FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-06-14 19:41  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Ostatnio pracowałem nad reflektorami. Jedyne co dodałem, to wnętrze reflektora. W modelu jest sześć takich reflektorów, dwa już zamontowałem na nadbudówce.



Zdecydowałem się także przemalować drabinki i relingi. Ze względu na to, że były już przyklejone, miałem utrudnione zadanie i w niektórych miejscach ubrudziłem model farbą. Mam nadzieję, że teraz jest już dobrze.



Pozdrawiam

 
30-06-14 20:36  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
barti 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5
 

No i dobrze że zdecydowałeś się posłuchać kolegi i przemalowałeś drabinki i relingi. Zaraz lepiej to wygląda. Zwróć większą uwagę na retusz. Dalej podglądam i życzę powodzenia.

--
www.ismr.pl

[G] ORP BŁYSKAWICA-WAK / [G] Prince Of Wales-GPM / [G] Aurora / [G] Akitsushima / [G] Noworosijsk


 
14-07-14 22:10  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Po ukończeniu nadbudówki zabrałem się za kadłub. Według instrukcji, szkielet powinien być podklejony na tekturę 1mm, lecz według mnie to trochę mało, więc podkleiłem szkielet na tekturę 2mm. Tak wygląda szkielet złożony na sucho:



Szkielet jest podzielony na linii wodnej na dwie części. Budowę kadłuba rozpocząłem od przykręcenia wręgi dzielącej kadłub na linii wodnej do deski. Dzięki temu szkielet nie będzie skręcony. Następnie przykleiłem wszystkie wręgi części podwodnej. Później wykonałem podposzycie z tektury 1mm.



Teraz kadłub będzie szlifowany i szpachlowany, a następnie zabieram się za część nadwodną.

Pozdrawiam

 
23-07-14 18:06  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Rozpocząłem budowę głównej nadbudówki. Na początku skleiłem pierwszy poziom. Tak jak we wcześniej wykonanej przeze mnie nadbudówce, zrobiłem podposzycie z tektury o grubości 1mm:



Następnie okleiłem nadbudówkę poszyciem:



Tak wygląda nadbudówka z części z wycinanki. Uznałem, że jest ona zbyt uboga, więc wyposażyłem ją w nowe drzwi, klapy i bębny z linami.



Poniżej dwa zdjęcia porównające drzwi z wycinanki i wykonanych przeze mnie:



Tak wygląda gotowy poziom nadbudówki:



Pozdrawiam

 
27-07-14 19:28  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Skleiłem kolejny poziom nadbudówki dziobowej.



I jeszcze zdjęcie obydwu nadbudówek



Pozdrawiam

--

 
03-08-14 21:28  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

W nadbudówce przybyło kolejne piętro. Uzupełniłem pokłady w większość drobiazgów. Podczas klejenia napotkałem się na jeden mały błąd. Według zaznaczonych miejsc na pokładzie i na ścianie nadbudówki skrzynia powinna być przed drzwiami.



Wykonałem także działka 20mm. Na okręcie ma być ich 7 sztuk. Działka zaprojektowałem samemu, ponieważ te z wycinanki nie przypominają oryginału.



Tak wyglądają działka zrobione przeze mnie



I zdjęcia całości:



Pozdrawiam

 
07-08-14 20:16  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Skleiłem kolejne drobiazgi. Powstały cztery reflektory i cztery inne urządzenia, których nazwy nie znam. Wszystko robiłem według własnego projektu.



i reflektory:



Na zdjęciach widać trochę niedociągnięć, lecz w rzeczywistości tego nie widać.

Pozdrawiam

 
07-08-14 20:36  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hmm, jeśli się nie mylę, to te cztery urządzenia to są dalmierze wraz z namiernikami małokalibrowej artylerii p-lot ;)

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
07-09-14 21:19  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Ostatnio w modelu nie przybyło wiele, ale to ze względu na to że sklejałem w przerwie plastikowy model Peterbilt 377 A/E.



Wracając do modelu, skleiłem podstawę radarów. Pokład narysowałem na nowo. Poniżej zdjęcie pokładu z wycinanki i narysowanego przeze mnie.



Tak prezentuje się gotowy element:



Pozdrawiam

 
19-10-14 15:46  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Nadbudówka dziobowa jest już prawie skończona. Pozostało mi jedynie zrobić radary i lornetki. Przy budowie napotkałem się na kilka drobnych błędów, lecz nie były trudne do naprawienia.



Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024