FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 28Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 
10-02-15 22:59  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Powiem szczerze że sam czekam z niecierpliwością by zobaczyć na efekt grawerowania pokładu jestem bardzo ciekaw co z tego wyjdzie, widziałem tylko próbę na malutkim kawałku i wyglądało całkiem fajnie ale jak będzie to wszystko wyglądać na tak dużym pokładzie to zobaczymy.

 
15-02-15 21:40  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Żeby nie było że czekając na pokłady się obijam, powstaje artyleria i kolejne drobiazgi które giną przy tak dużym modelu.

 
16-02-15 12:16  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Tomo, fajne, jak z plastiku :))
Zapodaj fotki z etapów budowy tych "armat"

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
17-02-15 21:11  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Art przy budowie tych armat zbyt dużej filozofi nie było, dużo mi przy takich elementach pomaga płynna szpachla którą mi kiedyś na forum polecano, i sprawdza się w 100% na zagięcia kartonu czy łączenia poszczególnych elementów.


Co do samej budowy standardowo sklejam element tak jak powinien być, czym bardziej dokładniej sklejony tym mniej zabawy później.


Następnie element maluje podkładem po to by uwidocznić wszystkie niedokładności a podkład niestety albo stety pokaże ci wszystko nawet to czego wcześniej nie było widać.


A później szlifowanie malowanie podkładem aż do uzyskania pożądanego efektu no i oczywiście szpachlówka płynna na te fragmenty o których pisałem wcześniej. Lufy zakupiłem metalowe więc tu także troszkę poszłem na skróty.
To by było na tyle efekt finalny wygląda tak ja w wcześniejszym poście.


Post zmieniony (17-02-15 21:45)

 
23-02-15 22:34  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolejna mała aktualizacja, działa już na swoich miejscach.

 
24-02-15 04:30  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Po prostu chłopaku wymiatasz mnie z fotela :-) Jeszcze mi powiedz co to za podkład ?? czy to jakaś zwykła farbka jest czy coś specjalnego ??
Jak się nei spytam nie będę wiedział :-)
pzdr

 
24-02-15 17:23  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Zwykły marketowy podkład w sprayu, na akagi zużyłem już 2 puszki, choć najwięcej zużyłem na poszycie, ale dobrze kryje i bardzo dobrze go idzie szlifować więc polecam.
A tak wygląda puszka:
http://www.budujiremontuj.pl/product-pol-3477-spray-Den-Braven-Podklad-400ml.html

 
05-03-15 19:36  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Czas przyszedł na uzupełnienie rufy bo pomalutku zbliżam się do przyklejenia pokładu a po tej czynności z niektórymi elementami miał bym trudność w przyklejeniu ich więc zabrałem się za nie teraz.

 
05-03-15 20:48  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
moto-marecki   

Witam,obserwuje pocichu twoje dokonania i jestem pod wrażeniem,fajnie że pokazujesz i omawiasz metody pracy bo wtedy tacy jak ja mogą ćwiczyć w domu i może kiedyś dojdą do tego poziomu wykonania.Mam pytanie czym hamujesz chłonność papieru aby nadmiernie niewciągał podkładu?

 
15-03-15 16:23  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Niczym nie zabezpieczam papieru przed malowaniem podkładem, jedynie co to pierwsza warstwa idzie bardzo cienka i to wystarcza.
Kolejna drobna aktualizacja z postępów prac nad modelem, powstają kolejne działka, na modelu robi się coraz gęściej co za tym idzie model wygląda coraz bardziej ciekawie. W chwili obecnej zaczynam pracę nad nadbudówką pokładu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 28Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024