FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-07-14 17:33  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Taest!!! A takie przy okazji pytanie... Kadłub razem z zamontowanymi wszystkimi elementami zamierzam psiknąć z aero lakierem. I tu pytanie jakim radzicie? Błysk, mat, czy półmat?

Post zmieniony (09-07-14 17:36)

 
09-07-14 17:50  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie pryskaj bo można łatwo zepsuć model. Po lakierze matowym często na papierze zostają białe plamy

 
09-07-14 17:52  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ale z aerografu? Model jest malowany ponadto...

 
25-07-14 15:25  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jako że rura ukończona, postanowiłem nieco nadgonić Wolfa. W międzyczasie powstawały mozolnie lawety, oczka, doszło trochę drobiazgu na burtach, lawety zostały zainstalowane. Przy tej wielkości (a właściwie NIEwielkości :) ) plus moje ograniczenia w umiejętnościach nie pozwoliły na precyzyjniejsze wykonanie ostatnich wymienionych elementów. Ponadto, miejsce na pokładzie jest mocno ograniczone. Mocowanie lawet to moja własna wariacja niekoniecznie zgodna z prawdą historyczną, ale co sobie potrenowałem to moje :) Model jest naprawdę maleńki (jak na żaglówkę)...

 
25-07-14 20:26  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Całkiem ładnie idzie.
Uwaga co do metalowych oczek - lepiej byłoby chyba, gdyby nie były tak błyszczące. W mpikach można kupić druty miedziane od razu czarne, ewentualnie te co masz, można potrzymać trochę nad palniczkiem gazowym (zapalonym rzecz jasna:)) aby ściemniały. Ta nitka też taka mocno błyszcząca - jedwabna?

I ten cytrynowy kadłubik aż prosi się o leciutkiego washa między "dechy", żeby podkreślić ich "rysunek".
Choć to jedynie sugestie - zrobisz jak zechcesz.

96 jest rzeczywiście mała na te okręciki. Zabawa w olinowanie lawet na tej NIEwielkości jest naprawdę wyzwaniem.

Powodzenia !

 
27-07-14 18:40  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzięki.

Co do oczek, to faktycznie, coś z nimi poprawię - a poczernię kolejne. Nie pomyślałem trochę, przyznaję. Chciałem zakupić oczka te z Empiku, ale są one nieco za duże. Jestem zmuszony zrobić je samodzielnie z cieniutkiego drutu. Oczko ma niecały milimetr, a te gotowe które znajdowałem miały najmniej 2-3 mm. Przy tej skali były o wiele za duże. Co do nitki - błyszczy się tylko na zdjęciach. To jest poliester. Co do washa. Boję się trochę że zabrudzę kadłub szczerze mówiąc. Deski są oddzielne w rzeczywistości, rozcinałem wycinankowe na pojedyncze.

 
31-07-14 00:25  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Za radą Mariaszka poczerniłem nieco oczka, rzeczywiście wygląda lepiej. Przybyło trochę dupereli na pokładzie, Wilczek jest już uzbrojony. Na pokładzie coraz ciaśniej, ale w końcu widać że coś jest zrobione :)
Nie jest to szkutnictwo najwyższych lotów, ale jestem generalnie w miarę zadowolony z efektu. Nie jest to do końca czego oczekiwałem, ale przy następnym modelu kilka baboli postaram się usunąć. Póki co jednak jest ten :)

 
13-08-14 18:26  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Prawie zamknąłem temat kadłuba, uzupełniłem listwy, podmalowałem, polakierowałem... I upaćkałem podczas montowania jufersów :/ Ale po zamontowaniu wszystkich (czekam na 2-milimetrowe) jeszcze podmaluję raz i polakieruję i mam nadzieję że sytuacja wróci do normy...

Tymczasem doszedł "mechanizm steru". Do oczek przywiązałem bloczki, a przez nie poprzeciągana jest nitka - to tak gwoli wyjaśnienia gdyby nie było widać tego na zdjęciach.



Zabrałem się również powoli za maszty



Całość na chwilę obecną



To tyle na razie...

http://images69.fotosik.pl/79/7894527630467179.jpg

Post zmieniony (13-08-14 19:12)

 
13-08-14 18:55  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,to po linkerze,[

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-09-14 11:27  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Miałem cichą nadzieję że podczas dłubania szwabskich pancernych wozów czy jakichś tam różnych latadeł, bloczki zrobią się same. Ale niestety... Ciekaw jestem ile sztuk będę musiał dorobić...



No i zaczęła się cała zabawa. Na razie początek, ale pajęczyna z czasem będzie się zagęszczać. Nawet nie liczę na to że zrobię olinowanie w stu procentach zgodne z planami, jak tak na nie patrzę... Ale postaram się w miarę umiejętności jak najwięcej upchnąć tych sznureczków.




Początkowo byłem trochę zawiedziony ogólnym wyglądem kadłuba. Jakoś tak było... Niby fajnie niby ok, ale nie do końca efekt jaki chciałem uzyskać. Ale po polakierowanie mieszanką Micro flat i Micro gloss z psikawki jakoś całość poprawiła się o 95 procent w moich oczach. Zaczęło mi się podobać nawet. Póki co kadłub będzie obfoliowany, żebym nie pobrudził go paluchami podczas montażu różnych tam sznurków.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024