FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-06-14 11:01  [N] MODELIK 6/14 – HOHENZOLLERN Tramlok
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nietypowy pojazd szynowy z 1894 roku, który można określić jako skrzyżowanie parowozu wąskotorowego z tramwajem. Został skonstruowany dla potrzeb obsługi ruchu osobowego na liniach miejskich i podmiejskich. Ze względu na zadymienie i hałas był bardzo uciążliwy – do tego stopnia, że z powodu protestu mieszkańców zdarzały się przypadki wycofywania go i powrotu do trakcji konnej (np. w Bytomiu). Nasz egzemplarz używany był na linii z Piekar Śląskich do Gliwic (34,5 km). W 1898 roku linię tą zaczęto elektryfikować, a Tramloki z niej wycofywać. Do 1904 roku były wykorzystywane jeszcze na trasie Gliwice-Racibórz.
Autorem tego oryginalnego pojazdu (jak i zdecydowanej większości modeli kolejowych wydanych w „Modeliku”) jest Janek „Kierownik” Kołodziej.
Zeszyt A4 zawiera: 12 arkuszy z częściami do wycinania (10 sztywnych i 2 miękkie), 4 strony z rysunkami montażowymi (w tym kolorowy rzut boczny), 2 strony z opisem (historia + instrukcja). Na 4 stronie okładki zamieszczono kilka kolorowych zdjęć modelu sklejonej przez autora. Cena detaliczna: 45,00 zł. Do modelu dostępny jest zestaw wycinany laserowo zawierający wręgi, koła i grawerowane tabliczki - cena detaliczna zestawu 20,00 zł.
Model i zestaw laserowocięty są już dostępne w sprzedaży wysyłkowej w naszym sklepie internetowym, tam też można obejrzeć przykładowe arkusze z częściami, rysunki montażowe, zdjęcia sklejonego modelu i fotki zestawu wycinanego laserem. Zapraszam do zakupu i sklejenia tego ciekawego modelu.



--
JOL

 
02-06-14 11:20  Odp: [N] MODELIK 6/14 – HOHENZOLLERN Tramlok
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

O jak ja no to czekałem - suuuuuper. W 100% moje klimaty.
Gratuluje Modelikowi kolejnego świetnego tematu.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
02-06-14 12:25  Odp: [N] MODELIK 6/14 – HOHENZOLLERN Tramlok
Pavel_Grimmen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Też się cieszę, kolejna fajna mała lokomotywka, niedługo skończę Tx4 i mam już zagwozdkę czy wybrac ten modelik a może Davenporta lub Cn2t Las. Dobrze że jest taki wybór:P
Pozdrawiam

 
02-06-14 12:39  Odp: [N] MODELIK 6/14 – HOHENZOLLERN Tramlok
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

ZAJEFAJNY !!!!

 
02-06-14 13:17  Odp: [N] MODELIK 6/14 – HOHENZOLLERN Tramlok
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Super temat.
A ja już myślałem Adam, że to Twoje dzieło :-)

--


 
02-06-14 13:23  Odp: [N] MODELIK 6/14 – HOHENZOLLERN Tramlok
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja to chyba dla samej nazwy kupie :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-06-14 13:49  Odp: [N] MODELIK 6/14 – HOHENZOLLERN Tramlok
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Mario: Mam coś podobnego na warsztacie, ale normalnotorowe :-)
Może kiedyś znajdę czas i pokończę chociaż część moich projektów, bo mam kilka w zasadzie skończonych, ale nie sklejonych testowo. I tak sobie zagracają dysk w oczekiwaniu na lepsze czasy.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
02-06-14 16:30  Odp: [N] MODELIK 6/14 – HOHENZOLLERN Tramlok
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Na ten model czekałem, już zamówiłem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024