FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
21-08-15 21:57  Odp: [R] A13 Mk III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Prace nad projektem w zasadzie są już na finiszu. Sporo czasu zajęło mi na podstawie posiadanej i dostępnej dokumentacji przygotowanie wieży, a przede wszystkim jarzma i jego osłony. W tej chwili jestem na etapie rozwijania poszczególnych elementów wieży i ich "kolorowania". Skleiłem też próbnie jarzmo działa - mocno skomplikowany podzespół. Jak widać na filmie jest w pełni ruchome, a dokładniej z działem jest sprzężony km oraz celownik. Jeżeli nic się szczególnego nie wydarzy, model powinienem oddać wydawcy do końca września - jakby nie patrzeć, rok opóźnienia. Oczywiście surówka będzie skończona.

https://www.youtube.com/watch?v=mNUt2Xu4fdI



Post zmieniony (01-01-18 22:26)

 
21-08-15 21:58  Odp: [R] A13 Mk III "Covenanter" IV - projekt własny
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jestem pod wrażeniem! Piękny model.

--
Pozdrawiam Darek

 
23-08-15 14:38  Odp: [R] A13 Mk III "Covenanter" IV - projekt własny
Lesio73 

 

A ja czekam i czekam! Panie Michale!!

 
05-09-15 23:16  Odp: [R] A13 Mk III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Budowa wieży trwa. Na poniższych zdjęciach: szkielet (3 wersja), wstępnie uformowane i sklejone poszycie i gotowa bryła wieży.





Post zmieniony (01-01-18 22:31)

 
12-09-15 01:38  Odp: [R] A13 Mk III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Kolejne elementy na swoim miejscu:



Post zmieniony (01-01-18 22:34)

 
12-09-15 08:08  Odp: [R] A13 Mk III "Covenanter" IV - projekt własny
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Chociaż to nie moja działka to też jestem pod wrażeniem. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-09-15 23:50  Odp: [R] A13 Mk III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Doszły kolejny elementy wyposażenia wieży. W między czasie wycinam też i przyklejam imitacje śrub, jakimi był przykręcany pancerz wieży. Jak duże są to elementy widać na załączonych zdjęciach. Po wycięciu każdą śrubę od strony zadrukowanej delikatnie nadziewam na igłę lekarską ( rozmiar 0.45), retuszuję krawędź pędzelkiem "0" i następnie za pomocą tej igły umieszczam we właściwym miejscu na wieży.




Post zmieniony (01-01-18 22:37)

 
30-09-15 22:39  Odp: [R] A13 Mk III
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Budowa surówki zakończona. Dzisiaj tylko symboliczna galeria, docelowa powstanie po lekkim "brudzingu" modelu. Nie mogłem odmówić sobie wykonania rodzinnego zdjęcia z Crusaderem, oraz zdjęcia trochę wybrakowanej surówki Crusadera Mk.II ( brak dodatkowego zbiornika, fartuchów na błotnikach i malowanie jakieś takie małopustynne...)





Post zmieniony (01-01-18 22:41)

 
30-09-15 23:31  Odp: [R] A13 Mk III "Covenanter" IV - projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fantastyczny model Michał:-) Coraz bardziej mnie kusi, by sprawdzić swoje umiejętności na Twoim projekcie. A ten, jak i wcześniejszy jest przecież nietuzinkowy. Wszak modeli pojazdów angielskich jest w sumie niewiele na rynku.

Coś się niedobrego stało z poprzednimi zdjęciami.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-10-15 09:04  Odp: [R] A13 Mk III "Covenanter" IV - projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Piękny.
A Ty Stugu nie przesadzasz z małą ilością angoli? Bishop, Valentine, 2 cromwelle, challenger, ciężarówki małe i duże, universal itd.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024