FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
26-07-14 21:36  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!
Kolejne dni z modelem spędziłem na pracy nad szatą roślinną.
Zaczynając od drzew liściastych wykorzystałem w tym celu pewną roślinę której nazwy nie znam ale po przekwitnięciu wydała takie właśnie gałązki, które dwukrotnie spryskałem rozcieńczonym wikolem. Dzięki temu roślinka zyskała sporo na sztywności, nie łamie się pomimo wyschnięcia a także lepiej widoczna jest na niej farba, jednak co najważniejsze takie drzewka mozna do woli ugniatać bądź też rozchylać do pożądanego efektu.

Co do drzew iglastych to znalazłem w sieci na jednej z amerykańskich stron odnośnie dioram sf pewien patent który lekko przerobiłem i stworzyłem je wg własnej receptury. Do stworzenia takiego drzewka potrzebne będą:
-pędzel
-cienki drut,
-butaprem,
-lakier do włosów,
-farba w sprayu,
-przyprawa(np. suszony koperek, majeranek, zioła prowansalskie itd.)
Najpierw tniemy włosie pędzla i układamy na posmarowanym butaprenem drucie:

Potem doklejany po drugiej stronie równolegle drugi drut i wycinamy kształt jaki ma mieć nasza "choinka":

Następnie skręcamy druty do momentu aż drzewko nie będzie miała widocznych spiral z włosia:

Ostatnim etapem jest pomalowanie choinki farbą odkładową w sprayu. Po wyschnięciu farby spryskujemy drzewka lakierem do włosów i potrzepujemy je wczesniej wykonaną posypką( zmielone w młynku do kawy suszone przyprawy, wypróbowałem wszystkie przyprawy jakie znalazłem w kilku sklepach i moimi faworytami zostały: lubczyk, majeranek i pietruszka). Na koniec można jeszcze raz spryskać lakierem do włosów tak aby na stałe przytwierdzić posypkę:

Krzaczki kupiłem na allegro(nazywały się "MECH premium KRZACZKI") i rozdrobniłem na mniejsze tak więc te które są teraz na modelu kosztowały łącznie ok 5zł

 
27-07-14 07:28  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cudnie to wygląda.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-07-14 11:10  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Rewelacja !

 
27-07-14 18:50  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Niesamowicie profesjonalnie do tego podchodzisz. Ja znając siebie tu czy tam bym poszedł na łatwiznę... Ale włożony wkład widać w każdym calu. Cudeńko! :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
28-07-14 21:41  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

@gienek- niestety ale na architekturze, a szczególnie przy procesie rekrutacji liczy się rysunek "artystyczny" w którym moje zdolności zatrzymały się mniej więcej na poziomie szkoły podstawowej ;) póki co jestem studentem AGH na kierunku fizyki technicznej, ale liczę na rekrutację uzupełniającą i inżynierię biomedyczną, ew. zarządzanie i inżynierię produkcji także na AGH w Krakowie.

 
28-07-14 21:51  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Wiyam,z tą zielenią wygląda to wszystko rewelacyjnie,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-07-14 23:31  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Kurde... mocna rzecz Liściu! :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
29-07-14 21:23  Świetnie!
Jan Olfan   

Brakuje tylko licealistek...

--

 
04-08-14 11:01  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Świetnie to wszystko wygląda. Jakiś czas temu w jednym z parków odkryłem taki krzew z identycznymi gałązkami. Zerwałem kilka sztuk, ale zrobiłem tylko jedno drzewko, bo reszta się pogniotła w torbie. Ja drzewko z tej gałązki zrobiłem w następujący sposób: wysuszyłem gałązkę, polakierowałem na czarno i po wyschnięciu lakieru posmarowałem rozgałęzienia rozcieńczonym wikolem i na to obficie sypnąłem listowiem. Muszę jeszcze wypróbować metodę z drzewkami iglastymi :) A wracając do modelu liceum i jego otoczenia, to kawał dobrej roboty:)
Pozdrawiam

 
06-08-14 21:32  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

@majster- polecam co do drzewek mielonym lubczykiem potrzepac, ja tak ze wszystkimi w modelu zrobilem, niedlugo wrzuce fotki to zobaczysz z jakim efektem ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024