FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
17-10-13 20:49  [Technika] Jaki butapren?
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ostatnio używałem butaprenu produkcji Dragona i zauważyłem, że z upływem czasu (ok pół roku) się zwyczajnie rozkleja - nawet gąsienice klejone z papieru offsetowego (niczym nie impregnowane) zwyczajnie się rozeszły.

Chciałbym się spytać jakiej firmy kleju typu butapren szukać? Bo dragonowy się nie sprawdził.

PS
Kleje polimerowe typu UHU mnie nie interesują (nie lubię ich), BCG znam i lubię, wikol też :)

 
17-10-13 20:56  Odp: [Technika] Jaki butapren?
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Najlepiej sprawdza się klej Total Butaprem z Gustpol sam go używam, ale należy pamiętać, aby oby dwie powierzchnie smarować.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
17-10-13 21:24  Odp: [Technika] Jaki butapren?
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Jjeśli już musi być butapren, to najlepszy obecnie wg mnie jest Clasik z Pattexu.
Ale jest sporo nowych klei winylowych o wspaniałych właściwościach. Nie śmierdzą, nie brudzą i coraz bardziej się do nich przekonuję.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
17-10-13 21:30  Odp: [Technika] Jaki butapren?
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Dobry jest budapren z tesy. Nie jest może tani ale tak nie brudzi i się fajnie daje usunąć.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
17-10-13 21:33  Odp: [Technika] Jaki butapren?
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Romanie- mógłbyś rozwinąć myśl o tych klejach nieśmierdzących?? Nazwy, firmy, specyfika klejenia. Przy mocno marudzącej żonie taka wiedza chyba by mi się przydała...

 
17-10-13 21:34  Odp: [Technika] Jaki butapren?
Maruda 

 

A czy używasz butaprenu z tubki czy z puszki? Do tej pory nie miałem problemu z Dragonem. Być może wadliwa parta, lub stosowałeś butapren z puszki. Jeżeli jest źle wymieszany to takie rzeczy jak opisujesz mogą sie zdarzyć.

 
17-10-13 21:46  Odp: [Technika] Jaki butapren?
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Z puszki, kupiony w Castoramie.

 
17-10-13 21:52  Odp: [Technika] Jaki butapren?
Wiśniowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Najlepszy jest budyń z firmy DOREX!!!

--
Pozdrawiam! Piotr

 
17-10-13 22:36  Odp: [Technika] Jaki butapren?
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Co do Dragona to wolałbym się nawet nie wypowiadać. Najtańszy, chłam pod każdym względem. Śmierdzi, ciągnie się, jak na mój gust bardzo długo schnie, ogólnie tani gniot.

GUST POL polecam z pełną odpowiedzialnością. Tani - tubka 2 zł. Nie ciągnie się prawie w ogóle. Zapach prawie jak fiołki;) Przez minutę trzyma płynną konsystencję ułatwiając pasowanie. Po dłuższej chwili chwyta pewnie i solidnie. Daje się łatwo usunąć z gładkiej powierzchni papieru poprzez potraktowanie kolejną porcją kleju i zebranie na palec lub drucik, nawet po kilku godzinach. Przyjmuje na siebie retusz. Krawaty wiąże. Usuwa ciąże.

 
17-10-13 22:49  Odp: [Technika] Jaki butapren?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A gdzie tego GUSTPOLA można kupić ?? Używam Butaprenu z Pattexu , jest doskonały.
UHU - klej uniwersalny nie jest klejem polimerowym, strukturą bardziej przypomina stary Hermol, ale tak nie śmierdzi.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024