FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
27-05-14 23:01  [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam w mojej pierwszej relacji na tym forum. Jestem tu nowy, więc się przedstawię. Nazywam się Jacek, mam 15 lat i jestem ze Szczecina.

Postanowiłem skleić model brytyjskiego pancernika HMS Prince of Wales. Model mam zamiar skleić w standardzie, lecz chcę dodać kilka rzeczy od siebie. Ze względu na chwilowy brak miejsca na prace nad tak dużym elementem, którym jest kadłub zabrałem się za hangary samolotów. Na razie skleiłem szkielet oraz surowe hangary. Boczne ścianki podkleiłem brystolem, a tylną tekturą 1mm. Później będzie mi łatwiej przyklejać poszycie.

Okładka


Model


To tyle na dzisiaj
Pozdrawiam

 
27-05-14 23:35  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to ciekawy temat obrałeś. Wiele nie nakleiłeś, ale już widać, że wiesz co robisz. Podklejanie jest dobre, tylko pamiętaj model w głowie zawsze musi być klejony już kilka etapów dalej, żeby Ci nie wyszło za małe poszycie od tego pogrubiania ścianek. No i widać że dużo glutujesz, dobra wychodzi spoina, ale na dłuższą metę, klejenie tą trucizną nie wychodzi na zdrowie. Czekam na więcej.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-05-14 00:28  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
barti 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5
 

Swego czasu popełniłem ten model.Model nie należy do łatwych wymaga dużo uwagi i staranności przy sklejaniu.Sądząc po Twoim wieku nie masz dużego doświadczenia w tak dużych projektach Ja ze swojej strony polecam na początek dla przetestowania i sprawdzenia swoich umiejętności skleić coś łatwiejszego. Szkoda będzie gdy w pewnym momencie coś pójdzie nie tak i model wyląduje w koszu. Bez urazy jest to tylko moja sugestia wybór należy do Ciebie. Będę obserwował i kibicował przy zmaganiu z tym okrętem . Jak będziesz potrzebował pomocy służę moją radą.

Pierwsza rada: W oryginalnym zeszycie GPM barbeta wieży "B" miała złą wysokość - była za niska.Można sobie wydrukować poprawioną ze strony wydawnictwa GPM. Czekam na dalszy ciąg .

pzdr

--
www.ismr.pl

[G] ORP BŁYSKAWICA-WAK / [G] Prince Of Wales-GPM / [G] Aurora / [G] Akitsushima / [G] Noworosijsk


 
28-05-14 02:23  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Tak czy siak, pryglądam się bacznie i życze powodzenia
Pzdr

 
28-05-14 09:50  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Ja niedawno skończyłem budowę tego modelu i nie było żadnych problemów ze sklejalnością, wszystko pasowało idealnie, a model po sklejeniu bardzo efektownie wygląda, głównie ze względu na ciekawy kamuflaż.
Na forum jest kilka relacji z klejenia tego modelu, więc jest co podglądać i od kogo się uczyć.
Będę śledził budowę i życzę powodzenia oraz cierpliwości ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
28-05-14 19:19  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

ADAM 12- Najpierw zeszlifowałem wręgi o grubość ścianek, więc wszystko powinno mieć prawidłowy wymiar.

Barti - Niedawno skleiłem model mniejszego okrętu ORP Krakowiak. Na nim własnie chciałem poćwiczyć różne techniki związane z budową okrętów. Był to mój pierwszy okręt. Masz rację, nie sklejałem jeszcze tak dużego modelu, ale myślę, że sobie poradzę. Tutaj jeszcze link do galerii Krakowiaka http://www.papermodels.pl/index.php?topic=12974.0

Pozdrawiam

--

 
29-05-14 20:00  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
Daniel1976 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witaj.
Mam POW też zaliczony. Model kleiło się dobrze, jak już koledzy napisali.Współczuję pontonów, jeżeli będziesz kleił z wycinanki. Reszta jest do ogarnięcia.
Pozdrawiam. Daniel.

 
08-06-14 21:46  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Okleiłem całą nadbudówkę poszyciem, oraz wyposażyłem hangary. We wnętrzach dodałem od siebie drabinki, bębny z linami, oraz rurki. Dorobiłem także szyny do samolotów, lecz po przymiarce do pokładu okazało się, że szyny, które były w hangarze nie zgrywały się z tymi od katapulty. Te od katapulty są przesunięte na stronę burty. Musiałem oderwać szyny, wyszlifować podłogę i pomalować ją. Podczas wyposażania wnętrza wzorowałem się na tym zdjęciu.



A teraz model.



Jak widać na razie średnio mi wychodzi klejenie tego modelu :(. Mam jeszcze jedno pytanie:
Na zdjęciu oryginału widać, że samolot w hangarze stoi na jakimś wózku, bo ogon jest wysoko. Czy ktoś ma może jakieś zdjęcia tego wózka, bo w modelu nie ma żadnego.

Daniel1976 Pontonów z wycinanki na pewno nie będę robił. Po pierwsze, bo są trudne do sklejenia, po drugie, bo nie przypominają oryginału. Łatwiej będzie mi je zrobić z drutu.

Pozdrawiam

 
08-06-14 22:35  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witaj.
Trochę dziwi fakt braku wózka.



I jeszcze z mojego modelu:



Szkoda, że nie zrobiłeś pomieszczenia obsługi katapulty. W moim modelu też go nie było, a to dość ważny i rzucający się w oczy element:



Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (08-06-14 22:36)

 
13-06-14 21:40  Odp: [R] HMS Prince of Wales GPM 1:200
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Powstał pierwszy komin. Wszystko pasowało z wyjątkiem pokładu pod reflektory. Kształt wycięcia w tym pokładzie w miejscu styku z kominem jest nieprawidłowy. Górną część komina zdecydowałem się pomalować. Trochę pozaginała mi się ścianka w budce pod pokładem pod reflektory. Wydaje mi się, że ten karton trochę trudniej się formuje. Drabinki są z zestawu fototrawionego, a relingi wycinane laserowo.



Spychacz- Dziękuję za zdjęcia. Faktycznie szkoda, że nie zrobiłem tego pomieszczenia. Jakoś nie przyjrzałem się zdjęciu w tym miejscu.

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024