FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
09-04-14 20:22  [Relacja/Galeria] Kawasaki Ki-61 "Hien"- Mały Modelarz 9/1993
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam!
Po skończeniu Hetzera postanowiłem wrócić do mojej "normalności" tzn. skleić jakiś samolocik :-).
Będzie to japoński myśliwiec Ki-61 i jak dobrze pójdzie będzie to mój trzeci Japończyk (na pewno nie ostatni). Model opracował p. Roman Staszałek, skala 1:33.
Arkusze przed wycięciem pokryłem rozwodnionym wikolem. Model będzie posiadał tłoczone linie podziału blach, co jest dla mnie nowością :-)

Okładka
Części podklejone na tekturę
Kabina
Nawet nieźle to wszystko pasowało. Jestem średnio zadowolony z pudełeczek w kabinie (ścianki zbytnio nie chciały się zgrywać). Powycinałem też otwory w tylnej części kabiny, uprzednio malując wnętrze segmentu na czarno.
Fotel pilota i tablica przyrządów
Pasy dorabiałem sam. Po raz pierwszy wykonałem klamry z drutu, aczkolwiek użyłem za cienkiego drutu.
Otwory w tablicach powycinałem, następnie podkleiłem kartonem. W wycinance nie było laserowo wycinanej tablicy przyrządów oraz pasów, ale jestem zadowolony z efektów :-)
Kadłub
Przedni element kadłuba jest dosyć trudny. Sprawy nie ułatwia też to że jest troszeczkę krzywo narysowany. Krzywizna wyszła mi trochę mniejsza niż na rysunku, powstałe szczelinki będę musiał zalać wikolem i pomalować. Oś śmigła wykonałem z igły lekarskiej 0,9.
Ostatni segment też nie należy do najłatwiejszych. Posiada on płaski spód, które się leciutko pofalowało (w okolicy czerwonego koła), w rzeczywistości to wygląda lepiej niż na zdjęciu. Po lewej stronie spodu pojawiło się małe zagięcie. Wkleiłem też nitkę będącą w przyszłości częścią anteny. Na zdjęciu widać też efekt tłoczenia linii :-)

A tak prezentuję się całość, którą muszę poskładać do kupy.




















Do następnego :-)

--

Post zmieniony (19-11-19 23:30)

 
09-04-14 21:04  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 "Hien"- Mały Modelarz 9/1993
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Widzę że pozazdrościłeś mi Hiena i zabrałeś się za własnego :) Podejrzewam, że skleisz swojego szybciej niż ja. Przynieś na Sjestę, to pomacamy.

--
Pozdrawiam!

 
09-04-14 21:08  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 "Hien"- Mały Modelarz 9/1993
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Widzę że lepisz na 2 wręgi , ciekawe jak obwody pasują do siebie ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
09-04-14 21:34  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 "Hien"- Mały Modelarz 9/1993
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Niby nie takie stare wydanie, ale jednak widać, że to były zupełnie inne czasy. Bardzo przyzwoicie wygląda, ale co Cię skłoniło do tek eskapady w przeszłość ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
09-04-14 22:21  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 "Hien"- Mały Modelarz 9/1993
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Kilminster biorąc pod uwagę to jakie mam modele to gdzieś w 90% przypadków będzie to podróż w przeszłość. Najnowszy model jaki posiadam to Fokker E.V z Kartonowej Kolekcji :-)

Alski, nawet w miarę pasują :-)

Jasiek, do tego modelu przymierzałem się od dłuższego czasu. Zacząłem go kleić zanim pojawiła się twoja relacja :-), a na sjestę mam zamiar go zabrać :-) weź swojego to zrobimy porównanie dwóch światów :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
10-04-14 20:04  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 "Hien"- Mały Modelarz 9/1993
Wojtu 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Hej

Kleiłem kiedyś ten model. Bardzo sympatyczny i wdzięczny temat, ale zwróć uwagę na drugi i trzeci segment - przynajmniej u mnie wyszło to tak, że wręgi 2a i 3 były (IMHO) w górnej części za wysokie i powstał brzydki garb, zamiast płynnej linii kadłuba.
Niestety model nie dotrwał czasów obecnych a i zdjęć nie mogę znaleźć, żeby udokumentować tego felera :(

Pozdrawiam
Wojtek

--
Skończone: Me-109G2/trop (MM 3/2007), Sea Harrier FRS1 (KA 4-5/98)

 
10-04-14 22:21  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Błędów było raptem kilka i raczej drobnych. Najpoważniejszy, to chyba ten ze statecznikami poziomymi. Niby wszystko pasuje, ale nijak tego prawidłowo nie idzie ustawić :P
To był mój model "powrotowy" dłuuugiej przerwie i dał mi dużo frajdy.
Polecam moją relację, może się przyda przy omijaniu mielizn :)
Koledzy z tego forum też się trochę dołożyli dobrymi radami. Fajny to był czas....
--

Post zmieniony (10-04-14 22:25)

 
10-04-14 23:23  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 "Hien"- Mały Modelarz 9/1993
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Ja popaczę bo kiedyś kleił go mój starszy brat, trochę nas zdziwił w nim brak zakładek do klejenia.

Pozdrawiam Michał.

 
21-04-14 08:42  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam!
Trochę przybyło od ostatniego razu
Kabina
Brakuje jeszcze drążka sterowego, który wkleję przed zamontowaniem osłony kabiny.

Kadłub
Jestem średnio zadowolony z połączeń segmentów. Najgorzej wygląda połączenie przy karabinach (drugie łączenie). Przez wklejone wcześniej rynienki, nie miałem pełnej możliwości szlifowania powierzchni styku.
Dochodzę do wniosku, że jest to mój ostatni model klejony na dwie wręgi. W następnych modelach będę przerabiał z dwóch na jedną. Widzę na tym konkretnym przykładzie, że daję to lepsze możliwości dopasowania, przy jednej wrędze mógłbym dopasować te części poprzez doszlifowanie elementu poszycia po obwodzie (przy dwóch wręgach trzeba szlifować całą powierzchnie)

USTERZENIE
Pionowe
Nawet w miarę pasowało, musiałem troszkę dociąć w przedniej części aby pasowało na dole.
Poziome
Stateczniki przymierzone na sucho, wymagają jeszcze dopasowania do kadłuba.
Skrzydła
Pierwszy raz postanowiłem podkleić górną i dolną powierzchnie skrzydeł (krawędzi natarcia nie podklejałem). Wyciąłem też otwory do wyrzucania łusek.
Na razie skleiłem jedno skrzydło, bez retuszu. Końcówki skrzydeł muszę jeszcze przeszlifować. Przy krawędzi natarcia powstała mała szczelina, rozcięcie w w płacie było trochę za duże. Trochę wikolu i będzie po problemie :-)

____



















Dixie pamiętam, że kiedyś przeglądałem relacje z budowy Ki-61, ale nie mogłem jej znaleźć, dzięki.
_____

Pozdrawiam świątecznie i do następnego :-)

--

Post zmieniony (03-10-19 15:56)

 
21-04-14 09:09  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 "Hien"- Mały Modelarz 9/1993
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Wyglada fajnie!
Dla czego podklejales poszycie? Jakies problem z kartonem?
Wydawalo by mi sie, ze te roczniki byly raczej sztywne.

--
pozdrawiam,
MarcinS

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024