FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-06-14 17:08  [G] Dewoitine D-520 - Orlik 5/2006
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam.
Model przedstawia D.520 nr 277 z 1 Eskadry GC III/6, na którym latał ppor P. Le Gloan. Syria, czerwiec 1941 r. W modelu można było wykonać makietę silnika lecz ja z tego zrezygnowałem, po pierwsze bo mi się nie chciało a po drugie zepsuło by to piękną moim zdaniem sylwetkę samolotu. Pozdrawiam.


--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
03-06-14 21:55  Odp: [G] Dewoitine D-520 - Orlik 5/2006
nowy   

Zgrabny francuz .Pozdrawiam

 
03-06-14 22:25  Odp: [G] Dewoitine D-520 - Orlik 5/2006
witya 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Ładny model w wyróżniającym malowaniu - super!

Jakiś komentarz do opracowania i sklejalności?

--

 
04-06-14 08:49  Odp: [G] Dewoitine D-520 - Orlik 5/2006
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Model jest dobrze opracowany i nie przypominam sobie aby były jakieś problemy ze sklejalnością.

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
10-06-14 20:01  Odp: [G] Dewoitine D-520 - Orlik 5/2006
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładnie sklejony model.

Opracowanie takie sobie. Kabina zbyt spiczasta, wykrój tylnego okna nieprawidłowy, krawędź natarcia statecznika pionowego zbyt niska, budowa kołpaka śmigła dyskusyjna - powstaje "bulba" zamiast stożka. Moje argumenty znajdziecie w monografiach i google.

Ale jak ktoś się nie jara miętoszeniem archiwów to spoko model - samolot miał tak charakterystyczną sylwetkę, że te detale nie przeszkodzą w odkryciu, że to Dewoitine D-520.

Gratuluję. Naprostuj antenki.

 
11-06-14 22:39  Odp: [G] Dewoitine D-520 - Orlik 5/2006
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Co tu dużo pisać. Model jak dla mnie świetnie sklejony. Gratuluję ukończenia i wykonania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-06-14 22:40  Odp: [G] Dewoitine D-520 - Orlik 5/2006
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

Bardzo ładny model i fajne malowanie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024