FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-07-14 18:44  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Fotogrimes - na luzie bez pospiechu modelik w całości naprawdę swietnie się będzie prezentował.

Spychacz - po tym modelu przewiduje mocne okrętowe uderzenie (mam nadzieje).

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
25-07-14 10:24  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jeśli to jest to o czym myślę to będzie to naprawdę WIELKIE i mocne okrętowe uderzenie;)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
25-07-14 15:24  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ci się tera w zagadki bawią. Jak dzieci ... ;-)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
25-07-14 22:25  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

No i napięcie rośnie, Jorzika galeria i tak jest pełna perełek, a tu jeszcze-"WIELKIE i mocne okrętowe uderzenie;)"
Czołg świetny.
Pozdrawiam

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
01-08-14 16:57  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam im bliżej końca tym więcej potu, no nie jest lekko .
Wykonałem antenę poręczową na wieży nie do końca jestem z niej zadowolony bo podpory mi się w niektórych miejscach rozjechały i grubość samej poręczy mogła być grubsza.
Dokleiłem tez na stałe km-y.



Kolejną czynnością było doklejenie systemów wahaczy i sprężyn, Sprężyny to nawinięty drut na odpowiedniej grubości patyczku. Całość nawet dobrze mi się spasowała przy drobnych korektach.



Na koniec przymiarka kół nośnych, wygląda że jest ok. W kołach zrezygnowałem jednak z wykonania kokard, a to ze względu na trudności z odpowiednim dopasowaniem drutu i dostępem do śrub. Niemniej faktura kokard jest widoczna i wygląda dobrze.



c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
01-08-14 23:51  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pięknie to wygląda,bardzo podoba mi się grafika ,pewnie bym nic nie ciorał,najwyżej czarował własne niedoróbki,podoba mi sie również sam czołg,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-08-14 09:19  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jorzik - a drucik z kabla z jakiegoś starego zasilacza?:> Taki zwój bardzo cienkich, włosowatych żyłek:> Użyłem takiego w Ha-Go i prezentował się dobrze:> Tylko te zawiązywanie kokardek:-)

A ogólnie powiem, że pięknie model się już prezentuje.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-08-14 10:22  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
Matti 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Super standard jeśli chodzi o grafikę oraz wykonanie! Już wiem że obejdzie się bez malowania i u mnie: )

--
"To że nic nie mówię, nie znaczy że nie mam nic do powiedzenia"

 
03-08-14 20:55  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Pochylam się nad kokardami bo to póki co moja pięta Achillesowa, Będę próbował przy kolejnym tanku.
Na razie po przeprowadzonych pomyślnie próbach wytrzymałościowych, czołg stanął na własnych kołach.
Mogło by tak zostać, bo fajnie wygląda, ale nie ma lekko, jeszcze trzeba się pochylić nad gąskami, a będą one laserowe z pojedynczych ogniw.




c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
03-08-14 22:29  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,w tym tanku miałbyś konieć roboty,pozdrawiam Marekhttp://gadzetomania.pl/2012/10/22/najciekawsze-wynalazki-projekty-i-prototypy-iirzeczypospolitej-cz-2

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024