FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 28Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-07-14 11:48  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A ja póki co na szpachlówkę firmy NOVOL nie narzekam bismarck ma już 4 lata od szpachlowania i nie ma ani jednego pęknięcia a już troszkę przeleżakował. Co do szpachlówki z włoknem szklanym zgodzę się z tobą że to by było najlepsze wyjście ale współczuje tym którzy będą to musieli szlifować raz tej szpachli użyłem i kadłub wylądował w koszu bo to nie było na moje siły.

 
26-07-14 18:39  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Myślę, że nie można porównywać modelu z karoserią samochodu, która narażona jest na ciągłe zmiany temperatury, wilgotności, naprężenia, wstrząsy itp. Nie ma co się dziwić, że szpachla po jakimś czasie nie wytrzymuje i pęka.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
26-07-14 20:24  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Po kilku wizytach w piwnicy kadłub zaczyna nabierać porządanego efektu tzn na razie połowa, druga połowa to kolejne wizyty w piwnicy ;) ale nie ma źle bo przy każdej wizycie w piwnicy czeka schłodzony leszek więc warto tam iść :)) Trzeba łączyć przyjemne z porzytecznym co nie ;)

 
26-07-14 20:40  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Szpachla pęka jeśli jest źle położona i nieodpowiednio obrobiona. Szpachle z włóknem nakłada się tak aby nie trzeba było jej szlifować! Zapraszam do mojej relacji z Yamato tam wszystko jest jasno i wyraźnie wytłumaczone jeśli ktoś jest masochistą to może walczyć z każdą materią ale niektóre materiały maja swoje przeznaczenie i sposobu obrabiania i tego trzeba się trzymać bo może zemścić się to w przyszłości.
Model wychodzi elegancko oby tak dalej, trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
27-07-14 08:01  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Macie sporo racji koledzy. Szpachla inaczej trzyma się blachy tudzież włókna szklanego ;-) niż kartonu, tektury itp. i narażona jest na inne warunki bytowania. Ale zasadniczo w obu przypadkach bardzo istotne jest odpowiednie proporcjonowanie utwardzacza. Jeśli nazbyt dużo użyjemy to wcześniej czy później pęknie. Tak z ciekawości pomierzcie sobie model kadłuba gorącym latem i deszczową jesienią.

Na szczęście Tomo umie przygotować dobrą powierzchnię i bezpieczną co najważniejsze. Tylko pogratulować.

Edit: zastanawiam się tylko co bardziej pewnie, okazałe i pracochłonne. Gładzić na lustro czy poszyć ponitowanymi blachami. Ale to tylko moja rozkminka, która pewnie nie powinna się tutaj znaleźć żeby nie zaśmiecać i nie chciałbym nią zaburzyć toku i przebiegu relacji.

--

Post zmieniony (27-07-14 08:06)

 
27-07-14 11:01  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Łukasz nie zaśmiecasz wątku, ja się zastanawiałem nad zrobieniem blach na poszyciu ale nie znalazłem nic sensownego jak mniej więcej to wyglądało w orginale. Ogólnie akagi chciałem zrobić coś na ten styl co Witek robi YAMATO czyli cały malowany z walorką tylko właśnie nie znalazłem nic na temat blach na poszyciu.

 
27-07-14 14:40  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tomo 11 posiadam zdjęcie blach poszycia Zuikaku jest tylko jedno i potwierdza wygląd odwzorowanych przeze mnie blach na Yamato. Jeśli chcesz to mogę Ci podesłać, z tego co wiem to sporo zdjęć jest poszycia Akagi i dużo łatwiej było by ci odwzorować te elementy niż mi przy Yamato. Jeśli masz jakieś pytania to jeśli będę w stanie Ci pomóc to chętnie pomogę.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
27-07-14 15:32  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witku chętnie bym zobaczył ja to wyglądało jak masz to możesz posłać na maila snake9999@o2.pl

 
06-08-14 19:19  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Przyszła pora na zaprezentowanie tego nad czym pracowałem kilka ostatnich dni w piwnicy, kadłub wyszlifowany oraz pomalowany czeka na montaż śrub i reszty drobnicy, później pójdzie na to ostatnia warstwa lakieru i kolejny etap czyli burty. Na chwilę obecną można powiedzieć że jestem zadowolony z efektu ale zobaczymy jak będzie się to wszystko prezentowało ze wspomnianą wcześniej drobnicą.



 
07-08-14 10:01  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tomo dobrze idzie, tylko szkoda, że model nie będzie spełniał wymagań NAVIGI.

Wg Arta:

1) Kadłub.
Dozwolone są wewnętrzne wzmocnienia kadłuba (np. podposzycie) ale wykonane z kartonu. Tym samym nie są dopuszczone wypełnienia z innych materiałów np. pianki, drewna itp.


--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 28Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024