FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 24 z 25Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  -> 
01-01-15 18:36  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

acha, OK. Choć osobiście jestem fanem modeli Pana Ciesielskiego. :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
03-01-15 17:23  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

W poznańskim Empiku w Plazie leży sobie Caproni, także kto chętny może zobaczyć go na własne oczy. Opracowanie charakterystyczne dla Stanisława Śliwińskiego, kto kiedykolwiek miał w rękach Jego model ten od razu rozpozna autora :). Mnie przeraził rozmiarami i konstrukcją aczkolwiek po sklejeniu musi robić wrażenie.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
05-01-15 21:41  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Princess Celestia   

Caproni jest możliwie wielkości vickersa vimy. Ale to istne przegięcie z ceną. Answer zamiast myśleć o kieszeni klienta to bierze przykład z kartonowego arsenału i winduje ceny że za byle gie pokroju miga-21 smt dawać 5 dych skoro jest warty maks dwie to samo caproni. Nie ładnie panowie, oj nie ładnie takie świństwo robić. Czasami odnoszę wrażenie że modelarstwo staje się powoli hobbym zarezerwowanym tylko dla ludzi z grubym portfelem czyli bogaczy a nie dla prostego człowieka. To jest po prostu "chamówa" a i nie obchodzi mnie to że model ma hiper detale to nie powód by ceny windować. To strasznie wkurza zwłaszcza ludzi którzy liczą się z każdym groszem. I tak pewnie ktoś mnie znów opierdzieli za to ale ktoś musiał powiedzieć co naprawdę o tym myśli. Jesli pirate będzie tyle samo kosztował to ja wysiadam z takiego kartonowego biznesu.

 
05-01-15 22:15  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Ja też się zgadzam z princess.ceny są stanowczo za wysokie.Myślałem że modelarstwo kartonowe jest najtańsze.Ale okazuje się że dogania plastika nawet go wyprzedza.

--
Taki sobie modelarz :)

 
05-01-15 22:28  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Princess, jeżeli jest warty dwie dychy to niech inni go zrobią za dwie dychy.
Ja w Twoją kieszeń nie zaglądam i nie oceniam co jest chamówą. Zapominasz chyba o tym, że w koszcie modelu kryje się wiele rzeczy, nie tylko druk, ale i ilustratorzy, projektanci, graficy, dtp, ctp.
Skoro wydawanie to taki złoty biznes i bicie kokosów na naiwnych klientach to może sam spróbujesz coś wydać?

Adoss, jaki wogóle jest sens porównywania kartonu i plastiku? Nakład kartonu to powiedzmy 500 szt. a nakład plastiku ok. 40-50 tysięcy.
Koszta wyprodukowania ogólne są praktycznie identyczne.
--

Post zmieniony (05-01-15 22:31)

 
05-01-15 22:45  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Kamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A kiedy będzie dostępne SM42, ST43, SM48 albo węglarka Eaos??

--
Ja to ja i jako ja chce być znany.

 
05-01-15 22:54  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
karlos   

A kiedy bedzie wydany MIG23 bo się normalnie nie moge doczekać :-( ehhh

 
06-01-15 00:49  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Mnie to już nawet nie chce się komentować postów jak to spłodził Prinsess, dziwie się Tobie Answer ze jeszcze masz ochotę :-)
No ale to przecież Twój wątek.
Weż sobie chłopaku kalkulatorek i przelicz
Pzdr

 
06-01-15 01:16  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ja to mam wrażenie, że niektórym jakby rozdawać za darmo to byłoby za drogo. Zawsze można wziąć się samemu za projektowanie, otworzyc drukarnię i wydawać własnym nakładem w cenach odpowiadających klientom, czyli ile kto może dać za tyle dostanie. :) Czego Tobie Princess z nowym rokiem życzę :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
06-01-15 03:01  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Koledzy dajcie sobie więcej luzu. Myślę, że głosy modelarzy, dla których modele są za drogie, też są ważne, w końcu każdy może się wypowiedzieć. Wydawcy także mają swoją rację i co oczywiste, wydając chcą zarobić.
W Nowym Roku, życzę wydawcom wysokich zarobków, a modelarzom pieniędzy na modele :-)
I wyluzujmy, w końcu to hobby nie? :-)

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 24 z 25Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024