FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
28-07-14 11:52  [Galeria] RWD-6 wg projektu Tomasza K.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY | WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | PIPER | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

Projekt został opracowany bardzo dokładnie, sklejalność bardzo dobra. Jestem pod wrażeniem tego nowego Tomkowego opracowania.

O samolocie można poczytać tutaj.

GALERIA

W locie:



Przed hangarem:



Porównanie z Wilgą:



W hangarze:



W kolekcji:



--

Post zmieniony (08-01-19 10:53)

 
28-07-14 12:02  Odp: [Galeria] RWD-6 wg projektu Tomasza K.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Powiem krotko: wreszcie sie doczekalem ;-) Ja juz pewnie nie zdaze skleic, ale ciesze sie, ze jest.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
28-07-14 12:24  Odp: [Galeria] RWD-6 wg projektu Tomasza K.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Rwudziaki z tej serii są ciekawymi konstrukcjami,model elegancko sklejony ,chić łączenie szyb można było zamaskować paskiem kartonu .Chyba jest łączenie oklejek na natarciu,zapewne klei się lepiej.Ale zrobiłbym to na granicy slotu,Gratuluję skrytoklejcy i projektantowi,ją,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-07-14 12:36  Odp: [Galeria] RWD-6 wg projektu Tomasza K.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Świetny model !!! Czy będzie wydany ?

 
28-07-14 12:47  Odp: [Galeria] RWD-6 wg projektu Tomasza K.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Piękny model. Koło Wilgi powinien jeszcze stanąć RWD-9 :-)

Mam tylko pytanie: czy już na pewno wiadomo, jakie były te pasy na ogonie?
Widziałem kiedyś niemieckie opisy He-64 z tych samych zawodów z czarnymi.
Ale w naszych źródłach przeważały chyba czerwone. Jeszcze u Schiera (książka z 2008) są opisane jako czerwone.

 
28-07-14 13:24  Odp: [Galeria] RWD-6 wg projektu Tomasza K.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

I ja gratuluję modelu, dzięki za klejenie testowe :)
Przy okazji, można prosić zdjęcie z RWD-5bis ?

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
28-07-14 13:56  Odp: [Galeria] RWD-6 wg projektu Tomasza K.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Juz sie slinie ;) Tomek, dawaj dalej... RWD-9, PZL-19 i PZL-26...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-07-14 14:49  Odp: [Galeria] RWD-6 wg projektu Tomasza K.
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

"...Ale w naszych źródłach przeważały chyba czerwone. Jeszcze u Schiera (książka z 2008) są opisane jako czerwone...."

vwsmoku - mam prośbę. Wielką. Nie prowokuj... NIE ZACZYNAJ dyskusji o kolorach ogonka RWD-6. Wałkowano to już kilka razy, ale hydra wciąż "se łeb przyszywa"... Schier w tej (i nie tylko tej) kwestii się myli w swoich książkach. Proponuję przeczytać ten wątek: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=20692&start=21.

Tomek dostał do projektu wszystko to, co wiadomo (i jeszcze sporo materiałów, co do których nie ma pewności). Niektórzy musieli być specjalnie "nawracani" na Tomaszowe rozwiązania i kolory, bo wiara w nieomylność publikacji W. Schiera w narodzie jest ogromna. I bezpodstawna - np. rzetelniejsze plany RWD-6 zamieścił parę lat temu w "Modelarzu" E. Ferek. Przy okazji - bardzo fajna analiza opracowań obu Panów, a także jeszcze i planów wg A. Glassa ukazała się w "Modelarzu" 2012-12.

 
28-07-14 15:13  Odp: [Galeria] RWD-6 wg projektu Tomasza K.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

KayFranz mam do Ciebie prośbę. Wielką. Nie wmawiaj mi czegoś, czego nie robię. NIE PROWOKUJĘ.
Po prostu mam wielki sentyment do samolotów RWD i zapytałem z czystej ciekawości.

Schier się myli. W porządku. Mylili się również Glass, Dulęba, Krzyżan i inni (jak widzisz o dyskusjach o ogonku wiem nie od dziś).
Po prostu już dawno przestałem śledzić sprawę pasów i miałem nadzieję, że dowiem się o jej zakończeniu. Dowiedziałem się, że prowokuję. Upał przyczyną?

Żeby była jasność: nie wierzę w nieomylność Schiera; wymieniłem tę książkę po prostu jako wydaną niedawno, a nadal należącą do obozu "czerwonych pasów".

 
28-07-14 15:22  Odp: [Galeria] RWD-6 wg projektu Tomasza K.
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jednym z zadań konkursu był przyjazd samolotu przez wąską bramkę. Aby zaliczyć to zadanie trzeba było złożyć skrzydła.

Nie mogę sobie tego wyobrazić jak te skrzydła mogły się składać.

Dobry projekt, poza karasiem i P-11 jedyny samolot jaki potrafię rozpoznać. hahha

--
Rock Honor Ojczyzna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024