FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-05-14 16:01  Wydruk Małego Modelarza w drukarni
outofcontrol   

Witam,

Nazywam się Paweł i znalazłem wasze forum buszując po sieci. W młodości sklejałem modele przeważnie MM a tą pasją zaraził mnie tata :) Potem jakoś nie było na to czasu ale postanowiłem wrócić do swojego niegdyś ukochanego hobby.

Nabyłem przez internet plany T-34 "rudy" z 2005 roku i chciałbym wydrukować go w drukarni tak aby druk był porządny i farba trzymała się dobrze. Ciężko nabyć teraz modele które będą "dobrej jakości" a ja mam ochotę wydrukować to na nowo.

Stąd mam do was zawodowców pytania:
- zwykłe kartki z poszyciem itd chciałem wydrukować na papierze kredowym 170 g
- wręgi od razu na grubszym tak aby nie trzeba było ich podklejać (nie wiem czy to dobry pomysł więc czekam na opinie)- papier kredowy 350 g

Drukarnia za taki druk 12 stron zażyczyła sobie 40 zł brutto

Prosiłbym was o pomoc czy papier będzie się nadawał, ewentualnie jakieś opinie z waszych doświadczeń jeżeli ktoś już np drukował.

pozdrawiam
Paweł

 
26-05-14 16:20  Odp: Wydruk Małego Modelarza w drukarni
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć
A nie łatwiej było kupić gotową wycinankę.
Chociażby tu: http://www.swistak.pl/a52968057,Maly-Modelarz-1-2-2005-Czolg-sredni-T34-85-RUDY.html
Koledzy na forum pewnie tez mają na sprzedaż. A co do wydruku to papier kredowy bym sobie odpuścił. Wręgi drukuj na zwykłym z drukarki i naklej na tekturę albo kup laserowy szkielet, to oszczędzisz sobie klejenia.
A gdzie kupiłeś ten model?
pozdr.
Marcin

 
26-05-14 16:25  Odp: Wydruk Małego Modelarza w drukarni
outofcontrol   

W zasadzie może i łatwiej ale nigdy nie wiadomo w jakim stanie będzie model. Może ten nie jest jeszcze stary ale miałem też na oku MM z innych lat (dużo starsze) i obawiam się że może to nie wyglądać za dobrze.

T-34 kupiłem z aukcji na allegro za śmieszne pieniądze i sądziłem że wydruk będzie dobrym pomysłem. Co do wręg to chciałbym wszystko zrobić sam więc raczej wydruk i podklejenie tak jak robiłem to dawniej.

Możesz powiedzieć w takim razie na jakim papierze i jakiej gramaturze najlepiej było by to wydrukować?

Paweł

 
26-05-14 16:36  Odp: Wydruk Małego Modelarza w drukarni
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeżeli uparłeś się na drukowanie to ja mogę poradzić papier o gramaturze 180-200. Gdy ja coś muszę dodrukować robię to na papierze 180g z bloku technicznego Cansona. Próbowałem kilku, ale ten najbardziej mi odpowiada. Co do starych MM to wydawnictwo proponuje płyty ze skanami, które można sobie drukować. Jak ktoś lubi to można się pobawić, ale nie wiem czy efekt klejenia skanów będzie współmierny nakładowi pracy i finansów w to włożonych. Jednego tylko nie kumam: na Allegro kupiłeś skany tego modelu, do którego wstawiłem linka?
Marcin

 
26-05-14 16:44  Odp: Wydruk Małego Modelarza w drukarni
outofcontrol   

Hmm więc zastanowię się jeszcze nad drukiem i pomyślę nad kupnem. To nie są skany tylko pliki graficzne do druku modelu. Nie tracą jakości jak np .jpg

Kosztowało mnie to kiedyś na prawdę chyba nie całe 10 zł.

Widziałem również MM na płytach na oficjalnej stronie i zastanawiałem się nad tym bo też nie są to duże pieniądze. Może jednak faktycznie warto kupić a ewentualnie skanów których sporo jest w sieci używać przy ewentualnych pomyłkach przy sklejaniu

Nie zajmowałem się już długo modelami więc może mógłbyś mi podać parę wydawnictw których modele są precyzyjne, fajnie wykonane i przyjemne w sklejaniu?

Zacząłem też kiedyś sklejać Messerschmitta z Answera i podobało mi się również to wydawnictwo

dzięki za cenne uwagi

 
26-05-14 17:17  Odp: Wydruk Małego Modelarza w drukarni
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Outofcontrol pisze: To nie są skany tylko pliki graficzne do druku modelu.

No to zabiłeś mi ćwieka, skoro nie są to skany tylko pliki graficzne do druku modelu, to chyba dysponujesz projektem w wersji wektorowej, bo w takiej formie przeważnie są one przygotowane do drukowania w drukarni. I projekty te nabyłeś za 10 zł, czyli taniej niż kosztowała oryginalna wycinanka ? Ciekawe kto Ci to sprzedał, bo nie sądzę, żeby za taką cenę zrobił to wydawca MM, do którego należą prawa autorskie.

Temat zamykam i domyśl się dlaczego.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024