FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-08-14 23:57  Odp: [Z] - MiG 23, Answer, 1:33
Marzen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiem - może faktycznie nie dość precyzyjnie się wyraziłem :-) Z szarego 23ego bardzo się cieszę, a srebrny ołówek mi się marzy :-) Tym bardziej, że Answer ma w planach MiGa-21 SMT, który po drobnej korekcie mógłby być wydany jako polski BiS, albo MF. Gdzieś w którymś wątku ktoś pisał, że dobrze że 23ci wychodzi, bo ma już dosyć tych srebrnych polskich 21ych. Tylko ileż ich było ... 2 ... :-)

 
08-06-15 22:36  Odp: [Z] - MiG 23, Answer, 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Tak się składa, że podczas wystawy modelarskiej w Krakowie model wpadł w moje łapki, za co bardzo dziękuję :D

Po wstępnych oględzinach muszę przyznać, że Marcin77 wykonał kawał dobrej roboty.
Wygląda na to, że autor sporo serca włożył w ten model, sprawia wrażenie "dopieszczonego", czego czasem nie mogę powiedzieć o innych modelach ukazujących się na rynku. Konstrukcja wygląda na przemyślaną, grafika samolotu bardzo ładna, w sumie wcześniej trochę się o nią obawiałem, ale jak się okazało po wydaniu- całkowicie niepotrzebnie ;)
Może tylko niektóre rysunki montażowe mogły by być trochę wyraźniejsze.

Ale, żeby nie było zbyt pięknie... :/ Coś delikatnie mówiąc nie poszło z drukiem(prawdopodobnie) :(
Na 6 arkuszach są dość spore przesunięcia, tak jakby wypełnienie kolorem nie siadło w kontury(reszta arkuszy raczej ok) Nie mam pewności, czy tak wygląda cały nakład. Jeśli tak, to liczę, że wydawnictwo Answer odpowiednio zajmie się tą sprawą. Może by to rozwiązać w podobny sposób jak z MiGiem 21, czyli zrobić dodruk?
Szkoda, by tak fajnego projektu nie dało się ładnie skleić...

Marcin77- pozwolę sobie zadać kilka pytań :P
1. Wydaje mi się, że części nr 127(chyba klapy zamykające wnękę podwozia) w połowie długości delikatnie zmieniają kolor- tak ma być? Choć w sumie to prawie niezauważalne.
Na końcówkach skrzydeł znajdują się kreski, które zapewne powinno się naciąć. Według mnie są one całkowicie niepotrzebne, takie coś można bardzo łatwo wyoblić bez nacinania (potwierdzone info ^^). Jeśli będzie ewentualny dodruk, to warto je usunąć ;)
2. Czy model był sklejany testowo?
3. W relacji Su 7 wspomniałeś o "Florze", dalej jest w planach? Czekam na kolejne Twoje projekty.

Mam nadzieję, że wydawnictwo będzie dalej szło w tym kierunku, wydając modele dobrej jakości.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (08-06-15 22:38)

 
09-06-15 11:22  Odp: [Z] - MiG 23, Answer, 1:33
Marcin77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

ad 1.Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o zewnętrzną powierzchnie klapy podwozia przedniego, powinna być w 2 odcieniach
http://www.airplane-pictures.net/photo/108674/021-poland-air-force-mikoyan-gurevich-mig-23mf/
http://s1096.photobucket.com/user/Artek72/media/MiG-23%20MF%20Warsztat/MiG-23MF48013_zps44e70df5.jpg.html
ad 2. Obiecuje że wrzucę zdjęcie surówki jak wrócę z urlopu
ad 3. Jak-23 jest tak na 30%, zakomunikowałem wydawcy że chcę popełnić, ale wydawca mocno się skrzywił wiec nie kontynuuje. Osobiście uważam że temat warty uwagi bo samolot bardzo seksi.

--

 
09-06-15 11:28  Odp: [Z] - MiG 23, Answer, 1:33
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jak-23 musi być. Fajny samolocik, sklejalem z MM. Z modelika miałem tylko w wersji 2d.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
09-06-15 23:01  Odp: [Z] - MiG 23, Answer, 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Cordelu, zdjęcia plizzz, dużo zdjęć. Mogą być na mejla.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
09-06-15 23:07  Odp: [Z] - MiG 23, Answer, 1:33
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Przyłączam się do prośby Bizona o Jaka 23, bo ten Modelikowy jest kiepski.

Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
10-06-15 17:14  Odp: [Z] - MiG 23, Answer, 1:33
AWOT   

Jak 23 z Małego Modelarza był o niebo lepszy niż ten z Modelika. Ciekaw jestem kto pamięta czyjego był autorstwa ten z MM (bez sprawdzania w WSMK).

--

AWOT

 
10-06-15 19:29  Odp: [Z] - MiG 23, Answer, 1:33
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Rafał jak 23 z MM był J Olesia

 
11-06-15 09:10  Odp: [Z] - MiG 23, Answer, 1:33
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Rany, czy Wy (ANSWER) zrobicie coś kiedyś z tą stroną waszą?
Czy my zawsze musimy kupować kota w worku? Zaczniecie kiedyś wstawiać jakieś dodatkowe zdjęcia artykułów? Czy mamy się tylko sugerować ładną ilustracją z okładki?

 
11-06-15 10:03  Odp: [Z] - MiG 23, Answer, 1:33
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Przyłączam się do apelu, strona leży i kwiczy

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024