FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
18-10-13 14:56  Odp: [Technika] Jaki butapren?
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Zleżały po prostu.

 
18-10-13 15:04  Odp: [Technika] Jaki butapren?
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Od kilku lat używam butaprenu firmy ANSER. Najstarszy model nim klejony ma ok. 10 lat i nie zauważyłem problem z rozklejaniem się.

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 
18-10-13 21:25  Odp: [Technika] Jaki butapren?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Używam takiego butaprenu http://www.papierniczy.net.pl/klej-butapren-40ml-42453-76483.html nie jest to może ten Pronikol OBT III, ale daje radę. Ja pamiętam sprzed wieków butapren o tej nazwie, który miał kolor szarobiały i to było to.

 
18-10-13 23:14  Odp: [Technika] Jaki butapren?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pronikol OBT III pamiętam doskonale. W słoiczkach, z czarnymi zakrętkami i jeszcze były oblane stearyną, by zapewnić szczelność. A słoik kleju kosztował 5,50 zł. Akurat jeden MM plus słoik dawał dyszkę. Ale ten klej ostro dawał pod berecik !!!
Poszukam tego Gustpola, w Szczecinie jest Kaufland i tam zajrzę. Z kolei do Tesco zaglądam, by kupić klej introligatorski ( taki wikolowy ). To dobry klej.

 
18-10-13 23:30  Odp: [Technika] Jaki butapren?
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Dla tych którzy tęsknią za dawnym mam dobrą informację !!! http://www.flek.pl/szczegoly/109/klej_pronikol_obtiii_1_l
Z Poważaniem
Koszałek

 
15-05-14 09:43  Odp: [Technika] Jaki butapren?
OzzY 

 

Legenda PRL-u, jedyny prawdziwy, Qltowy.... Pronikol OBT III Butapren z Pionek wciaz dostepny :)

Wczoraj kupilem sloiczek na pl. Grzybowskim w Wwie :)

 
01-07-14 10:31  Odp: [Technika] Jaki butapren?
Dawid   

Wracam do modelarstwa po bardzo długiej przerwie, ale po tym co zobaczyłem na tym forum mogę powiedzieć, że zaczynam od początku. Kiedyś kleiłem butaprenem wszystko jak leci. Trafiały się takie, które nic a nic nie chciały kleić. Teraz szukałem czegoś do podklejania na tekturę i stwierdziłem że zaryzykuję takie coś:



Z zakupu jestem zadowolony - próby wypadły pomyślnie, klej nie przebarwia nawet zwykłego cienkiego papieru do drukarek i co najważniejsze: klei.

 
01-07-14 11:07  Odp: [Technika] Jaki butapren?
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

O, to dokładnie ten sam butapren który mnie zawiódł :) Przerzuciłem się na BCG, tego butaprenu od czasu do czasu używam do naklejania części na tekturę (dopóki nie znajdę czegoś, co się lepiej sprawdzi w tej roli - myślałem o jakimś kleju polimerowym w stylu UHU.

 
01-07-14 11:11  Odp: [Technika] Jaki butapren?
Dawid   

Tak jak napisałem: do podklejania arkuszy tekturą działa wystarczająco dobrze :). Do klejenia butaprenem segmentów, elementów formowanych itp. już nie wrócę, teraz będę próbował innych (o których przeczytałem na tym forum).

 
03-07-14 12:22  Odp: [Technika] Jaki butapren?
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Najlepszy Botox to Dorex z Dorotowa mieszany z Pattexem - sprawdzone i nie ma wad obu tych śmierdzideł

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024