FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
03-09-14 13:58  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
FloggerB   

Kibicuję i trzymam kciuki !

 
04-09-14 14:06  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
bezdzik 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co do papieru srebrzonego, to może warto było spróbować zrobić wydruk na drukarce laserowej i zaimpregnować?

--
Na półce: F7F (Fly), P-51D (GPM), Tempest (MM), P-47D (GPM), P-66 Vanguard (Modelik) i inne
w budowie: Garland (MM), MC.202 (nn), He-162 (Modelik)
w planach: P-38 (wszystkie! :D) i polska flota WWII
Modele polskich okrętów WWII

 
04-09-14 16:19  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Bishoprd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

...laser NIE ZNOSI kontaktu z Butaprenem...oraz Hermolem (uproszczenia myślowe).
Maziaje zapewnione. Toner jest rozpuszczany, szczególnie
że świeżutki klej zawiera dużo rozpuszczalnika.
Pozostawałaby praca tylko z klejami wodnymi...
A wiadomo że mało kto je lubi...

Czy druk nadal ma tendencje do rozmazywania się?
Też chciałbym coś wydrukować na barwionym papierze i zaczynam mieć watpliwości.

Pozdrawiam

Robert

 
18-09-14 08:52  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Zanim pokaże zdjęcia z postępów odpowiem na pytanie.
Drukowane to to było na ploterze więc teoretycznie tusz powinien wniknąć w papier i być niewrażliwy na wszelkie rozpuszczalniki. Niestety papier który zastosowałem był pokryty jakimś filtrem który skutecznie obronił go przed wsiąkaniem weń tuszu. Efekt był taki, że tusz właściwie nie zaschnął wcale. Po dobie zdecydowałem się całość pokryć lakierem bezbarwnym. To uratowało sytuację z tuszem. Niestety pofalowało nieco papier, jest bardzo chłonny. W dodatku jego awers i rewers mają inną fakturę więc i inaczej chłoną wilgoć. Stąd się wzięły fale Dunaju.

Tak czy siak, dzięki lakierowi mogę śmiało paprać wszystko butaprenem, najlepszym na ziemi, firmy GUST-POL.

A wracając do relacji. Trzeba gonić bo mam konkurencję na forum. A z drugiej strony wciąż trzeba dać szansę ANSWER'owi i jego okładce.

ZbiG'u dla ciebie rada. Zanim zaczniesz przyklejać doloty silników do kadłuba. Dorób wręgi podtrzymujące poszycie przy wycięciach na skrzydła. Na trzech poniższych zdjęciach możesz zobaczyć, że ja wpadłem na to za późno i musiałem tak oto rzeźbić aby wyprostować poszycie.


Jest też już jedno skrzydło na miejscu. Dziurka która powstała przy wstawianiu osi zostanie zaklejona okrągłą łatką.


A dziób został zdemontowany i idzie do blacharni na szpachlowanie.


Idzie go skleić, tego Miga:)

 
18-09-14 10:21  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Tak, każda część przed wycięciem jest podklejana na blok techniczny

 
18-09-14 11:00  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

To sposób tylko na ten konkretny model. Nie zrobiłbym czegoś takiego na jakimś nowym wydaniu, zdaję sobie sprawę z minusów takiej metody.
Ale widzisz, jakoś mi to wychodzi w tym konkretnym przypadku. Choć fakt, zdarza się, że np. krawędź natarcia na skrzydle lekko się rozejdzie. Wtedy szlifuje i retuszuje takowe pęknięcie.

 
22-09-14 08:32  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dziubek już po zabiegu. Brak tylko rurki pitota.


Oba dwa skrzydła na miejscu. Niestety pozostaną w tej pozycji. Powiedzmy, że mechanizm się zaciął :/

I z dziubkiem rzeczonym


Ogon też już w całości. Jest też światło pozycyjne. Istny szał detali :)


Jak nie wybuchnie wojna to do końca tygodnia będzie galeria.

I wybaczcie jakość zdjęć, mój telefon jakby umiera, a przynajmniej jego aparat.

Post zmieniony (22-09-14 08:37)

 
22-09-14 09:27  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Świetny model. Brak detali to urok starych modeli. No i ten "srebrny" kolor - FANTASTYCZNY!!! Podwozie pewnie też uproszczone na maksa. Będziesz przerabiał,czy standard?

 
22-09-14 09:37  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Co by nie mówić, to jednak piękny ten miguś.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-09-14 11:41  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Rodrus, model będzie na cokole, w locie, w pełnym pędzie.

Pytanie do znawców. Na poniższym zdjęciu zaznaczyłem klapy, jak mniemam zmieniające dopływ powietrza do silników. Pytanie czy zasadnym jest otworzyć je jeśli zakładamy, że model przedstawia lot z dużą prędkością, naddźwiękową powiedzmy?


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024