FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-06-14 19:49  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Model pomalutku obrasta w części.


Doszły drobne elementy z tyłu czołgu, uchwyty holownicze. Dodałem na przednim pancerzu klapy z zawiasami, reflektor.
Na bokach kadłuba dokleiłem osłony sprężyn wahaczy. Na lewym błotniku doszła skrzynia.




Krawędzie, zawiasy i inne drobne elementy przecieram suchymi pastelami które ładnie się komponują z walorką na modelu.
Na razie tyle c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
22-06-14 08:34  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Super wyszedł kadłub, widzę że lecisz z detalami już.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
22-06-14 09:00  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Miodzio. Podoba mi się.
pozdrawiam
Marcin

 
29-06-14 21:34  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Prace trwają i jak na razie harmonogram prac jest dotrzymywany.
Od ostatniego wpisu wykonałem troszkę detali. Powstały wszystkie wahacze kół, wydechy z siatkami ochronnymi, tuleje na koła podtrzymujące i napinające, wyposażenie no i pierwsze zestawy kół tylnych.
Doszły też pokrywy na otwory wentylacyjne i zaczęły się prace przy wieży. W międzyczasie zacząłem onitowywać kadłub, praca żmudna ale daje efekty. Nity tak jak i siatki osłony wydechów pochodzą z zestawu laserowego.
Wahacze również wykonałem z wykorzystaniem części laserowych.



Oczywiście nity są nie takie jak w rzeczywistości (część z nich to stożkowe, część to śruby i typowe nakrętki), ale nawet te krążki poprawiają efekt.
Przed przyklejeniem ich zostały pomalowane, przyklejone a następnie przetarte suchymi pastelami.



Przymiarka na sucho wydechów z osłonami.



W tej odsłonie to tyle.
C.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
29-06-14 23:05  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jurek i aż tyle. Perfekcyjna robota. Brawo

 
13-07-14 11:48  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Wakacje w pełni, jednak,modelarstwo rządzi się swoimi prawami. Jestem na wyjeździe ale warsztat pracy zabrałem ze sobą.
Co powstało od ostatniego wpisu, ano został całkowicie onitowany kadłub i wieża.
Doszedł tez właz na wieży jeszcze nie wklejony na stałe.



Podoklejałem już wcześniej wykonane elementy.
Wykonałem koła napinające i małe podtrzymujące, karabiny maszynowe (lufy metalowe dedykowane do modelu), osłony zaluzji, lewar i narzędzia.



Kompletne wydechy przyklejone już na swoich miejscach.
I widok na całość (koła jeszcze nie doklejone na stałe).



c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
13-07-14 13:23  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Podziwiam! Gdyby nie białe plamy można by pomyśleć,że to rekonstrukcja prawdziwej maszyny ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-07-14 12:26  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Kolejne elementy powstają, sprężyny koła jezdne, armata na wiezy.
Koła jezdne miały być wykonane trochę inną techniką, aby ułatwić sobie zakładanie kokard na śruby ale z braku
odpowiedniego drutu, skleiłem koła, a kokardy wykonam już po powrocie do domu.
Koła na pojedynczych wahaczach jeszcze nie sklejone.





To tyle na obecną chwilę c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
24-07-14 12:55  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
Fotogrimes   

Kurcze jestem daleko w polu ze swoją robotą i już widzę że takiego poziomu nie utrzymam, ale nic to. Model jest świetny i trzeba go mozolnie kleić. Pocieszam się tym że jeszcze masz gąski przed sobą hehe :P

 
24-07-14 13:56  Odp: [R] Type 97 Chi Ha (Model Hobby)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo fajnie to wychodzi, tylko kiedy wrócisz do okrętów? :)

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024