FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-07-14 11:52  [R] ORP ROLNIK GPM 1:100
arczi92 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam.
Rozpocząłem pracę nad drugim modelem, jakim jest ORP GÓRNIK, wycinanka zawiera elementy trzech innych okrętów. Nie wiem jeszcze na który z nich się zdecyduje, ale myślę o ORP METALOWIEC:

Wyciąłem szkielet i złożyłem na sucho, wygląda to mniej więcej tak:


Obecnie jestem na etapie sklejania nadbudówki nr1. Postanowiłem także retuszować model, ale nie wyszło to za specjalnie, ponieważ porobiły mi się zacieki, widoczne zresztą na fotkach. Nauczyć się trzeba, więc mam nadzieje że dalej będzie coraz lepiej.



Zdjęcia z relacji będę się starał dodawać na bieżąco. Niestety nie wiem co ile będą nowe fotki, różnie będzie z czasem.

P.S. Czy posiada ktoś dobry patent to zrobienia elementów z drutu. Posiadam strone z szablonami elementów, do własnoręcznego wykonania, tylko brakuje mi pomysłu na ich wykonanie:

--

Post zmieniony (16-07-14 19:26)

 
11-07-14 11:55  Odp: [R] ORP GÓRNIK GPM 1:100
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Czym retuszowałeś?

 
11-07-14 12:00  Odp: [R] ORP GÓRNIK GPM 1:100
arczi92 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zwykłymi farbami, zdaje sobie sprawę że spaprałem ;/ Będę chciał pojechać do jakiegoś sklepu modelarskiego i kupić sobie odpowiedni kolorek.

 
11-07-14 12:04  Odp: [R] ORP GÓRNIK GPM 1:100
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Pewnie zwykłymi farbami też się da tylko wydaje mi się że za dużo nakładałeś na pedzelek farby i ona spływała ja daje bardzo malutko praktycznie pedzelek jest suchy a przy nie których elemntach nie korzystam z pędzelka tylko bardzo mocno naostrzonej wykalaczki.

 
11-07-14 12:15  Odp: [R] ORP GÓRNIK GPM 1:100
arczi92 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzięki za podpowiedź, na pewno się przyda :)

 
11-07-14 13:42  Odp: [R] ORP GÓRNIK GPM 1:100
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Ja do retuszowania krawędzi używam szpilki lub igły krawieckiej i gęstej farbki, retuszowanie trwa bardzo długo ale dzięki temu nie ma zacieków.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
11-07-14 17:25  Odp: [R] ORP GÓRNIK GPM 1:100
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Jeszcze raz retusz - sposobów i materiałów jest bez liku, ale każdy wymaga cierpliwości. Dla mnie najlepsze są akryle w tubce, wyciskam na paletkę, mieszam, potem, jak zaschną rozprowadzam wodą. Warunek konieczny - cienki i precyzyjny pędzelek i prowadzenie go po krawędzi "od" niezadrukowanej strony kartonu - wtedy ewentualny naddatek farbki zostaje właśnie tam.

Pozdrawiam, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
11-07-14 19:02  Odp: [R] ORP GÓRNIK GPM 1:100
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

o tym że kłania się retusz to już wiesz - a ja zastanawiam się czy aby nie za trudny model wybrałeś.Model nie jest taki łatwy jak się wydaje i retuszu będzie sporo ( drobne elementy) Zobacz sobie w galerii tam pokazałem jak mój wygląda
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=253205&t=253205&filtr=0&page=1

--

 
14-07-14 16:32  Odp: [R] ORP GÓRNIK GPM 1:100
arczi92 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Drobna aktualizacja. Skleiłem podstawkę, testowałem techniki retuszu wymienione wyżej. Dobrze spisało się malowanie igłą i oczywiście od strony nie zadrukowanej. Wypróbowałem także retusz za pomocą pasteli, niestety na wyposażeniu miałem tylko kruche, ale myślę że też dobre rezultaty można osiągnąć. Obecnie będę zajmował się klejeniem kadłuba. Przymierzałem kilkukrotnie, wygląda że nie będzie wielkich problemów w jego zbudowaniem.

 
16-07-14 15:05  Odp: [R] ORP GÓRNIK GPM 1:100
arczi92 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Kolejna aktualizacja.

Retusz poszycia:


I prace nad poszyciem:


Efekt końcowy:


Oraz przymiarka pokładu głównego:


--

Post zmieniony (16-07-14 15:46)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024