FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-07-14 15:53  [G] 9p113 Łuna-M z wyd. Model-Kom 1:25
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Budowa trwała 9 miesięcy, mogę więc orzec, ze to moje pełnoprawne dziecko. Model bardzo skomplikowany (wielokrotnie traciłem zapał by go skończyć), ale jednocześnie świetnie spasowany i kleiło się go naprawdę dobrze. nie obeszło się oczywiście bez błędów, ale przy takim nakładzie pracy ze strony projektanta - rzecz do wybaczenia.
Plusy:
- świetne rysunki; dużo i dokładne
- części umieszczone koło siebie - nie trzeba szukać po wszystkich arkuszach
- świetna sklejalność
- dodatkowe rysunki i wizualizacje na stronie wydawcy ułatwiające prace (bez tego nie da rady rozkminić gdzie idzie jaki przewód)
- tematyka
- człowiek staje się wierzący - trzeba się sporo namodlić, żeby starczyło mu cierpliwości do skończenia modelu, ale nagrodą jest raj (modelarski)

Minusy:
- martwe numery części (cała masa) - przeskoki między jednym a drugim numerem moga wynosić nawet 5-6 cyfr
- brak paru części (narzędzi, klamek, wycieraczek) - szczegóły podałem wydawcy i obiecał to uzupełnić
- pomyłki w ilościach - kilku części jest za dużo, kilku za mało (ale nie są to istotne rzeczy - ja dorobiłem sobie sam)
- sporo uproszczeń (co przy tej ilości części wydaje się być uzasadnione)
- brak elementu rakiety oraz elementu (stopnia) z tyłu pojazdu, który umożliwia wykonanie talerzy podporowych w pozycji marszowej (zdjęcie wyjaśni o co mi chodzi) - autor będzie to chyba też uwzględniał w erracie (Edit: Po konsultacji z autorem wiem już, że nie wszystkie rakiety miały odchylacze strug, stąd ich brak w rakiecie)


Wydaje się tego dużo, ale przy tej skali przedsięwzięcia wybaczam projektantowi i wydawcy, bo sam bym wymiękł już w połowie modelu. Karol - jeszcze raz wielkie dzięki za ten model. Satysfakcja jest niesamowita.

Ponizej klika zdjęć (aparat przekłamuje nieco kolory, ale trudno)




--

Post zmieniony (29-07-14 08:01)

 
28-07-14 16:23  Odp: [G] 9p113 Łuna-M z wyd. Model-Kom 1:25
bradley81 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 2
 

Witam
No ja powiem tak model ZAJE...........STY i wykonanie TEŻ .
POZDRAWIAM I SZACUN

 
28-07-14 16:26  Odp: [G] 9p113 Łuna-M z wyd. Model-Kom 1:25
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Jestem pod wrażeniem...świetnie wykonany model! Takie opracowania faktycznie wymagają dużego kunsztu modelarskiego.Wielkie gratulacje

--
PABLOS

 
28-07-14 19:37  Odp: [G] 9p113 Łuna-M z wyd. Model-Kom 1:25
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A możesz puścić filmik jak to sie porusza ? :))
Ogrom pracy, GRATULACJE WYTRWAŁOŚCI i rzemiosła modelarskiego.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
28-07-14 19:46  Odp: [G] 9p113 Łuna-M z wyd. Model-Kom 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,rewelacja,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-07-14 20:11  Odp: [G] 9p113 Łuna-M z wyd. Model-Kom 1:25
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Ładnie się prezentuje, dużo pracy ale osobiście dla mnie jest zupełnie płaski. Przydały by się washe, cieniowanie i było by super.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
29-07-14 08:00  Odp: [G] 9p113 Łuna-M z wyd. Model-Kom 1:25
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Krystian, cieniowanie jest,. jest natryśnięty kurz, ale aparat jest do bani i przejaskrawia kolory. W oryginale wygląda korzystniej :)

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
29-07-14 09:17  Odp: [G] 9p113 Łuna-M z wyd. Model-Kom 1:25
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Model fajny, tylko na tych zdjęciach kolor pojazdu jakiś taki nie realny. Patrzę z punktu gdzie wstawiłeś pierwsze zdjęcie z brakiem podpory. Za pewne wina aparatu i w realu lepiej sie prezentuje.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
29-07-14 13:43  Odp: [G] 9p113 Łuna-M z wyd. Model-Kom 1:25
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

CUDO !!! Szkoda,że nie zrobiłeś fotek na jakimś żwirze i trawie. Wyglądałby jak prawdziwy. Gratuluję !!!

 
29-07-14 16:43  Odp: [G] 9p113 Łuna-M z wyd. Model-Kom 1:25
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

kawał porządnej roboty, gratulacje

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024