FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
14-06-14 23:11  [R/G] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów.
Zapraszam do śledzenia mojej pierwszej pełnej relacji z budowy znanego już powszechnie modelu monitora rzecznego ORP ‘Kraków” z Kartonowej Kolekcji. Autorem bardzo ładnie wydanego opracowania jest Paweł Mistewicz. Spodziewałem się przyjemnego sklejania i tak jest faktycznie. Ponieważ wielu z Was (nas) woli oglądać niż czytać, przechodzę do zdjęć.
Okładka wydania i wybrane dwie strony czytelnych rysunków montażowych:


Do modelu dokupiłem laserki (przykładowy arkusik) i dedykowany zestaw luf:


Sklejanie rozpocząłem od detali, zostawiając prace kadłubowe na koniec.
Lufy głównej wieży raczej nie pasują, ale i tak je wykorzystałem. Raczej nie będę nic zmieniał, lufa wieży rufowej jest już OK:


Sterówka:


Do tej pory udało się poskładać jeszcze inne elementy uzbrojenia i wyposażenia pokładowego:







Zaprezentowane elementy zostały sklejone kilka miesięcy temu. Wprawdzie teraz mam przerwę, ale jak tylko uda się coś zmontować zaprezentuję. Do końca lata będzie trudno. Postaram się jednak być w bieżącym kontakcie z Wami.

--

Post zmieniony (29-09-18 15:34)

 
14-06-14 23:22  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

W przerwie pomiędzy meczami można tylko rzec: pięknie klejone! Powodzenia w dalszej budowie.

 
14-06-14 23:44  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja z chęcią popatrzę bo kleiłem kiedyś,dawno,dawno temu w podstawówce taki monitorek ale z MM (3.1992). Fajnie się przy nim bawiłem.

 
14-06-14 23:56  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Zbyszku - Flotylla Pińska oraz Odział Wydzielony Wisła były w strukturach Marynarki Wojennej.
W jednym z wątków zwróciłem już uwagę, że największe i najsilniej uzbrojone jednostki tych formacji nosiły miano okrętów a więc Okrętów Rzeczpospolitej Polskiej.
Jeden z Kolegów pisał same nazwy tych jednostek bez przedrostka ORP i nawet z małej litery co nie przystoi.
Oczywiście był hulk ORP "Bałtyk" (wydany ostatnio przez GPM), monitora rzecznego "Bałtyk" sobie nie przypominam, później okręt hydrograficzny ORP "Bałtyk" a obecny ORP "Bałtyk" to zbiornikowiec floty Z-1.
Statków rzecznych o tej nazwie mogło być nawet wiele.
Niewątpliwie jednak monitor 'Kraków" był ORP.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
15-06-14 08:51  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękne detale!
Czuję,że całość będzie godna owacji na stojąco ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-06-14 11:05  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Dzięki za pozytywne przyjęcie i opinie.
Teraz czuję się zobowiązany do systematycznego klejenia i skończenia.
Moja refleksja - fotomakro jest brutalne!
Zbliżenie uplastycznionych świetlików pokazuje niedokładności, które nawet pod lupą nie są tak widoczne. Nierówne podmalowania, zbyt długie, jakby sterczące pręty osłaniające szybki - muszę to poprawić.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
15-06-14 11:06  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Podoba mi się , szczególnie zwróciłem uwagę na podejście do tematu . Sam jak myślę o nastepnym modelu sie do niego skłaniam. Najpierw detale w stopniu w jakim da się zrobić potem kadłubek. Im dłuzej sie model robi tym mniej jest siły a detale wykańczają najbardziej ( przynajmniej czasochłonnie ) . Z zainteresowaniem popatrzę . Przy sterówce widzę własna inwencję :). A co Ci nie pasowało z lufami ?

--

Post zmieniony (15-06-14 11:08)

 
15-06-14 11:22  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Al - lufy są źle wytoczone. Proporcje części cieńczej do grubszej w dokupionych lufach są niewłaściwe. Przejście z grubego w cienkie powinno być ok. 3 mm dalej w kierunku końca lufy.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
15-06-14 16:46  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Winek- podejrzewam że nikt by nie zauważył.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
16-06-14 07:13  Odp: [R] ORP „Kraków” Kartonowa Kolekcja nr 8 3-4/2009
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

tym co je napisał z małej literki i bez ORP jestem ja , sam bije się w pierś mea culpa :(
co do tematu ORP to w tym wypadku zawsze miałem dylemat które z nich są a które nie, szczególnie tak jak mówisz były w strukturach marynarki wojennej, dowodzone przez oficerów marynarki wojennej... ech .

Modelik świetny wychodzi i trzymam cie za słowo ze dokończysz. :) a bahbardziej podobają mi się szalupy :)

swoją droga musze przyznać że oglądając sobie w domu model ORP Kraków widze jak bardzo odstają od jego poziomu moje projekty :( ale co misztrz to mistrz

Pozdrawiam
Jacek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024