FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
05-07-14 14:12  [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam wszystkich, a szczególnie tych którzy lubią flotę brytyjską. Czytając wpisy o pancerniku NAGATO, który niebawem ma się pojawić, zdecydowałem się otworzyć relację z budowy brytyjskiego pancernika HMS RODNEY. Osobiście nie mam nic przeciwko NAGATO, który też pływał i lufy miał, i który też samym faktem zaistnienia spowodował, że powstały także HMS NELSON i RODNEY.
Autorem opracowania jest Grzegorz Nowak, wydała go firma Fly-Model - Gomix z 2001 r. nr 130. Model jest w skali 1:200. Wygląd okrętu wg stanu z 1942 r. w bardzo fajnym malowaniu kamuflażowym.

Jeden z bliźniaków w czasach swej świetności.
Opracowanie to ma 13 lat i czuje się, że czas nieubłaganie biegnie a wraz z nim poziom opracowań coraz to nowych modeli. Nie mniej autorowi opracowania należą się słowa pełne uznania, za ten model i kilka innych!
Uważam, że przy odrobinie samozaparcia i woli mocy można, co nieco wycisnąć z tego tematu, poświęcając każdą wolną chwilę na owego "brytyjczyka". Po analizie wycinanki dwie rzeczy ulegną zmianie:
-kolor części podwodnej, która ma 1-majową barwę,
-pokład, który jest żółty,
-lufy zastosuję toczone.
Mały niepokój budzi dźwig okrętowy i katapulta - są zbyt uproszczone. Gdyby ktoś posiadał foto tych dwóch elementów, będę naprawdę bardzo wdzięczny, zresztą foto nigdy za dużo w temacie. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, uwagi i rady.
Jestem osobą, która ma już swoje lata i parę modeli za sobą w tym RODNEY'A z MM, więc początki chyba mam już za sobą. Co do samej relacji, to może być trochę problemów technicznych, na razie syn pomoże mi wystartować, a z czasem powinno wyglądać to coraz lepiej, aktualizacje, czy fotki z budowy. Na forum istnieją relacje HOOD, KGV, POW, więc pora żeby zaistniała też relacja RODNEY'A; swoją drogą jest jeszcze NELSON, którego nigdy nie widziałem sklejonego.
Szkielet kadłuba jest już w trakcie pracy, i zamieszczam foto.
Dziękuję za uwagę, serdecznie wszystkich pozdrawiam fanatyków kartonowego show.


Post zmieniony (06-07-14 13:57)

 
05-07-14 15:45  Odp: Relacja z budowy pancernika (okręt liniowy) HMS RODNEY
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ZbiG nie bądź hipokrytą tylko wyślij do niego swoją wnuczkę.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
05-07-14 17:34  Odp: Relacja z budowy pancernika (okręt liniowy) HMS RODNEY
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Brawo za temat. Będę tu chętnie zaglądał.

Trochę zdjęć:

RODNEY
NELSON

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-07-14 18:35  Odp: Relacja z budowy pancernika (okręt liniowy) HMS RODNEY
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,może ,,.http://dennilfloss.blogspot.com/2013/08/crew-standing-at-attention-on-foredeck.htmlteż mam na niego ,noo,podglądam,ozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-07-14 22:29  Odp: [Relacja] z budowy pancernika (okręt liniowy) HMS RODNEY
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Też go kiedyś kleiłem z MM - jakie ponad 40 lat temu. Piękna jednostka i ciekawa ze względu na rozmieszczenie głównej artylerii.
Dopinguję i życzę wytrwałości.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
05-07-14 23:04  Odp: [Relacja] z budowy pancernika (okręt liniowy) HMS RODNEY
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Katapulta:
https://www.flickr.com/photos/32813869@N08/3058827690/
https://www.flickr.com/photos/whatsthatpicture/4888758875/

A tu w ogóle sporo fotek:
http://ww2db.com/photo.php?source=all&color=all&list=search&foreigntype=S&foreigntype_id=859

--

Post zmieniony (05-07-14 23:06)

 
06-07-14 09:53  Odp: [Relacja] z budowy pancernika (okręt liniowy) HMS RODNEY
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Drobna uwaga od moderatora:
Tytuł wątku ja widzę tak:
[R] HMS Rodney , FlyModel/Gomix nr130,1:200.
Moim zdaniem dla zainteresowanych, a szybko przeszukujących listę-maksimum informacji o zawartości wątku , a w skondensowanej formie.
Poza tym przydatne w przypadku używania wyszukiwarek internetowych do odszukania tematu.
Poddaję pod przemyślenie.
Poza tym otwierając zdjęcia trafiamy do albumu Fotosika zatytułowanego "zdjęcia Błyskawica H34"... ;-)
Może warto założyć takowy dla Rodneya? Może warto także zadbać o wyłączenie reklam...?
A poza tym-bardzo dobrze!

P.S. 19.25.
Dzięki za przychylne rozpatrzenie mojej sugestii! Dodałem jeszcze znacznik [R], który jakoś uciekł...
MARIUSZ

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-07-14 14:40  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam wszystkich!, w ciepły letni dzień, prace przy modelu, nie idą tak szybko, jakby się tego chciało ale też nie stoją, w tej dziedzinie pośpiech jest wysoce nie wskazany - wtedy łatwo coś sknocić.
Dziękuję za linki ze zdjęciami spychaczowi, markowi1, vwsmokowi, jak i moderatorowi Mariuszowi za właściwy moritoring. Wykonałem szkielet, został już oklejony podposzyciem, pokład przyklejony i zabezpieczony - coś takiego było pod ręką.


Wracając do pokładu, został w końcu pomalowany odpowiednim flamastrem i zabezpieczony caponem. Z efektu jestem zadowolony, miałem różne obawy ale chyba mam je za sobą. Równolegle też sklejam różne drobiazgi z wyposażenia i wszystko to, co jest jednoznaczne. Do elementów bardziej złożonych, na razie się wstrzymuję.
Zobaczymy czy plany HMS Rodney z czasopisma Modelarstwo Okrętowe coś wniosą do całokształtu pracy. Stwierdziłem też, że druk wycinanki jest bardzo "wrażliwy" na capon, co zmusza do szczególnej uwagi, przy caponowaniu detali najbardziej reaguje barwa niebieska, która chętnie się rozmywa.
Mimo tych drobnych niedogodności jestem przekonany, że prace będą przebiegać zgodnie z wytycznymi "stoczniowymi". Kończąc dołączam kilka fotek serdecznie wszystkich pozdrawiając.


P.S.
Przepraszam za opóźnienie aktualizacji mojej galerii, ale wystąpiły chwilowe problemy techniczne, które zostały już rozwiązane.
Pozdrawiam

Post zmieniony (17-07-14 23:05)

 
17-07-14 15:33  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gdzie te zdjęcia?

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-07-14 13:25  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
W końcu jakieś konkrety super
Podglądam dalej i pozdrawiam
thorn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024