FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-08-14 20:01  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nie poddawaj się! Masz już bardzo dużo zrobione!
Powtarzaj sobie ciągle,że będziesz pierwszym (?) , który ten model skleił ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-08-14 20:13  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

MARIUSZ napisał: Powtarzaj sobie ciągle,że będziesz pierwszym (?) , który ten model skleił ;-)

Mariusz ma rację, Brnij dalej. Największe zadowolenie jest wtedy gdy poradzisz sobie z martwą materią.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
25-08-14 20:21  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Oj nie to że narzekam to nie znaczy że sie poddaję . Pokraka ( no bez przesady :) ) ale będzie. Myślę że najgorsze mam za sobą , jeszcze dekielek może narobić kłopotów .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-08-14 20:54  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jechać ostro do przodu, będzie dobrze !
PS - szkoda,że na początku nie przerobiłeś całej konstrukcji płatów (dźwigary/żebra) tak by można je było po okryciu poszyciem nasunąć na drut.
Pozdrawiam

 
25-08-14 21:07  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Na pewnym etapie bałem sie to zrobic bo nie wiedziałem co mnie dalej czeka . Teraz wiem że TRZEBA to zrobic. Ale nie nasunąć na druty tylko płaty z wklejonym drutami wsunąć w kadłub i zalać czymś na sztywno. Zresztą w tajemnicy podpowiem ,że mam komplecik R-6 z wręgami :)))) http://www.mojehobby.pl/products/Tupolew-R-6-Rosyjski-samolot-wielozadaniowy-z-II-Wojny-Swiatowej.html
Załuję ,że nie od niego zacząłem bo MP-6 dużo bardziej mi sie podoba kolorystycznie.
PS podziwiam jak wiekszość profiluje końcówki skrzydeł , krawędzi natarcia. U mnie jak za sucho to nie udaje się , jak za mokro ( bcg lub modelarska slina to nierówno lub wybrzuszenia pofałdowania )

--

Post zmieniony (25-08-14 21:15)

 
25-08-14 21:17  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No nie wiem: http://www.papermodelers.com/forum/aviation/29563-tupolev-r-6-modelik-1-33-scale.html

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
25-08-14 21:23  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Nie wiem czego nie wiesz Ostoja . Szkoda że powiększenia mi się nie otwierają :((( Szkoda że tej relacji nie widziałem wcześniej. ale widzę że ze skrzydłami ktoś zakombinował :)

--

Post zmieniony (25-08-14 21:26)

 
25-08-14 22:57  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Może i metoda mocowania płatów z wystającymi dźwigarami (końcówki drutu) jest OK, ja robię na odwrót - przez kadłub przechodzi zamocowany na sztywno drut/patyk - dźwigar, w żebrach płatów są otwory o nieco większej średnicy niż drut co pozwala na dopasowanie właściwego położenia płatów.
Końcówki płatów - od ostatniego żebra do krawędzi zarówno powierzchni dolnej jak i górnej wklejam odpowiednio wyprofilowaną tekturę piwną, potem szlifowanie, dopasowanie pokrycia końcówki i jest OK.
Krawędź natarcia płatów - dobrze jest na całej długości krawędzi natarcia przykleić półokrągły pasek cienkiej tekturki łączący żebra, żebra też okleić naokoło paskami tektury, przeszlifować i dopiero montować pokrycie przyklejając dół, góry nie, tylko na krawędzi spływu. Kształtowanie krawędzi natarcia właściwego pokrycia - zrobić próby na skrawkach arkusza z którego są elementy.

 
27-08-14 20:55  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Kolejna aktualizacja :
Górne poszycie kadłuba bez kabiny pilota.

Po przyklejeniu + usterzenie pionowe

Uwagi - proponowana kolejnośc sklejania usterzenia wg numeracji:


--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
27-08-14 21:00  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nawet prosty kadłub Ci wyszedł, bo w podanej przeze mnie relacji nie bardzo ...

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024