FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 28Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
07-08-14 10:21  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Nie każdy klei modele sportowo....

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
07-08-14 11:15  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Może lepiej że nie będzie spełniał... nikt go ni ebędzie rpzebijał długopisem, czy gniótł paluchami .... :-)
Spełnia w zupełności warunek bycia modelem odpoczynkowym :-)
Pzdr

 
07-08-14 14:31  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Słówko odnośnie wątku struktury kadłuba.
Wymóg kartonowego, nie malowanego poszycia, dotyczy wyłącznie klasy C-7.
Jeżeli autor tej relacji zechce wystawić model w konkursie NAVIGA, byłby z pewnością zakwalifikowany do klasy C-2.

Ale tak jak ktoś wcześniej wspomniał, model budujemy dla własnej przyjemności. Jeżeli ktoś zechce go jeszcze pokazać w konkursach, to oczywiście jego nieobligatoryjna wola. Dla każdej opcji wykonania znajdzie się stosowna kategoria.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
07-08-14 15:14  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ja myślę że model buduje się dla przyjemności i oderwania się od szarej choć burzliwej codzienności, decyzja czy wystawić na konkurs przychodzi raczej po skończeniu modelu.
Choć są i tacy którzy żyją tylko konkursami i ci budują modele tylko na konkursy, są i tacy co budują nawet pod sędziów ale to już margines :-)
Modele kartonowe powinny i muszą być odpoczynkowe :-)
Pozdrawiam

 
07-08-14 22:11  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Model kleje dla przyjemności no i dla odpoczynku a tak naprawdę to nie myślę o żadnych konkursach bo sami wiecie jak jest u mnie z kończeniem modeli, więc tak daleko w przyszłość nie wybiegam a gdyby co to zawsze chyba jest jakaś klasa open?

 
10-08-14 11:39  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Przyszedł czas na kolejną aktualizację, wały napędowe zrobione jednak tak jak w chikumie samych śrub oraz sterów nie będę narazie montował by uniknąć urwania tych części podczas dalszej budowy. Teraz zaczynam walkę z tym czego najbardziej się boje czyli burty chodzi mi jeszcze po głowie malowanie całego modelu ale muszę jeszcze się nad tym zastanowić.



A tu postanowiłem na tym etapie budowy zakupić mały komplecik kolejnych elemntów wyciętych laserowo, pokłady ryflowane które uplastycznią jeszcze bardziej sam model i mam nadzieje nadają mu jeszcze bardziej realistycznego wyglądu. Same pokłady są bardzo ładnie wygrawerowane i świętnie się już prezentują a po pomalowaniu pewnie jeszcze lepiej.

 
10-08-14 12:17  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Robisz dobrą robotę ale niestety w przeważającej większości pokazujesz ją tak że nic nie widać. Filmowcy by powiedzili że stosujesz zasadę dalekiego planu.
Np. te wały. Nie wiem jak inni ale ja mogę na podstawie fotek tylko stwierdzić że owszem, są. A chciało by się nasycić oczy jakimiś szczegółami.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
11-08-14 20:11  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Na razie duże gabaryty więc i ciężko jakieś zbliżenia robić by coś było widać, na razie próbuje uchwicić całośc by mieć jakieś odniesienie ale obiecuję że jak będę robić szczegóły to i będą zbliżenia.
Mając troszkę więcej czasu postanowiłem go wykorzystać na budowę akagi, więc co nie co od ostatniej aktualizacji doszło, bałem się troszkę tych elemntów ponieważ szkielet swoje przeszedł podczas piankowania szlifowania i szpachlowania i w górnej części nie wyglądał za ciekawie no ale wszystko na razie jest ok.


 
11-08-14 21:36  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo dziwnie wygląda dziób na 2 zdjęciu. Dobrze tam wszystko przymierzyłeś? Pokład odstaje od reszty szkieletu o ładnych parę [cm]

--
Rock Honor Ojczyzna

 
11-08-14 21:39  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wszystko jest ok, tam brakuje w szkielecie dziobu który ma 3.5cm który urwał mi się podczas szlifowania musze go tylko dokleić i będzie wszystko tak jak ma być.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 28Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024