FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 25Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
21-07-14 18:55  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Będąc wczoraj w emipku zauważyłem Abramsa

 
21-07-14 20:20  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ja też właśnie widziałem. Szkoda że nie wiedziałem wczesniej to nie robiłbym zamówienia na stronie.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
24-07-14 18:42  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich
Mam pytanie do wydawcy Answera. Czy moglby podac dlugosci modelu Kongo i Ise po sklejeniu, bede wdzieczny i serdecznie dziekuje.

 
25-07-14 21:27  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Przejrzałem dzisiaj trzy modele w empiku: Abramsa, Spitfire'a w wersji trop i Hellcata. Wrażenia:

Abrams: słabo znam się na czołgach, ale zdziwił mnie brak jakichkolwiek nadruków na pancerzu. Nie powinno być jakichś nitów, linii podziału pancerza etc?

Spitfire: wygląda na dobrze opracowany (konstrukcja przypomina modele Halińskiego), ale mam wrażenie że coś poszło nie tak z drukiem. Na liniach wyraźnie widać aliasing - są poząbkowane. Ogólnie druk kolorowy wygląda na trochę nieostry i nie jest to raczej kwestia przeglądanego egzemplarza.

Hellcat: wygląda dobrze. Makieta silnika bardzo dokładna, kabina nieco mniej. Ubolewam nad brakiem składanych skrzydeł. Zobaczymy co pokaże Haliński.

 
25-07-14 21:46  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

W Abramsie nie tylko z drukiem jest kiepsko, problem jest też z pasowaniem poszyć.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
29-07-14 09:50  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Nabyłem drogą kupna Spitfire`a jako że nie miałem Spita jeszcze a i tak jak omyłkowo nie w odpowiednim temacie wspomniałem, model wart jest swojej ceny i zainteresowania. Podoba mi się poziom zdetalizowania, druk - taki lekko "nieostry", taki przykurzony jak to kolega killy9999 zauważył - nie wiem czy to zamierzony efekt wydawcy, ale rezultat ciekawy. Co do wspomnianych przez kolegę "ząbkowanych" linii - musiałem się porządnie przyjrzeć i szukać elementów gdzie efekt ten się pojawia, żeby to wyszukać i gdyby nie to, tobym w ogóle nie zwrócił na to uwagi. W ogóle to nie przeszkadza wg mnie. Karton ok, trochę skrótowy opis budowy, ale z pomocą rysunków chyba nie powinno być problemów w budowie. Jedyną wg mnie rzucającą się bardziej w oczy wadą jest nadruk na skrzydłach - mianowicie na krzydle prawym na górze jest ślad kamuflażu w kształcie kółka - tak jak na lewym, gdzie mieści się gwiazda. Analogicznie jest ze spodnią częścią skrzydła lewego. No ale w ogólnym rozrachunku myślę że można to przełknąć. Zrobiłem fotki arkuszy jeśli to kogoś interesuje.

 
29-07-14 09:53  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Petrov, te "kółka" na skrzydłach to nie błąd, to ślady po zamalowanych oznaczeniach brytyjskich, w oryginale tak właśnie było.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
29-07-14 09:54  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Petrov, a dlaczego nadruk tych kółek to wada? ;-)

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
29-07-14 10:17  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ok ok przepraszam, nie wiedziałem :) Tak mnie tknęło "a może tak miało być". Kajam się.

 
29-07-14 10:42  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nic nie szkodzi ;-) Pierwsze moje wrażenie jak zobaczyłem projekt było podobne ;-)

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 25Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024