FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-06-14 10:45  [Galeria][Free] LCP(S) Landing Craft, Personnel (Small) 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Na swojej stronie (patrz stopka z najlepszą skalą) w dziale Download dodałem pierwszy model do pobrania za free - małą barkę desantową piechoty LCP(S)

Galeria:




Oryginał zaprojektowano na początku 1942 r. w Wielkiej Brytanii, jako jednostkę drugiego rzutu po barkach typu LCA. Chodziło o prostą i łatwą w budowie jednostkę ze sklejki, z jednym silnikiem, którą możnaby wodować ze standardowych żurawików przeznaczonych dla barek LCA oraz za pomocą bomów frachtowców. Budowę zlecono zakładom normalnie niemającym nic wspólnego z budową jednostek pływających. Serię 200 (zaledwie) jednostek zbudowano między sierpniem 1942, a październikiem 1944. Dodatkowe około 100 szt. dostarczono w konfiguracji tzw. Water Ambulance (WA), gdzie zamiast ławek montowano półki na 6 noszy. Ta wersja stanowiła wyposażenie statków szpitalnych. Jako ciekawostkę dodam, że barki LCP(S) bardzo rzadko były wykorzystywane w roli do jakiej były przeznaczone, za to służyły często w roli motorówek roboczych i komunikacyjnych. Miał je jednak na wyposażeniu nasz Batory, ale nigdzie nie znalazłem żadnego ich zdjęcia na jego pokładzie. Nie znalazłem też niestety żadnego zdjęcia, ani informacji, że któraś z tych barek brała udział w lądowaniu w Normandii, którego to wydarzenia dzisiaj mamy przypadkowo ;-) rocznicę. Wiem za to, że były tam barki w wersji WA.
O prezentowanej barce LCP(S) 106 wiem tyle, że w 1945 stanowiła wyposażenie większej barki desantowo-naprawczej NSC(L)12

Jak już pisałem we wstępie, to jest mój pierwszy model "do pobrania" i zarazem pierwszy model, który zaprojektowałem nie tylko dla siebie. Nie mam więc doświadczenia w projektowaniu modeli. Bardzo proszę o wyrozumiałość i konstruktywne uwagi.
Pozdrawiam ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
06-06-14 11:27  Odp: [Galeria][Free] LCP(S) Landing Craft, Personnel (Small) 1:100
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ładna krypka !

 
06-06-14 21:31  Odp: [Galeria][Free] LCP(S) Landing Craft, Personnel (Small) 1:100
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,troszkę za grzeczny,ale ładny,można by było poćwiczyć na nim ,jak ktoś lubi ,tego rodzaju malowanie,http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=523&t=45758&start=10pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-06-14 00:07  Odp: [Galeria][Free] LCP(S) Landing Craft, Personnel (Small) 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Marek, niestety nie znalazłem żadnych zdjęć ze śladami eksploatacji, więc nie chciałem wymyślać. Ale oczywiście każdy sobie może pobrudzić wedle uznania.

Iras, takie jednostki lubię najbardziej i mam już kolejne pomysły, a nawet niektóre zaczynają się materilizować. Więc jest szansa... . Może na kolejną rocznicę? Oby nie okrągłą ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
07-06-14 19:27  Odp: [Galeria][Free] LCP(S) Landing Craft, Personnel (Small) 1:100
AC   

Waldek, zauważyłem, że wraz z tworzeniem planów modelarskich na wysokim poziomie, pomalutku wkraczasz w opracowywanie kartonówek. Przy twojej dokładności w opracowania jakie tworzysz ,marzy mi się taki model Błyskawicy ,,w jedynej słusznej skali”, który byłby opracowany tak rzetelnie, że byłby podstawą do różnych konwersji. Sądzę, że to byłby strzał w dziesiątkę. Nie musi to być od razu,, wersja 44” nad którą pracujesz już od dawna, ale np. wersja 40”. Przy obecnym stanie materiałów dokumentacyjnych jest chyba do zrealizowania. Myślę, że to była by duża frajda dla modelarzy kartonowych.
Pozdrowienia

--

 
08-06-14 01:06  Odp: [Galeria][Free] LCP(S) Landing Craft, Personnel (Small) 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Andrzej, opracowanie modelu Błyskawicy pozostawię jednak prawdziwym projektantom modeli. Dla mnie szczytem możliwości są jednostki niewiele większe od tutaj zaprezentowanej ;-)
Za to barki desantowe, jednostki zupełnie zapomniane przez autorów, wydawców i modelarzy, pozostają naprawdę wdzięcznym tematem.

--

Post zmieniony (23-03-15 14:48)

 
08-06-14 20:47  Odp: [Galeria][Free] LCP(S) Landing Craft, Personnel (Small) 1:100
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Waldek K zgadzam się z przedmówcami. Ja samolociarz, ale nietypowe łajby kuszą mnie potwornie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024