FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
31-07-14 22:57  [R][G] A13 Mk III Covenanter IV - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Najwyższa pora pokazać mój nowy projekt - czołg szybki "Covenanter" - moim zdaniem jeden z "ładniejszych" drugowojennych czołgów. Skala oczywiście 1:25. Projekt powstaje w oparciu o monografię z wyd. Militaria, poświęconą temu czołgowi oraz monografię "Crusadera", autorstwa W.J.Gawrycha. Plany z pierwszej pozycji są miejscami ubogie, w wielu miejscach trzeba podpierać się zdjęciami (czasem bardzo mocno). Coventater będzie oczywiście w polskich barwach, a dokładniej malowanie z 10 Pułku Strzelców Konnych, numer ewidencyjny T81531 (prawdopodobnie, taki udało mi się na podstawie poniższego zdjęcia odszyfrować oraz na podstawie wykazu numerów seryjnych tej wersji Covenantera.)



Na początku relacji zdjęcia sklejonego szkieletu kadłuba, oraz prototyp wieży. W przypadku wieży okazało się, że konstrukcja jej szkieletu jest za słaba i konieczne były poprawki.



Dalszy etap budowy do zawieszenie, najpierw koła nośne. Takie same jak w Crusaderze, na szczęście Covenanter ma jedną parę kół mniej z każdej strony, więc miałem trochę mniej otworów do wykonania w bandażach kół .



Post zmieniony (27-08-17 20:38)

 
01-08-14 00:25  Odp: [R] A13 Mk III "Covenanter" IV - projekt własny
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Super :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
01-08-14 00:27  Odp: [R] A13 Mk III "Covenanter" IV - projekt własny
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Messer, w serii wydawniczej Śladami Polskich Gąsienic - numer 9, są dobre fotki, rysunki i kamuflaże
naszych Covenanterów. Masz coś takiego ? Świetnie, ze zająłeś się tym czołgiem, jeszcze
brakuje Cometa, no i najlepszego , brytyjskiego czołgu z II W.Św. - Centuriona.

 
01-08-14 07:42  Odp: [R] A13 Mk III "Covenanter" IV - projekt własny
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Świetny projekt. Ten czołg na prawdę nosil polskie oznaczenia czy jest to takie nadawanie polskich oznaczeń na siłę?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
01-08-14 08:35  Odp: [R] A13 Mk III "Covenanter" IV - projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Theo, dzięki za informację, postaram się szybko zdobyć tą pozycję.
LuZak - mieliśmy naprawdę sporo Covenanterów w służbie, mało tego - jedyna strata bojowa wśród tych czołgów (które tak naprawdę służyły tylko do ćwiczeń) to polski Covenanter ze składu jednego z pociagów pancernych, trafiony bombą podczas jednego z nalotów.

--
http://messer.cba.pl

 
01-08-14 08:39  Odp: [R] A13 Mk III
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Dziękuję za wyjaśnienie. Jak już się model ukaże drukiem to napewno skleje.

--

Post zmieniony (01-08-14 09:03)

 
02-08-14 09:21  Odp: [R] A13 Mk III "Covenanter" IV - projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Michał - mam nadzieję, że w końcu zawitasz na jakiś konkurs, np. w Przeciszowie:-) Takie cudeńka tutaj majstrujesz, ale warto by i modele i mistrza na żywo ujrzeć i pogadać:> Oczywiście wyklepanie michy w pakiecie, za absencję z poprzednich lat:> To powinna być wystarczająca argumentacja za przybyciem:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-08-14 22:11  Odp: [R] A13 Mk III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Grzesiu - niestety mój tegoroczny budżet reprezentacyjny pozwoli mi chyba w tym roku tylko na konkurs w Lublinie. Zachciało się własnego mieszkania, to teraz trzeba cierpieć ;) A michę na razie wolę mieć nie oklepaną.

W budowie testowego modelu mały postęp - mam gotowe koła nośne. Już na tym etapie zostały pokrytę pierwszą warstwą błyszczącego lakieru, dlatego tak się świecą. Poza tym znalazłem w swoich zbiorach lepszej jakości fotografię przedstawiającą czołg, który chcę wykonać. Na ostatnim zdjęciu drobne porównanie z Crusaderem.










--

Post zmieniony (27-08-17 23:16)

 
16-08-14 23:32  Odp: [R] A13 Mk III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Kolejna odsłona relacji to gotowe zawieszenie kół nośnych:




Post zmieniony (27-08-17 23:24)

 
21-08-14 22:32  Odp: [R] A13 Mk III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dzisiaj tylko koła napędowe:



Post zmieniony (27-08-17 23:25)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024