FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-06-14 19:21  [G] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam
Z maty „zjechał” kolejny model, Panzer II Ausf D z wyd. WAK. Był to mój pierwszy model zaprojektowany przez Mariusza Kurzyńskiego i z całą pewnością nie ostatni. Model kleiło się fantastycznie, sama przyjemność, wszystko pasuje idealnie, nie mam się do czego przyczepić. Mariuszowi dziękuję za wszelką pomoc odnośnie zbyt ciemnego wydruku w wycinance i konsultacji w sprawie gąsienic. Model jak widać malowany (Pactra 107)i waloryzowany. Od siebie dodałem wszystkie mocowania osprzętu, oznakowanie z kalki, linę z żywicznymi kauszami i gąski laserowe. Ich poszukiwanie spędzało mi sen z powiek przez ponad miesiąc. Piterpanzer – dzięki za cierpliwość i pomoc w ich poszukiwaniu. Model otrzymał również wash (pierwszy raz zastosowałem gotowy wash Miga, który rozcieńczałem benzynką do zapalniczek), a na koniec lekko przykurzyłem go pigmentami Vallejo. Ostatnia fotka z ciągle powiększającą się rodzinką. To chyba tyle. Miłego oglądania.







Post zmieniony (05-09-14 10:45)

 
15-06-14 19:39  Odp: [G] Pz.Kpfw. II Ausf. D
kuba78 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Gratuluję piękna praca i kolekcja.

 
15-06-14 20:11  Odp: [G] Pz.Kpfw. II Ausf. D
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Patrze i podziwiam :) Gratuluje!

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
15-06-14 20:26  Odp: [G] Pz.Kpfw. II Ausf. D
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wszystkie są FANTASTYCZNE !!! :)

 
15-06-14 20:38  Odp: [G] Pz.Kpfw. II Ausf. D
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny ,kolekcja coraz pokazniejsza,gratuluję,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-06-14 20:54  Odp: [G] Pz.Kpfw. II Ausf. D
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Gratuluję świetnie wykonanego modelu. Cieszę się, że moja skromna pomoc przyczyniła się do zbudowania tego pojazdu. Polecam się na przyszłość:)

Pozdrawiam
Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
15-06-14 21:34  Odp: [G] Pz.Kpfw. II Ausf. D
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

bardzo ładny,gratuluje:)

 
15-06-14 23:28  Odp: [G] Pz.Kpfw. II Ausf. D
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Dobry Modelarz plus dobry Projektant daje super model. Brawo!

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
16-06-14 08:17  Odp: [G] Pz.Kpfw. II Ausf. D
kolejny_cichy   

Gratuluję wykonania modelu - jest świetne. Sam model faktycznie jest bardzo dobrze opracowany jak i pozostałe modele oparte na PZ II ausf. D. I faktycznie "Sam się klei".
Jednak dorzucę łyżeczkę dziegciu, bo ze względu na brak literatury do tego czołgu (jest kilka zdjęć z '39 roku), w tym modelu są detale z późniejszego Mardera, czy Flammpanzera. Trzeba zmodyfikować nieco piastę kół napędowych (ta jest z wersji E); zrezygnować z osłony nad przednimi wizjerami (cz. 20.) Zamiast nich zrobić dwa otwory nad prawym wizjerem. Zrezygnować z listwy na przednim pancerzu przed włazami nad układem przeniesienia napędu (cz. 24), oraz lampy Notek cz. 25. Czołgi w '39 roku nie posiadały tych detali.
Pozdrawiam
Cichy

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
16-06-14 08:45  Odp: [G] Pz.Kpfw. II Ausf. D
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

kolejny_cichy to nie dziegć tylko cenne informacje dla tych, którzy w przyszłości skleją ten model i będą bawić się w walorkę. Ja o tym nie wiedziałem.
Dziękuję za wszystkie opinie i komentarze.
Pozdrawiam
Marcin

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024