FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-06-14 19:20  [G] Pancernik o.w. Admiral Apraksin, 1:200, wyd. Quest
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Witam i zapraszam do galerii modelu rosyjskiego pancernika obrony wybrzeża General-Admiral Apraksin. Wydany przez wydawnictwo Quest, skala 1:200, aut. opracowania p. Dimitrij Hotkin.

Nieco historii jednostki.
W latach 1893-96 zbudowano w Rosji serię trzech pancerników obrony wybrzeża: Admilal Uszakow, Admiral Apraksin oraz Admiral Sieniawin. Apraskin, wprowadzony do służby w 1899r. wszedł w skład floty bałtyckiej. W listopadzie tego samego roku utknął w lodach Zatoki Fińskiej. Radiowe wezwanie pomocy - nowość w tamtym czasie, ściągnęło na pomoc lodołamacz Jermak. Po wybuchu wojny rosyjsko -japońskiej, w maju 1905 r został wysłany na Daleki Wschód, gdzie dotarł w kwietniu. Wzmacniając siły II Eskadry adm. Niebogatowa, która połączyła się z siłami I Eskadry adm. Rożestwieńskiego, dnia 27.05 starł się z siłami japońskimi w bitwie pod Cuszimą. Po przegranej bitwie, w czasie której jego bliźniak - Uszakow zatoną, on sam został trafiony tylko dwoma pociskami, tracąc szesnastu ludzi załogi. Zajęty przez Japończyków, wszedł w skład Cesarskiej Floty. Po przebudowie, oraz zmianie nazwy na Okinoshima, służył aż do zezłomowania w 1939r.

O modelu.
Model, ze względu na dużo drobnych elementów, jak i samej swojej urody dosyć skomplikowany. Spasowanie dobre. Problem miałem jedynie z poszyciem dennym - cz. 9 i 14 wyszły za krótkie, stąd musiałem sztukować je na łączeniu z burtami. Poza tym trafiały się niemal niezauważalne drobiazgi. Detalizacja momentami przerastała moje umiejętności, stąd owe braki w estetyce, widoczne na zdjęciach. Dużym wyzwaniem była drutologia - "secesyjne" relingi, skomplikowane łączenia elementów, "wiszące w powietrzu" pokłady, ale taka była uroda ówczesnych okrętów. Było to także powodem dosyć długiej budowy. Natomiast od siebie dodałem oszklenie bulajów, zejściówki, szczeble na burtach, oraz proporzec.
Podsumowując - jest to dobry projekt ciekawego okrętu, z pewnością warty budowy.
Przy okazji kieruję podziękowania dla Arta za niezbędną pomoc merytotryczną.
Na koniec, a pro po ciekawego malowania - zdjęcie w zestawieniu z pół wieku młodszym, również rosyjskim okrętem.

Zapraszam do galerii, oraz komentarzy.






--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
14-06-14 19:29  Odp: [G] Pancernik o.w. Admiral Apraksin, 1:200, wyd. Quest
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Te stare pancerniki, krążowniki, torpedowce, kontrorpedowce łodzie podwodne z tego okresu mają paskudne koślawe kształty, które coraz bardziej mi się podobają.
Gratuluję wykonania. Bardzo dobrze - czwórka.



--
Rock Honor Ojczyzna

 
14-06-14 20:48  Odp: [G] Pancernik o.w. Admiral Apraksin, 1:200, wyd. Quest
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak ja lubię te stare, brzydkie i piękne zarazem okręty:-)
A w takim wykonaniu ślinka cieknie jeszcze bardziej:-)
Tomek - wielkie brawa - klac, klac, klac:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-06-14 20:53  Odp: [G] Pancernik o.w. Admiral Apraksin, 1:200, wyd. Quest
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Się podoba I Wykonanie i sam "pancerny" na medal !

 
14-06-14 21:10  Odp: [G] Pancernik o.w. Admiral Apraksin, 1:200, wyd. Quest
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Urokliwy mały grubasek. Kiedyś do niego podchodziłem, ale szaleństwo kazało mi go pomalować i skończyło się niczym. Tobie wyszedł fajnie.

Nie lepiej byłoby, gdyby olinowanie nie było białe?

 
14-06-14 22:40  Odp: [G] Pancernik o.w. Admiral Apraksin, 1:200, wyd. Quest
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

No no dla mnie bomba:-D a ja właśnie dziś go rozpocząłem heh;) Będzie dobra pomoc do mojego:) pozdrawiam

Post zmieniony (14-06-14 22:41)

 
14-06-14 22:58  Odp: [G] Pancernik o.w. Admiral Apraksin, 1:200, wyd. Quest
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratuluję pięknego wykonania ciekawego okrętu. Ładnie zrobione zdjęcia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
14-06-14 23:34  Odp: [G] Pancernik o.w. Admiral Apraksin, 1:200, wyd. Quest
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Model fajnie wykonany i dużo włożonej pracy.
Dobrze by było jednak jeszcze coś tam pododawać biorąc pod uwagę zasadę funkcjonalizmu.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
15-06-14 02:53  Odp: [G] Pancernik o.w. Admiral Apraksin, 1:200, wyd. Quest
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Kolejny piękny okręcik na forum. Gratuluję wykonania.
pzdr

 
15-06-14 08:48  Odp: [G] Pancernik o.w. Admiral Apraksin, 1:200, wyd. Quest
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kolejny raz potwierdziłeś moje przekonanie,że jesteś wszechstronnie uzdolniony! ;-)
Mnie też podobają mi się te stare okręty. Powstawały w czasach gdy bardzo mocna była pamięć o okrętach napędzanych wiatrem, a nowoczesna technika lawinowo wkraczała także na morze pozwalając czuć się marynarzom jak bogowie wojny...Pewno dzisiaj tak się czują kosmonauci ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024