FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
13-06-14 21:45  [R] King George V 1:200 AH
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witajcie,

po zakończeniu prac na HMS Colombo postanowiłem położyć na matę nieco większy "łódkę". Długo zastanawiałem się jaki okręt wybrać, wszak na rynku sporo jest świetnych modeli wielkich jednostek pływających. Wybór padł na KGV z wydawnictwa AH. Być może to przez sentyment - kiedyś sklejałem ten model z MM. Zawsze mi się podobał...
W modelu nie przewiduję żadnych podposzyć. Właściwie model broni się sam użytą w nim grubością kartonu - burty, poszycie denne - gramatura ok. 300. W zupełności wystarczy. Model i tak wyląduje na podstawce, więc wiele przenoszenia nie będzie...A tym samym (mam taką nadzieję), ograniczę do minimum ryzyko uszkodzenia kadłuba.
To jak?
http://www.youtube.com/watch?v=dmpMPuox9w8
Na początek okładeczka...


Model posiada masywny 2mm grubości szkielet. Użyłem gotowego zestawu laserowo wyciętych elementów. Bardzo przyspieszyły pracę;-)) Autor sugeruje naklejenie pokładu już po sklejeniu szkieletu. Zastosowałem się do jego sugestii.
Oklejanie kadłuba rozpocząłem od przygotowania elementów burt okrętu. Wyciąłem wszelkie okienka igłą lekarską i wyretuszowałem odpowiednio dobranym kolorem farbek. Przy okazji wyciąłem i wyretuszowałem elementy poszycia dennego. Ze względu, że w modelu użyto dość intensywnej waloryzacji (glony) postanowiłem przygotować sobie nieco jaśniejszą farbkę do retuszu. Generalnie nie miałem żadnych problemów z oklejaniem burt. Wszystko pasuje elegancko...


Ale z poszyciem dennym już musiałem trochę się pomęczyć. Ale z drugiej strony to męczenie to sama przyjemność;-))) Mając do dyspozycji dodatkowe elementy poszycia dennego przygotowałem sobie sklejki łączące poszczególne elementy poszycia. Na sucho kiedy przymierzałem poszycie do szkieletu pozostawała mi delikatna szczelina na całym obwodzie. Sklejka rozwiązała mój problem w 100%...


Obecnie kadłub wygląda tak...


Został on przymocowany do podstawy. Andreas - dzięki za płyty meblowe! Przygotowane są już (niestety nie mam zdjęć) tabliczki. W wolnej chwili zamontuję wały śrub oraz ster.
Lepiej "nigdy nie mówić - nigdy". Wiele lat zarzekałem się, że okręty nie są dla mnie.... myliłem się;-)))) KGV zapewne będzie powstawał wiele miesięcy/lat* (*-właściwe podkreślić), ale nie idzie tu o czas. Idzie o przyjemność!!! Już wkrótce kolejne relacje z budowy projektów innych modeli. Ten potraktuję jako odskocznię;-))

pozdrawiam,
Łukasz

--

 
13-06-14 21:54  Odp: [R] King George V 1:200 AH
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Coś słyszałem ostatnio....a tu proszę, jestem w ciężkim szoku!! Wychodzi świetnie....

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
13-06-14 23:02  Odp: [R] King George V 1:200 AH
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobrze robisz, że wziąłeś się za okręty. Niech modele innych projektantów będą dla Ciebie lekcją jak je projektować. Może to oduczy Cię projektowania statków ala samolot.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
13-06-14 23:27  Odp: [R] King George V 1:200 AH
Marcin K.   

Łukasz - rozmawialiśmy ostanio (przez tel.) o tym George'u, mówiłeś że fajnie wychodzi, ale nie sądziłem że aż TAK fajnie !!! Kadłub - miodzio.

 
13-06-14 23:30  Odp: [R] King George V 1:200 AH
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kadłub pierwsza klasa. Gładki, żadnych szczelin. Jestem pod wrażeniem.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
14-06-14 07:26  Odp: [R] King George V 1:200 AH
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Bardzo dobrze wyszło Ci poszycie denne. Prawie nie widać łączeń.

--
Pozdrawiam!

 
14-06-14 07:38  Odp: [R] King George V 1:200 AH
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witajcie,

cieszę się Panowie, że kadłub się podoba. Wybór tego okrętu to w pewnym sensie zasługa Spychacza;-)) Z uwagą śledzę jego relację KGV.
Co do łączeń - wszystko rozbija się o odpowiedni dobór koloru do retuszu. Przyznam, że ten kolor powstawał trochę po omacku. Do końca nie byłem pewien czy będzie właściwy. Będziecie w Przeciszowie - zobaczycie na żywo - jeszcze wiele pracy przede mną nad poprawieniem różnych technik.
A, jeszcze jedno - wszystko staram się wycinać nożykiem. Uzyskana krawędź jest doskonale prosta. Nożyczki tego już nie zapewniają....

pozdrawiam,
Łukasz

--

 
14-06-14 09:21  Odp: [R] King George V 1:200 AH
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Podziwiam precyzję sklejenia poszycia dennego i burt, mi tak nie wychodzi i zostają niewielkie szczeliny. Kibicuje dalszej budowie.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
14-06-14 09:41  Odp: [R] King George V 1:200 AH
Dżuma 



Na Forum:
Galerie - 3
 

kadłub malina, mucha nie siada:)

 
14-06-14 10:25  Odp: [R] King George V 1:200 AH
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Cieszę się ża masz ten okręt "na warsztacie" . Czekam na więcej i inne projkety pkrętowe .
Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024