FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
24-06-14 23:30  Odp: [R] SR-71 Blacbird, Fly Model, 1/33
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A o drugim to nie słyszałem !!! To może znowu mała powtórka z przeszłości ?

 
25-06-14 10:48  Odp: [R] SR-71 Blackbird, Fly Model, 1/33
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Zbig Tytuł poprawiony. Zjadło mi się jedną literkę :-)
Piotrek Model nabyłem na początku zeszłego roku, za cenę ( jak to Rodrus zauważył ) kosmiczną... ;-) 130 zł... Model ze względu na zawartość wart jest może ze 40 - 50 zł. W tym samym czasie nabyłem Vulcana za taką samą kwotę - wart może z 60-70 zł. Kupiłem, ponieważ jestem przeciwnikiem piractwa. Teraz jednak nie wydam takich pieniędzy na modele. Ja rozumiem, białe kruki i wogóle, ale bez przesady... Chciałem jeszcze nabyć XB-70, TU-160, Tu-22, MiG'a 1.44 oraz Eurofightera. Ale dałem sobie spokój.
Za takie pieniądze ( nawet jeśli będę zmuszony dołożyć drugie tyle ) wolę sobie kupić plastiki, które są znacznie lepiej opracowane :-)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
02-09-14 16:45  Odp: [R] SR-71 Blackbird, Fly Model, 1/33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Chyba nie kumam tej metody klejenia, ale czy CAŁE poszycie będzie szpachlowane ? Dlaczego zdzierasz (odrywasz) tą lakierowaną powierzchnię kartonu ? I skąd w ogóle taka powierzchnia skoro części są skanowane ? A jeżeli lakierowałeś to po co, skoro teraz to odrywasz ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
02-09-14 17:25  Odp: [R] SR-71 Blackbird, Fly Model, 1/33
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Życzę Ci powodzenia w klejeniu tego "giganta",szkoda ,że opracowanie nie grzeszy dokładnością spasowania .Będę Ci kibicował,chociaż nie często się odezwę.

--
jowisz32

 
02-09-14 21:48  Odp: [R] SR-71 Blackbird, Fly Model, 1/33
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Wchodzę na konradusa a tu taka miła niespodzianka tą relacją:)
Też posiadam ten model kupiony za chyba 100zł wraz z drewnianymi kołami.
Sony jestem ciekawy jaką masz technikę robienia połączeń blach? Na obcojęzycznym forum widziałem relacje z budowy tego modelu, autor dodał jeszcze oświetlenie ledowe w kabinie (tablice) .

Ciekawostką jest też to ze ten samolot był tak zaprojektowany że wydłużał się o ok chyba 1 metr podczas lodu związen to było z rozganianiem metalu w dużej temperaturze. Podobno na ziemi zatankowany przeciekał trochę ale czy to prawda tego nie wiem:)

--

 
02-09-14 21:58  Odp: [R] SR-71 Blackbird, Fly Model, 1/33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Powierzchnia rozgrzewała się od tarcia powietrza przy prędkościach supersonicznych. Podobnie było z Concorde...
Rzeczywiście, na ziemi paliwo trochę kapało, ale po kilku minutach lotu dochodziło do samouszczelnienia,z powodu rozszerzenia się poszycia właśnie ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-09-14 02:57  Odp: [R] SR-71 Blackbird, Fly Model, 1/33
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Z innych ciekawostek:

Dla SR-71 opracowano specjalne paliwo JP-7. Poza właściwą rolą, pełniło ono także rolę chłodziwa i płynu roboczego w instalacji hydraulicznej silnika. Było dość lepkie o wysokiej temperaturze zapłonu, co powodowało, że do odpalenia silnika używano systemu wstrzykującego środek zwiększający drastycznie temperaturę paliwa. Samolot faktycznie przeciekał przy starcie, dlatego też nie był tankowany do pełna. Procedura startowa wymagała by po wzbiciu się w powietrze rozgrzał się podczas "krótkiego sprintu" uszczelniając zbiorniki paliwa i następnie był tankowany przez specjalnie zmodyfikowane tankowce KC-135Q. Modyfikacja polegała na osobnych zbiornikach na paliwo JP-7, ale co ważniejsze na specjalnym bomie do tankowania pozwalającym na transfer paliwa przy prędkościach bliskich maksymalnej dla tankowca. SR-71 nie mógł latać za wolno po prostu, co groziło zgaśnięciem silnika, a zapas środka rozruchowego wystarczał na 12 użyć.

Jakby nie patrzeć, nawet na dzisiejsze standardy, to samolot z innej epoki.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
12-09-14 09:45  Odp: [R] SR-71 Blackbird, Fly Model, 1/33
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Do dziś mam monografie tego samolotu z 1994 roku, którą zresztą z pasją przeczytałem .

Z ciekawostek pamiętam, że olej na ziemi zamieniał się w ciało stałe i musiał byc podgrzewany przez godzinę przed odlotem. A komory mieszczące koła były wypełnione azotem żeby opony nie spłoneły. Projekt ma ponad 50 lat , a nawet dziś zadziwia.

Spooory model się zapowiada :)

--

Teoretyk ostatnio...

 
13-09-14 19:50  Odp: [R] SR-71 Blackbird, Fly Model, 1/33
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Za co tak go karasz? Do czego ty zmierzasz?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024