FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
20-07-14 20:49  [Dyskusja] Modele kolejowe w skali 1:45 i takie tam...
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Witajcie,

mam takie pytanie... w sumie pod zastanowienie i przedyskutowanie (ale bez wojen, już ich wystarczy). :-)
Co się dzieje z kolejową skalą 1:45? Czy mi się wydaje czy modele w tej wielkości są rzadko wydawane? o ile w ogóle. Nie ma popytu?

Drodzy bracia Wandtke, co z wydawnictwem ADW?

Pozdrawiam ciepło i wieczornie. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
21-07-14 07:39  Odp: Skala 1:45 i takie tam...
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No właśnie właśnie... nowości tyle co nic... Jest jednak nadzieja, że Mirek wyda swoją "Coronation class" w skali zero :) Widziałem w Bielsku na warsztatach – cudeńko! Panowie Wandtke chyba zapuścili korzenie w skali 1:25 ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
21-07-14 10:46  Odp: Skala 1:45 i takie tam...
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Ja jednak wolałbym kontynuowanie wydawania modeli polskich parowozów. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
22-07-14 12:21  Odp: Skala 1:45 i takie tam...
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Moje 3 grosze :-)

Trochę jednak tych lokomotyw w 1:45 wyszło, acz szału nie ma.
Według mnie skala 0 jest niedoceniana przez modelarzy, uważają, że nie da się uszczegółowić modelu, jak w 1:25, no i faktycznie dostępne modele są uproszczone w porównaniu w 1:25. Fakt, jest trudniej wykonać detale w 1:45, ale jest to jak najbardziej możliwe.
Istotniejsza jest jednak mniejsza efektowność mniejszego modelu, choćby nie wiem ile miał szczegółów, bo te szczegóły to widać na zdjęciach w makro dopiero. No i konsekwencją tego, na konkursach, są mniejsze szanse na wygraną.
Ale co tam, klejmy, im więcej modeli 0 zaprezentujemy, tym skala będzie popularniejsza.

--


 
22-07-14 15:13  Odp: Skala 1:45 i takie tam...
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Wyszło lokomotyw, wyszło… no właśnie... tylko lokomotyw. Nie ma czego do nich podpiąć.
Moim marzeniem byłoby ujrzenie adekwatnego do epoki parowozów wagonu/wagonów, np. jak tych ze zdjęcia. Może ktoś modłów wysłucha. :-)



--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
22-07-14 15:25  Odp: Skala 1:45 i takie tam...
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
jeśli chodzi o skale 1:25 i 1:45 zaryzykuję twierdzenie, że w 45-tce trudniej jest wykonać w standardzie "małe" elementy jak zawory, inżektory. W opracowaniach ze stajni Wandtke są one na ogół w postaci płaskiego, pogrubionego elementu. Sam próbowałem wymyślić coś bardziej finezyjnego ale po prostu dałem sobie spokój. Po porównaniu "przestrzenny" element po wykonaniu był taki wymęczony, że znacznie lepiej prezentował się ten płaski. Jeszcze raz powtarzam, że mowa tutaj o wykonaniu w standardzie.
Sugerowałbym tutaj, że w skali 1:45 należałoby zaakceptować samodzielne wykonanie właśnie tych elementów np. ze zwijanych rurek, drucików, igelitu itp. lub skorzystać np. z odlewów żywicznych lub blaszek fototrawionych.
Co o tym myślicie?

--
Pozdrawiam
Mirek

 
22-07-14 16:13  Odp: Skala 1:45 i takie tam...
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Ja myślę, że wydawnictwa powinny wydawać coś dla wszystkich. Jeżeli rynek wyraża chęć na skalę 1:25 - wydawajcie 1:25, ale warto byłoby gdzieś wrzucić pomiędzy strumień takich dużych modeli - chociaż z jeden czy dwa w skali 0. Tutaj uśmiech o wagony. ;-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
22-07-14 18:16  Odp: [Dyskusja] Modele kolejowe w skali 1:45 i takie tam...
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Zawsze się pocieszam, że skala H0 ma jeszcze gorzej.

--

 
22-07-14 19:43  Odp: [Dyskusja] Modele kolejowe w skali 1:45 i takie tam...
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Patryku, poruszyłeś temat - rzekę..... a tak najbardziej lapidarnie sprawę ujmując, to wydawcy nie
wydają modeli w tej skali, bo nie ma ponoć na nie popytu ! I koło się zamyka. Wybór nie jest
duży, raptem dwie lokomotywy elektryczne , kilka parowozów , wagon osobowy praktycznie
jeden. Jeśli chcesz mieć bogatą kolekcję modeli w skali 0 , jedynym wyjściem jest
przeskalowanie rysunków ze skali 1/25. Tylko, że nie każdy chce robić modele w wersji
z malowaniem, takie full-wypas. Jestem zwolennikiem skali 1/45, ot choćby i dlatego, że nie mam
na tyle miejsca, by zmieścić model parowozu wielkości jednego metra.. Maluję też modele i na skalę
1/45 idzie jej mniej.
Na fotce pokazałeś dwa wagony osobowe, może ktoś pokusi się o ich opracowanie.. Tutaj
wypada liczyć na KIEROWNIKA , spod jego ręki wychodzą fajne modele ! I chyba coś w skali 1/25
zrobił w tej materii. :-)

 
22-07-14 19:56  Odp: [Dyskusja] Modele kolejowe w skali 1:45 i takie tam...
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

THEO, ja poruszyłem temat - rzekę, a Ty napisałeś samą prawdę. :-)

"Tylko, że nie każdy chce robić modele w wersji z malowaniem, takie full-wypas. Jestem zwolennikiem skali 1/45, ot choćby i dlatego, że nie mam na tyle miejsca, by zmieścić model parowozu wielkości jednego metra."

Powyższe w całości odzwierciedla moją osobę.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024