FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
23-10-14 13:00  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Mario, problem polega na tym, że ja zupełnie nie stosuję szpachlowania. Model jest malowany jednakże przed malowaniem forma jest nadana tylko i wyłącznie przez kształtowanie papieru i co najwyżej delikatne szlifowanie. Taką mam już formułę budowy modeli. W zasadzie moje modele mogłyby powstawać w standardzie gdyby nie dodatkowe elementy dorobione przeze mnie. Maluję też dlatego gdyż kolory wydruku nie są satysfakcjonujące dla mnie.
Tabliczka przyklejona, przepadło... W następnym modelu będzie lepiej.
Gwint śruby zwijany z drutu.

pozdrawiam
Mirek

Post zmieniony (23-10-14 13:10)

 
23-10-14 13:22  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie, no spoko, to Twój model. Mam nadzieję, że nie traktujesz moich uwag jako szukania dziury w całym. Widząc jak potrafisz zadbać o detale, po prostu aż się prosi, aby to i owo dopracować, a tak jesteś ciut w rozkroku, między standardem a nie standardem. Ale to tylko moje myśli, jak powiedziałem, to Twój model :-)

--


 
23-10-14 16:00  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Z wielką przyjemnością oglądam aktualizacje relacji tak sklejanego modelu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-10-14 08:00  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

A tak troszku offtopicowo. Mirku, ostatnio wykukałem, że pewien niemiaszek do malowania cienkich linii na modelu używał grafionu kreślarskiego. Od razu nasunęła mi się na myśl Twoja "Księżna" oraz Bawarska S3/6, która mi chodzi po głowie od dłuższego czasu.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
24-10-14 19:22  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
Borowy, cieszę się, że moje sklejanie sprawia ci przyjemność. Czyż nie po to pokazujemy tu to co robimy?
Staram się przy tym pokazać jakie sklejanie jest piękne a nie jak pięknie sklejam (to taka luźna aluzja do filmu "Con amore")

Viking, grafion to podstawowy "przyrząd", który służył mi do sporządzania rysunków w technikum. Obsługa tego zacnego, że tak napiszę artefaktu przy stosowaniu niezbyt wysokiej jakości tuszu nie była bynajmniej prosta. Ciekawe jak spisałby się przy farbkach. Trzeba byłoby poeksperymentować. Wydaje mi się, że kolosalny wpływ będzie miało napięcie powierzchniowe farbki.

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
25-10-14 00:14  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Mój grafion także przeleżał dwie dekady pod warstwą kurzu. Próbowałem bazgrolić po próbnym modeliku farbką ModelMastera i... TO DZIAŁA!!! Oczywiście farbka bez rozcieńczania "ucieka w tył" jeśli za mocno rozewrzeć rysik, ale to jest temat do poeksperymentowania.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
11-11-14 18:50  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
ostatnio bawiłem się w wyposażanie kabiny. Nadchodzi moment zamknięcia tego etapu i przyklejenia zewnętrznej części. Ale zanim to zrobię to kilka fotek jak to wygląda.



pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
11-11-14 21:15  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Yyyyy ! Chciałem napisać coś mądrego,ale mnie,yyyyy...zatkało.

 
12-11-14 07:48  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

...no i właśnie przestałem Cię lubieć!!! Popraw wreszcie w temacie skalę na 1:25, bo tylko stresujesz ludzi.

Malujesz pactrą?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-11-14 09:25  Odp: [R] Lokomotywa Oi 2 - 1:45
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wyposażenie robi wrażenie :-) Daj koniecznie fotkę z zapałką lub monetą dla porównania. Piękna robota. Jedynie może drucik w pokrętłach mógłby mieć mniejszą średnicę. Nawet wodowskazy masz przeszklone, a są takie malutkie w 1:45 :-)

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024