FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
19-07-14 10:48  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, też myślę o dozbrojeniu mojej flotylli w ten okręcik ,ale kiedy to będzie?,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
04-08-14 13:47  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Aktualizacja między urlopami. Sezon ogórkowy ale coś tam idzie do przodu. Skończyłem wzmacnianie kadłuba i oklejanie poszycia dennego. Elementy z wycinanki spasowane są idealnie. Żadnego docinania, doklejania, szlifowania nawet. Same wskakują na swoje miejsce. Mam jak na razie pozytywne odczucia co do mojej nowej gałęzi przemysłu zbrojeniowego:)

A tu krótka relacja fotograficzna jako dowód.



Między dodatkowe podpory a poszycie wklejałem kawałki kartony, zbliżone do rozmiaru otworów między wręgami. Przyklejałem je tylko do tych dodatkowych podpór. Nie smarowałem ich klejem od strony poszycia. Poszycie po prostu na nich swobodnie spoczywa.


Pokład też już całości przyklejony


Oklejenie poszyciem zajęło dwie godziny. Jest lekka różnica w kolorze między arkuszami. Widać to dość wyraźnie, dokładnie po środku kadłuba.


Zostały burty i biorę się za drobnicę. Ale to po następnym urlopie.

Pozdrawiam

 
21-10-14 13:08  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ahoj wilcy morscy.
Jako, że prace nad Migiem dobiegły końca powracam do łajby.

Idzie jak krew z nosa. Przy 3 miesięcznym dziecku nie usiądziesz na tyłku nawet na 15 minut niestety. Nikt mnie nie ostrzegł w porę, że to tak będzie wyglądać;)

Ale ster już jest, śruby są. Dupereli zaczyna przybywać. Farbkę do retuszu muszę chyba zmienić bo na zdjęciach dopiero widać o ile to się różni odcieniem. Obiektyw jest bezlitosny.


Pytanie o te linociągi. Nawinąć na nie jakąś linę czy tak mają zostać? W instrukcji i na rysunkach nic o tym nie ma.

 
21-10-14 20:29  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Wracam na widownię.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
21-10-14 21:05  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Extra Model   

Jak najbardziej możesz nawinąć linkę na bębny linowe. Jeżeli chodzi o sterociągi to masz je zaznaczone i opisane na rysunku w instrukcji.

--
www.extramodel.pl

 
21-10-14 21:11  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

No tak, a gdzie ja byłem ? Wepchnę się do tej widowni bez bileta ;-), bo preambułkę przegapiłem. Podobają mi się takie ORP.....okręciki. Nieźle Ci to idzie.

 
21-10-14 21:32  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Tak Mini, chodziło mi o te szpule. O sterociągu wiem. A te szpule zwyczajnie nie wiem di czego służyły więc nie wiedziałem czy zasadne jest nawijanie na nie czegokolwiek.

 
23-10-14 09:19  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Uzupełniłem kilka dupereli. Z grubością liny trocha przesadziłem:D



 
23-10-14 10:19  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładnie wygląda to co dotychczas skleiłeś. Chociaż ja tą linę troch bym przybrudził bo jest taka (przynajmniej dla mnie) zbyt ,,dająca po oczach jak to mówią dzisiaj młodzi :). Kibicuję dalej.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-11-14 14:43  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Lina poprawiona;)

Drobna aktualizacja . Przybywa *******ek. Coraz bardziej mi się podoba szkutnictwo.




P.S. Pierd.ółki są na cenzurowanym??:D

Post zmieniony (01-11-14 14:44)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024