FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
16-06-14 17:53  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękności ,same drobiazgi,czyli kadłub na deser,,nie odczuwa się zmęczenia modelem,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
17-06-14 21:32  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Jacek - niekoniecznie chciałem Tobie coś wypominać. Sami się od siebie uczymy. Twoja flotylla podoba mi się od samego początku, tak więc kontynuuj.
Modelik Pawła Mistewicza zrobił na mnie wrażenie od samego zakupu i czekał kilka lat na swoją kolej. Ponadto inspirowały mnie inne relacje z budowy "Krakowa" na tym forum.
Alski - swoją uwagą chciałem ostrzec innych, którzy ewentualnie chcieliby zakupić wspomniane lufy. Swoją drogą taka firma jak GPM powinna wystrzegać się handlu bublami.
Powoli podchodzę do dalszych drobiazów i jak kilka zgromadzę przedstawię na forum.

--

Post zmieniony (05-07-14 22:13)

 
05-07-14 22:14  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam ponownie
Przedstawiam Kolegom kilka fotek z trwających powoli prac.
Jak poprzednio – dalsze elementy wyposażenia.



Na koniec symulacja ułożenia sklejonych drobiazgów na pokładzie.


Pozostały maszty i oczywiście sam kadłub.
To już raczej po urlopie.
Życzę Wszystkim przyjemnego letniego wypoczynku, najlepiej przy modelach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
05-07-14 22:42  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No nie wiem. Nie jestem przekonany !!! To chyba jakaś obsesja !!! Co Wy masie z tymi groszami,może jakieś 5 zyla raz na jakiś czas :))) A detale I KLASA !!!

 
09-08-14 23:08  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów po długiej urlopowej przerwie.
Moja relacja spadła w tym czasie aż na trzecią stronę działu co świadczy o dużej aktywności Kolegów.
W ostatnim wpisie zapowiadałem budowę masztów i oto one:


Nie zwijałem rurek z papieru ale w wiertarce wyszlifowałem maszty z patyczków do szaszłyków. Efekt jak dla mnie zadowalający. Niestety, proponowane przez autora nici grubości 0,8-1,0 mm byłyby za grube więc zastosowałem cieńsze jedwabne 0,09 mm, a znaki nawigacyjne (kula i stożek) wiszą na cieniutkich nitkach 0,03 mm z firanki stylonowej. Takie grubości dla skali 1:100 bardziej odpowiadają rzeczywistym.


Przystąpiłem do budowy kadłuba. Poniżej kilka ujęć z poszczególnych etapów.
Elementy wycięte laserowo złożyły się same. Od siebie dodałem tylko trochę kleju.



Postanowiłem zastosować metodę wypełnienia szkieletu pianką florystyczną a następnie szpachlowanie i szlifowanie.


Na chwilę obecną kadłub wygląda następująco:


Do zobaczenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
09-08-14 23:13  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam ponownie.
W międzyczasie, kiedy na szkielecie schnie szpachlówka, zabrałem się za analizę kształtu kadłuba w dziobowej części. Od początku sklejania modelu nurtuje mnie krzywizna - a raczej jej brak - w zaznaczonym miejscu na zdjęciu modelu z okładki. Zamiast ładnego łuku jest schodkowe załamanie. Sklejki dna wskazują na zbyt długie proste odcinki części 28 i 29, z których trudno uzyskać obły kształt. Spróbuję podzielić te fragmenty poszycia na mniejsze aby w ten sposób uzyskać większą płynność krzywizny dziobu. Co z tego wyjdzie zobaczymy za kilkanaście dni.


Do następnego wejścia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
09-08-14 23:14  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Co do kadłuba to się nie wypowiem,ale maszty BOMBA !

 
09-08-14 23:49  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie wiem, czy dobrze doradzę?
Możesz np pominąć dno i wykonać je jako dioramka na wodzie, myślę że fajnie by to wyglądało.
A jeśli chcesz mieć dno, to proponuję wyciąć każdą "blachę" poszycia i je przyklejać do modelu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
13-08-14 20:47  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów
Prace powoli posuwają się do przodu – kadłub przygotowany do oklejania.


Bizon, rodrus – dzięki za obecność.
Kadłub z pewnością powstanie w całości i będzie stał na podstawce.
Podział oklejek dna na poszczególne płyty jest chyba jedynie słuszny, ale ograniczę się z ich nacięciem poprzecznym tylko w miejscach przejścia dna w burty w części dziobowej. Oczywiście krańcowe płyty poziome zostaną odcięte i położone osobno. Reszta nie wymaga modyfikacji.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
13-08-14 21:48  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ja sie tam nie znam ale zastanawiam się ... skoro kadłub wypełniony , wszyszpachlowany ,wygładzony jak dupcia noworodka to... PO CO paski łączące ? Z powierzchni płaskiej równej robi sie nierówna ( grubość paska ) .Nie lepiej w miejscach łaczeń podmalować szarym ( myślę że taka jest idea pasków co by kolor biały nie przebijał z łaczeń . Czy jest inny powód . Pewno jest bo Winek ma fach w reku :) ale przynajmniej sie dowiem.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024