FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 28Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
12-08-14 09:11  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak na razie elegancko :) Mam tylko pytanie, w której wersji jest ten okręt?

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
12-08-14 20:40  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Pewnie bedzie wersja ostatnia, czyli stan na lipiec 1942

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
13-08-14 06:26  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Miszczu, w lipcu 1942 to Akagi sobie spokojnie od miesiąca rdzewiało na dnie Pacyfiku. To tak na marginesie ;-)

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
13-08-14 19:05  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hmm, pomijając kwestię dokładnego datowania, to trochę szkoda, zawsze podobała mi się wersja pierwsza ;)

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
15-08-14 15:38  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolejna odsłona budowy lotniskowca, zaczołem w końcu oklejać model burtami które wzbudziły tyle emocji że są podzielone na zbyt dużo części, ja postanowiłem model malować w całości więc zbytnio tym się nie przejmowałem bo miejsca łączeń i tak zaszpachluje, ale powiem że podczas budowy w standardzie może to być jakiś problem co prawda na chwilę obecną wszystko ładnie pasuje na łączeniach jednak mniej doświadczeni modelarze mogą mieć z tym troche zabawy. Ja jestem co prawda na 6 elemncie ale taki sposób dzielenia ma także plus szczególnie na fragmenice bąbla który w tak krótkich odcinkach jest z pewnością łatwiejszy w nadaniu odpowiedniego kształtu.

 
23-08-14 21:19  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ślimaczym tempem obkleiłem jedną stronę burt, troszkę to trwało ale w połowie zerwałem całą burtę i postanowiłem je zrobić troszkę innym sposobem, mianowicie elementy burt podkleiłem na brystolu łącząc je od razu po pięć tych małych kawałków z czego uzyskałem cztery kawałki burt tak przygotowane fragmenty uformowałem i przykleiłem, łączenia zaszpachlowałem i pomalowałem podkładem teraz prace trwają nad drugą stroną.
Po skończeniu burt będę musiał jeszcze raz pomalować dno bo troszkę je podczas klejenia burt poharatałem.

 
31-08-14 16:22  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace nad drugą stroną burt trwają a tymczasem by nie było że się obijam zdjęcie dziobu nad którym pracowałem ostatnio.

 
14-09-14 19:45  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace nad burtami zakończone teraz wklejam drobne elementy które tam się znajdją a następnie rozpocznę malowanie burt. Na chwilę obecną model skleja się bez większych problemów i nie było jak na razie problemów z pasowaniem części.
Myślę że na chwilę obecną kadłub nie wyszedł najgorzej tym bardziej że to mój najbardziej jak na razie skomplikowany kadłub okrętu.
Nastęonym razem postaram się wrzucić lepszej jakości zdjęcia bo muszę na tego olbrzyma kupić jakieś jednolite duże tło.

 
14-09-14 20:29  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
CardShipModelist   

Fajnie wychodzi ale skąd pomysł na malowanie.

Jakimi farbami malujesz. Będę też sklejał ten model a mam ryflowane grawerowane pokłady w zestawie i myślę czym pomalować Pactra czy humbrol oczywiście matowe.

 
14-09-14 22:21  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Skąd pomysł, sam nie wiem ale duży wpływ na to miały elementy wyciete laserowo takie jak pokłady ryflowane, różnego rodzaju drobnice oraz kratownice które zamierzam wykorzystać podczas budowy a dobranie odpowiednich kolorów to był u mnie zawsze problem więc pewnie dlatego. Co do farb to narazie ten szary do podkład w sprayu ale farb używam głównie pactry lub tamiya ale głównie są to akryle. Na burty mam zakupioną pactra A37.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 28Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024