FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-07-14 19:40  [R] Caproni Stipa, Orlik
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć wszystkim,

Żeby nie wyjść zupełnie z wprawy, postanowiłem skleić coś przyjemnego i niezbyt skomplikowanego. Zacząłem szukać, i wybór padł na niedawno wydany przez Orlika model samolotu Caproni Stipa. W wyborze pomogła żona, bo "taki fajny", i się zaczęło.



Póki co skleiłem kadłub-tunel. Większych problemów ze spasowaniem nie było, może do szkieletu dodałbym jedną wręgę w tylnej części kadłuba, żeby wzmocnić jego okrągły przekrój.

Poszycie wewnętrzne po sklejeniu wystawało z tyłu na ok. 1 mm dalej, niż zewnętrzne. Zastosowałem tu fajny patent, żeby je wyrównać: na ułożonym na płasko papierze ściernym, trzymając kadłub prostopadle, ścierałem delikatnie naddatek ruchem okrężnym, jakbym wkręcał żarówkę. Wyszło równo i bez przetarć.

Zaliczyłem też głupią wpadkę. Przeciągając największy fragment poszycia przez krawędź stołu nie zauważyłem, że pociągnąłem leżącą na nim spinkę do włosów. Skończyło się tak, że spinka rozdarła poszycie na napisie "Caproni Stipa". Myślałem, że nie obędzie się bez ofiar, ale udało się to jakoś uratować. Trochę widać, ale stwierdziłem, że nie będę kupował z tego powodu drugiego modelu, poza tym ma to być model do ćwiczeń.



Post zmieniony (06-07-14 20:16)

 
06-07-14 22:59  Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Latająca "FRANIA" :)) Zastanawiałem się czy ktoś to coś weźmie na stół. I proszę. Tak to jest jak członkowie rodziny decydują za modelarza :) Ale dość bo jeszcze mi się oberwie od Twojej żony :)) Popatrzę co wyjdzie z tego dziwoląga. Powodzenia !

 
09-07-14 19:27  Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
a pod linkiem "coś" koncepcyjnie związanego z tematem lecz w nowocześniejszej wersji.

www.youtube.com/watch?v=ceaOBv5nYRA

pozdrawiam
Mirek

--

Post zmieniony (10-07-14 08:36)

 
11-07-14 18:23  Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Powoli do przodu. Ponieważ modelarstwo wymaga odrobiny miłości, do budowy foteli wykorzystałem łańcuszek z jakże słodkiego wisiorka "Love", który wpadł mi w oko, oprócz hasła rzecz jasna, z powodu łańcuszka w miarę zbliżonego rozmiarem do szablonu przewidzianego przez autora.

Na zdjęciach widać efekty mojej walki, cóż, człowiek cały czas się uczy.



--

 
12-07-14 09:35  Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Przy takiej konstrukcji samolotu faktycznie pilotów trzeba przypinać łańcuchami do foteli, a pilotami chyba byli kryminaliści z najwyższym wymiarem kary :)

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
12-07-14 10:02  Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Haha !!! Ciekawe czy kajdanki do tych łańcuchów były zwykłe,czy z futerkiem ? :)))))

 
12-07-14 10:26  Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Chyba troszkę za duży ten łańcuszek.
pozdr.
Marcin

 
12-07-14 19:57  Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik
kari   

... sądziłem, że Granville R-1 „Gee Bee” jako jedyny ma patent na to żeby nosić dumnie miano latającego sprzętu AGD :-)
... a tu proszę, Caproni Stipa :-O
... Gee Bee przy tej latającej pralce wygląda jak rasowy myśliwiec ;-)
---------------------------------------------------------------------------------------------

 
13-07-14 14:48  Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Kolejny etap, czyli gondola, za mną. Poszycie sklejone na listki przed wklejeniem kabiny i szkieletu.

Łańcuch jest faktycznie większy, ale wolałem taki, niż robić go samemu. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby zadrukowanie białych pól w częściach z klamrami i łańcuchami na jasno-szaro. Kto chciałby bawić się w robienie łańcucha z drutu, czy kupowanie gotowego jak ja, i tak by to zrobił, kto wolałby zostawić je w kartonie nie miałby bijącego po oczach białego, i też by fajnie wyglądało.



--

 
13-07-14 17:21  Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

"Frania" wygląda przyzwoicie :) Czysto,równo. Super !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024