FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
01-11-14 16:53  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Robisz mi smaka tym myśliwym, fajnie wychodzi :)

 
01-11-14 17:02  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jest ładnie aczkolwiek ....za kazdym razem jak patrze na tę line na bębnie to wydaje sie CIUT za gruba :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
13-11-14 08:04  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Z kronikarskiego obowiązku. Zakończyłem dłubaninę przy pierdoletach. Z żurawika na dziobie jestem bardzo dumny ;)


Czas na sterówkę. W następnej aktualizacji mam nadzieję pokazać gotową, papierową część modelu. Olinowania, masztów i relingów boję się najbardziej.



Post zmieniony (13-11-14 08:06)

 
13-11-14 08:19  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Fajnie ale chyba mało realistycznie. Chodzi mi o spuszczanie łodzi. Przy tym zasięgu ramion żurawków i minimalnej możliwości podniesienia zbloczy nie wyobrażam sobie jak marynarze tę łódź zaczepiali, podnosili i opuszczali na wodę.
A może tak było w rzeczywistości? Któż to wie :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
13-11-14 09:16  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Może masz rację, też nad tym myślałem. Jednak zrobiłem zgodnie z szablonami w wycinance.

 
16-11-14 09:07  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Moja relacja nie wzbudza wielkiego poruszenia ale skoro zacząłem to i dokończę.

Wszystkie papierowe części już na swoim miejscu. Koła ratunkowe z grubego drutu.


I zacząłem robotę przy masztach. Nić mam niestety jakąś starą, z połyskiem, marki Żubr, z Łodzi, jeszcze na drewnianej szpuli. Pewnie pamięta moją babkę bo znalazłem ją w piwnicy. Grunt, że jest gładka i nie mechaci się. Maszt z szaszłyka. Jeszcze główny mi został.


A całość wygląda już fajnie.

 
16-11-14 11:15  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,relacja nie wzbudza wielkiego poruszenia" - może dużo wpisów nie ma, ale wejść masz wcale nie mało. Nie zawsze i wszystkim chce się wpisywać coś po każdej aktualizacji. A co do modelu to mi się podoba jak go wykonujesz no i z każdą aktualizacją coraz ,,poważniej" wygląda. Kibicuję dalej.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-11-14 12:52  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

W skali 1:50 trzeba już robić pewne elementy które można sobie podarować w skali 1:400 na przykład.
Chodzi mi o maszt. Moim zdaniem przydało by się zmienić sposób mocowania rejek i linek.
Zmiany są kosmetyczne i nie wpłyną na papierowy standard modelu ale na pewno zdecydowanie poprawią jego wygląd.
Jako przykład o co mi chodzi wklejam zdjęcie masztu Batorego.



--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
16-11-14 20:14  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Masz Pan rację Panie Stary, spróbuję trochę go jeszcze poprawić. Kłopot w tym, że to mój debiut w szkutnictwie i trochę jestem w swych działaniach, że tak powiem, pragmatyczny, żeby nie przeholować. Mierze siły na zamiary.
Dlatego też zacząłem od tej skali.

 
17-11-14 11:05  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Kajaczek , jeszcze trochę i wodowanie.No to pomęczysz sie z tym masztem przez starego, ale on juz takie perfekcjonista jest ;)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024