FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-08-14 16:51  [R/G]Mig-23 a'la TERPOL
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

GALERIA









I moja kolekcja powojennych polskich szachownic. Jeszcze kilku brakuje:





RELACJA

Zakładam tą relację z nadzieją, że wydawcy zwrócą uwagę jak silna jest potrzeba wydania nowego Miga-23. Na jaką rzeźbę w fekaliach skazani są modelarze chcący mieć ten model w kolekcji. Na to, że nie opłaca się wydawać kolejnego messerschmita 109 i spitfire'a bo rynek jest nimi przesycony. Opłaca się wydać Miga. Co mamy na rynku wtórnym? MM z lat 70-tych? Fly Model z czerwoną gwiazdą- białego kruka? Czy to wydanie z Terpolu- bardzo ubogie i uproszczone, w malowaniu z kosmosu?
Mig czeka aby zarobić na nim pieniądze, Panowie wydawcy... chętnych nie będzie brakować. Zejdzie na pniu!

Mam nadzieję, że inny modelarze przyłączą się do mojego apelu
Ja osobiście widzę go tylko za szachownicą, ze Słupska.

Tak też i przerobiłem wycinankę z TERPOLu.


Zakupiłem, zeskanowałem, usunąłem kolory, poprawiłem oznaczenia taktyczne i wydrukowałem na papierze barwionym, srebrnym. Niestety papier był cienki, bodajże 150g/m2. A druk odbył się na ploterze. Mimo, że schnął całą dobę rozmazywał się po najmniejszym dotknięciu. Papier posrebrzany zwyczajnie nie chłonie tuszu. Zaimpregnowałem go lakierem i niestety dodatkowo rozmiękł, co widać na zdjęciach arkuszy. Aby to uratować każdą cześć podklejam na blok techniczny. Da się to jakoś wówczas formować i kleić.


Póki co mam stożek. Jak widać, będzie go trzeba jednak szpachlować i malować. Pierwsze kroki i już niechęć. Co wy na to wydawcy?



Postaram się aktualizować na bieżąco, ale po cichu liczę, że zanim skończę ukaże się już nowe wydanie Miga, z GPM, MM, z Halińskiego, z Orlika, Answera czy daj boże od Pana Mistewicza!
Wówczas robotę tego natychmiast porzucę i popędzę do kiosku...
A za mną dzikie tłumy spragnionych modelarzy kartonowych.
Pieniądze nie leżą na ulicy, jeno w naszych portfelach!

Post zmieniony (28-09-14 17:02)

 
04-08-14 18:16  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

POPIERAM APEL KOLEGI KALAFIORA !!! Chcemy MiGa 23 w Polskim malowaniu!!! I SR 71 - oczywiście w amerykańskim malowaniu !!! Skleiłem kiedyś MiGa z Fly Model,nie był najgorszy,ale malowanie było tragiczne i do tego z tą czerwoną gwiazdą !!! Ohyda !!!

 
04-08-14 18:49  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dołączę się do apelu. Personalnie do Pana Mistewicza :) Dobrze opracowana 23ka - niewątpliwie efektowny model cieszyłby się na pewno zainteresowaniem wielu, w tym niżej podpisanego.

A Kalafiorowi życzę NIEukończenia modelu - oczywiście tylko i wyłącznie z powodu ukazania się porządnie opracowanego nowego wydania :)

 
04-08-14 21:17  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A ja się tylko zastanawiam dlaczego to opracowanie z gwiazda niby takie okropne?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
04-08-14 21:48  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Teraz gwiazdy nie sa na topie

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
04-08-14 21:57  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
redbaron 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przecież napisał, że to wydanie z gwiazdą to biały kruk jest, a nie że jest okropne.

 
04-08-14 22:08  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Demon,nie kryję że nie przepadam za tą gwiazdą !!! Do samych Rosjan nic nie mam,ludzie jak my. Ale politycy i dowództwo to zwykłe KGBowskie szuje !!! Ale to polityka a to forum modelarski :) W wypowiedzi bardzie miałem na myśli,że kolorystyka była tragiczna,a sama gwiazda jak pamiętam nierówna. Sam model fajny,dość dobrze mi się kleił. No i lepiej by wyglądał srebrny i z szachownicą :)

 
04-08-14 22:23  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Rodrus, twoja odpowiedź wyczerpała temat tego akurat wydania w pełni.
Fajne, ale ma jakieś wewnętrzne błue!
A dlaczego z szachownicą będzie na nasz rynek lepszy? Jest kilka powodów których wcale nie trzeba wymieniać bo wszyscy je znają. A druga kwestia, mniej przyjemna. Jak ktoś go wreszcie wyda to ruskie i tak go spiratują i będą przemalowywać na swoje barwy a potem udostępniać w internecie. Złodziejstwo na ich serwerach niestety się szerzy.
Na chomikuj zresztą też. Ale to walka z wiatrakami.

 
05-08-14 10:29  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
FloggerB   

Możecie mnie zagryźć, ale najbardziej chciałbym wersję w malowaniu radzieckim - MiG-23 ML z pięciokolorowym malowaniem (znane z ich wizyty we Francji w 1978 roku chyba)
Po prostu podoba mi się najbardziej i tyle to ma wspólnego z polityką.

 
05-08-14 10:41  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

A ja bym sobie życzył Mig-a 23 z polskimi szachownicami,ale w kamuflażu.

--
PABLOS

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024