FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-08-14 18:19  [G] Mig -15 , Ausschneidebogen nr 8 , DDR 1955 rok .
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Jakiś czas temu , bodajże półtora miesiąca temu , na matę trafiła ta wycinanka / kopia.
Potem długo nic i już dzisiaj koniec prac , zatem jest i galeria , galeryjka.
Kleiło się ten modelik lekko i przyjemnie . Prosta , okrojona z drobnych elementów wycinanka , przedstawiająca samolot bez eksponowania podwozia .
I tu moja inwencja twórcza , cokół , piedestał czy jak go tam zwał , powstał jako podstawka do tego modelu .
Ot taki ddr-owski bazyliszek .
Kolejny w mojej kolekcji , muzealny eksponat że tak powiem .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
08-08-14 19:02  Odp: [G] Mig -15 , Ausschneidebogen nr 8 , DDR 1955 rok .
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Model super - uwielbiam takie radosne modele budowane i projektowane dla samej przyjemności klejenia.
Szanowny ZbiGu - podpisuje się pod Twoim postem w 100%.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
08-08-14 19:48  Odp: [G] Mig -15 , Ausschneidebogen nr 8 , DDR 1955 rok .
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Chłopaki , tak prosty model jak i reszta samolocików wydawanych w latach 1955 - 60 .
Sklejam własnie takie z czystej ciekawości do wycinanki. Podobają mi się prace wielu kolegów na forum lecz sam się nie podejmuję takiego wyzwania. Ja jestem z innej półki.
Młody ze mnie człowiek a gustuję w staruszkach . Bzik jak nic .
Przynajmniej co jakiś czas pokazać wszystkim mogę zapyziałe wynalazki których bardzo brakuje mi na forum .
Poczyniłem już pierwszy krok , zatem pozostaje mi już tylko maszerować przed siebie .
Pozdrawiam czytelników , wszystkich .

 
09-08-14 12:02  Odp: [G] Mig -15 , Ausschneidebogen nr 8 , DDR 1955 rok .
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie jesteś z innej półki. Twój warsztat bardzo ewoluował. Kleisz proste modele, ale widać, że robisz to z klasą.

p.s.
A ja się z szanownym ZbiGiem niezupełnie zgadzam.

--
serwusik

 
09-08-14 12:07  Odp: [G] Mig -15 , Ausschneidebogen nr 8 , DDR 1955 rok .
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Co z tego,że prosty ! Ale dał Ci radochę,a to ważne :) Jak dobrze pamiętam,coś podobnego stało kiedyś w Ornecie. Ale nie jestem pewien na 100%. Fajna bryła.

 
09-08-14 12:18  Odp: [G] Mig -15 , Ausschneidebogen nr 8 , DDR 1955 rok .
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pięknie, pięknie. Trochę gwiazdki przyduże ale to już wina dederowskich projektantów i wydawcy, którzy to bez mydła wiadomym siłom ...

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-08-14 19:24  Odp: [G] Mig -15 , Ausschneidebogen nr 8 , DDR 1955 rok .
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-08-14 15:23  Odp: [G] Mig -15 , Ausschneidebogen nr 8 , DDR 1955 rok .
FloggerB   

Andy - ładnie - ZbiG- popieram ;)
No widzę, że powoli, powoli coraz więcej osób mówi wprost, że król jest nagi.....

OSTOJA - TE - gwiazdki nigdy za duże nie będą !

Post zmieniony (12-08-14 15:38)

 
13-08-14 08:28  Odp: [G] Mig -15 , Ausschneidebogen nr 8 , DDR 1955 rok .
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ale cacuszko! A skąd Waść wydłubałeś takiego eksponata?

I ja się w zasadzie zgadzam ze Zbigiem. Modele klei się dla radochy. Jeśli ktoś lubi proste klei proste. Jeśli ktoś lubi kleić pod mikroskopem klei pod mikroskopem. Trzeba tylko umieć pięknie się różnić i szanować się wzajemnie :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
15-08-14 21:56  Odp: [G] Mig -15 , Ausschneidebogen nr 8 , DDR 1955 rok .
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Sympatyczna wycinanka dla początkujących. Mocno uproszczona, ale z grubsza przypomina sowiecki odrzutowiec z lat pięćdziesiątych. Ładnie sklejona, czyli wg mnie śmiało możesz spróbować skleić coś ciekawszego, trudniejszego.

Zbig pisze, że to "prawdziwa kartonówka efekt radocha". No nie wiem. Co kto lubi - jeden ogórki drugi ogrodnika córki. Już mój pierwszy model (Ła 7 1983) wydawał mi się zbyt prosty ze względu na brak wyposażenia kabinki, wszystkie następne ją miały a jak nie miały to dorabiałem, bo bez tego nie było "efektu radocha". Ale co kto lubi.

Zbig, daruj sobie te nieco aroganckie "miszczostwa" tudzież "miszczowskie instynkta". Nie jesteś wyrocznią ale chyba masz przerośnięte ego. Kolejny raz w swoim stylu poniżasz modelarzy klejących modele różne od Twoich, prostych konstrukcji.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024