FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
12-08-14 22:06  Odp: [R] Japoński okręt podwodny typu Sen Toku - I400 - (skala 1:100)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witajcie,
urlopowa przerwa już za mną. Czas wrócić do pracy. Dzisiaj prezentacja szkieletu wraz z pokładem. Metr dwadzieścia robi wrażenie, wybaczcie więc proszę za tło zdjęć - model nie mieści się na biurku, więc pozostały płytki w przedpokoju;-)) Zastanawiałem się nad baaardzo rozbudowanym szkieletem, ale sądzę, że ten który zaproponowałem w zupełności wystarczy. W ręce szkielet jest bardzo sztywny. Nie skręca się. Pokład będzie wymagał więcej uwagi podczas budowy ze względu na niesymetryczne załamania, wynikające z układu i systemu otwierania "wrót" hangaru;-)) Przewidziałem również montaż wnęk pod dźwig w części dziobowej i masz w części rufowej. Przygotowałem również "nabicia" pod reling, ale o nim więcej po zakończeniu oklejania szkieletu poszyciem. Obecnie kończę przygotowywać elementy poszycia. Mam przy okazji pytanie, choć z kilkoma osobami podjąłem temat. Niemniej mam wiele wątpliwości. Jakiego koloru zrobić część denną poszycia? Szarą? Czerwoną? Źródła (rendery) różnie mówią, ale logika podpowiada że raczej kolor farby antykorozyjnej w odcieniu "buraczka";-))
Nie sugerujcie się miejscami łączeń pokładu, w prototypie musiałem go pociąć na więcej części - dysponuję drukarką A4. W rzeczywistości pokład będzie podzielony na 3 części, aby uniknąć niepotrzebnych łączeń. Dobra - dość gadania;-)) poniżej zdjęcia z budowy...



pozdrawiam i do usłyszenia wkrótce
Łukasz

--

 
13-08-14 15:40  Odp: [R] Japoński okręt podwodny typu Sen Toku - I400 - (skala 1:100)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No wreszcie coś drgnęło :) teraz tylko poszycie , kiosk i gotowe :):)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
13-08-14 15:46  Odp: [R] Japoński okręt podwodny typu Sen Toku - I400 - (skala 1:100)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Wielgachne okręciszcze ;-)
O ile sobie przypominam, to chyba największy model okrętu w skali 1:100, jaki zostanie wydany. Wicher był mniejszy, I19 i I58 też.
Mimo, że to Japończyk, będę kibicował tej budowie. Powodzenia!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
13-08-14 21:39  Odp: [R] Japoński okręt podwodny typu Sen Toku - I400 - (skala 1:100)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Waldku,
sam jestem porażony jego wielkością. Kawał łódki z niego;-))
pozdrawiam
Łukasz

--

 
13-08-14 22:48  Odp: [R] Japoński okręt podwodny typu Sen Toku - I400 - (skala 1:100)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

ZbiG ja również skłaniam się ku tej barwie. Ktoś kiedyś słusznie zauważył, skoro japończycy malowali farbą podkładową dno okrętu, to dlaczego w I-400 mieliby robić inaczej... Logiczne to jest;-))))
pozdrawiam,
Łukasz

--

 
14-08-14 11:31  Odp: [R] Japoński okręt podwodny typu Sen Toku - I400 - (skala 1:100)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na kolorowym filmie z rejsu do USA widać ze dno jest czerwone , bordowe .

Jędrek

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
09-11-14 19:10  Odp: [R] Japoński okręt podwodny typu Sen Toku - I400 - (skala 1:100)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witajcie,

po woli do przodu...Kadłub gotowy;)



pozdrawiam,
Łukasz

--

 
09-11-14 19:56  Odp: [R] Japoński okręt podwodny typu Sen Toku - I400 - (skala 1:100)
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Ale on wielki.... Fajny temat, tylko gdzie takie cygaro postawic.....hehehe.

 
09-11-14 22:59  Odp: [R] Japoński okręt podwodny typu Sen Toku - I400 - (skala 1:100)
AWOT   

Łukasz, rośnie bardzo ciekawy model, gratuluję.

A tak poza tematem, czy zlikwidowali u ciebie pocztę, czy zgubiłeś adres?

--

AWOT

 
09-11-14 23:03  Odp: [R] Japoński okręt podwodny typu Sen Toku - I400 - (skala 1:100)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,kadłub śliczności,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024