FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-02-12 19:51  [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Nazywam się Tomek.
Chciałem zaprezętować budowe pancernika Richelieu.


Jest to moje pierwsze pływadło. Do modelarstwa powróciłem po 10 latach, a tkneło mnie jak byłem na ORP Błyskawica, 2 lata temu, zobaczyłem na niej sklejone modele i się zaczeła przygoda z okrętami:)
Kiedyś uważałem że pływadła to "żło" bo mi nie wychodziły :D

Model zaczołem rok temu. Prace na dzień dzisiejszy wyglądają tak:




Na dzień dzisiejszy poszycie jest już całe wykonane w strone dziobu. Kadłub wykonałem dwiema technikami: część nawodna to podposzycie,a podwodna to wzmocnienia podłużne.
Stwierdzam, że ta pierwsza jest wygodniejsza, a tak samo czasochłona.

Pozdrawiam.

Post zmieniony (24-02-12 19:51)

 
24-02-12 20:29  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ciekawie się zapowiada. Tempo prac masz podobne do mojego.

 
24-02-12 20:43  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Niema to ja porządny Ryś :) Czekamy na więcej.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-02-12 15:27  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Adam, niestety Ryś w wydaniu Fly Model nie jest porządny:( Kolorystyka jest czystą abstrakcją, Wzór kamuflażu na obu burtach jest taki sam, podczas gdy w rzeczywistości lewa burta różniła się od prawej. Kamuflaż powinien też być na nadbudówkach, wieżach artylerii i pokładzie. Dodatkowo, przyjmując że autor chciał przedstawić okręt z okresu, w którym nosił właśnie taki kamuflaż, to na głównej nadbudówce, ponad dalmierzami nie powinno być masztu.
Więc, jeżeli komuś nie przeszkadza, że TAKIEGO Richelieu nigdy nie było, to nie ma problemu. Jak sam go kleiłem, nie przeszkadzało mi to, bo traktowałem go jako model ćwiczebny. Teraz trochę mnie to razi.
Jeśli zaś chodzi o sklejalność, to tu nie mam zastrzeżeń. Elementy są w większości dobrze spasowane.

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
25-02-12 19:45  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Spychacz ma racje. Te opracowanie jest mocno abstrakcyjne i tak jak napisałeś model jest sklejany w ramach ćwiczeń. Co do spasowania to różnie bywa, przynajmniej przy poszyciu dna:/
Czemu w swoim Rysiu nie wykonałeś poszycia dna z papieru??
Wydaje mi się że popełniłem błąd przy oklejaniu dna zaczynając od śródokręcia, a nie od dziobu i rufy w kierunku środka. Trudno.

Pozdrawiam

 
25-02-12 21:11  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Poszycie w moim Rysiu jest z papieru, tyle że szpachlowane i malowane:). Zrobiłem tak z dwóch powodów:
1. Rzeczywiście, pojawiły się niewielkie szczeliny, ale obwiniałbym raczej swoje niedoświadczenie ( pierwsze poszycie dna w życiu ) oraz błędną technikę podposzycia. Wykonałem je z pasków brystolu, które przykleiłem na wręgi, zamiast między nie :-0
2. Koloru, który wtedy wydawał mi się dziwny. Teraz wiem, że akurat kolor dna był OK :))

Niemniej jednak, jako model ćwiczebny jest to moim zdaniem dobry wybór. Nie jest jakoś ekstremalnie zdetalizowany, wybacza drobne błędy, a jednocześnie jest dość dobrze spasowany, więc nie zniechęca.

Pozdrawiam

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
25-02-12 21:45  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Moje też pierwsze poszycie. Aktualnie poszycie jest wykonane od połowy do samego dziobu i teraz mam dylemat. Czy zacząć kryć od srodka w strone rufy czy odwrotnie.

 
25-02-12 21:57  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Będe kibicował. Co Ryś to Ryś. A wszystkie Ryszardy to fajne okręty :-)
Może go Ktoś wznowi ?
Pzdr

 
29-02-12 20:06  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po przerwie.
Prace oklejania dna idą dalej, co prawda powoli, ale idą:)



Kiedyś tam w przerwie zrobiłem troche nadbudówki, bo nie wytrzymałem z ciekawości. Oczywiście są przypasowane na sucho.



Ogólnie model kleji się przyjemnie, ale trzeba czasami troche przycinać. Z dna nie jestem może w 100% zadowolony, ale to jest moje pierwsze
poszycie i postanowiłem skończyć ten model.

Pozdrawiam.

 
29-02-12 20:16  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam imiennika.
Identycznie jak Ty nie trawiłem okrętów ale okazuje się, że nie są takie złe. Tempo też widzę mamy zbliżone. Powodzenia w budowie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024