FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-06-14 21:00  [P] Relingi - jak robić?
Sebastian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam,

Przeczytałem już dużo relacji w której radzicie jak robić relingi, jednakże może coś pominąłem, dlatego chciałbym zadać pytanie.
Wiadomo że reling składa się z dwóch lub trzech poprzeczek - odcinki proste nie stanowią dla mnie problemu, ale już wygięte w półłuki czy też zagięte pod kątem prostym tak, gdyż nie wiem jak uchwycić ten sam punkt zagięcia, aby były dokładnie takie same (symetryczne) - i ten sam promień. Może ktoś pomóc?

--

Post zmieniony (04-06-14 21:14)

 
04-06-14 22:03  Odp: [P] Relingi - jak robić?
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Też chętnie dowiem sie jak sobie radzicie z łukami , miejscem zagięcia np pod kątem. Podejrzewam ,że w ruch idą jakieś dorobione szablony ? Pewnie jest wiele sposobów.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
04-06-14 22:40  Odp: [P] Relingi - jak robić?
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Racja, szablon jest dobrym rozwiązaniem.
Jako "szablonu" używam po prostu... kserówki np. pokładu, po obwodzie którego ma biec reling.
Po prostu wyginam poręcz relingu przykładając ją do obrysów skserowanych pokładów, po łukach i zakrętach.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
05-06-14 00:00  Odp: [P] Relingi - jak robić?
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Jeśli linki relingu robione są z drutu miedzianego lub żyłki/nici, to szablony przy relingach pokładu można śmiało pominąć. Przy nadbudówkach, gdzie są kąty proste lub ciasne łuki, szablony jak najbardziej wskazane. Jak napisał Art, wystarczy xero pokładu nadbudówki podklejone na karton 0,5mm i wycięte i szablon gotowy.

--

Post zmieniony (05-06-14 00:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024