FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 28Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
21-09-14 18:14  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witku kolor w rzeczywistości wydaje mi się ok może minimalnie jest jaśniejszy, na zdjęciach wychodzi jakoś nie tak, użyłem do burt pactry A37.
Co do zaznaczania poszycia to jeszcze dla mnie chyba nie ta liga choć nie wątpie że modelowi by to dało zdecydowanie prawdziwego wyglądu.
Dodam że twoja relacja Yamato była dla mnie głównym powodem by model malować i waloryzować i to w głównym stopniu na twojej relacji się wzoruje choć do twojego poziomu brakuje mi jeszcze kilkanaście lat.

 
28-09-14 14:09  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace w chwili obecnej skupiły się nad drobnicą na pokładzie gdyż przyklejenie szkieletu z kolejnego piętra znacznie by mi to ograniczyły więc to co na chwilę obecną potrzebne robię teraz.

 
29-09-14 17:32  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mam do was pytanie w jakim kolorze powinny być łańcuchy kotwic, i jak je malujecie bo jak ostatnio malowałem je w chikumie to zrobiły się sztywne i układały się nie naturalnie.

 
29-09-14 20:06  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
CardShipModelist   

Black

 
30-09-14 08:24  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

niekoniecznie black;) na zdjęciach wielu okrętów japońskich widać że jest w kolorze kamuflażu. Ja w swoich modelach zawsze go maluję pod kolor kamuflażu.

Kuba

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
30-09-14 23:13  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Też jestem za szarymi. Jak pisał Kubeksus, na większości zdjęć japońskich okrętów łańcuchy są w kolorze kamuflażu. Podobnie kotwice.
Co do malowania. Ja wieszam łańcuch na lampie, chwytam za drugi koniec i maluję. Potem, co jakiś czas nim poruszam, podnoszę za koniec do góry i opuszczam itp. Niektóre ogniwa, mimo to, się sklejają, ale łatwiej je rozdzielić. Później poprawiam malowanie ewentualnych odprysków.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
01-10-14 21:39  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tak myślałem nad tym szarym ale wolałem się upewnić by później nie zrywać go z pokładu.

 
03-10-14 17:49  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace nad modelem idą do przodu, można powiedzieć że rośnie w oczach a także nabiera wagi w chwili obecnej waży już 1,8kg. Szkielet hangarów już gotowy teraz pozostają same hangary w środku oraz poszycie tych że hangarów. Po kształcie szkieletu obklejnie tego przypuszczam nie będzie proste tym bardziej podziwiam projektanta za podejście do tak trudnego tematu bo jak na razie u mnie wszystko ładnie pasuje i oby tak do końca.




 
03-10-14 23:47  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Widać ogrom pracy, tylko jak ty to będziesz dalej malował...
Zazdroszczę, i wykonania i podejścia do tematu.
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
04-10-14 01:19  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jak pełna walorka deski do prasowania w 1/200, to model odpoczynkowy, to masz pełny waloryzowany szacun, od mojej skromnej osoby :-)

PS. Modelarska robota, prima sort !!! :-)

--

Teoretyk ostatnio...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 28Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024