FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
30-06-15 19:40  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Szczena opada, to jest mistrzostwo w swojej klasie!

Zazdroszczę Ci wszelkich umiejętności :-)

Powodzenia życzę i takiej samej wytrwałości, jak do tej pory!

 
30-06-15 21:28  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Noo Sławek, w końcu coś brnęło. Pamiętam tą ławeczkę!! Model będzie świetny, dawaj dalej.

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
01-07-15 17:35  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
klint   

To co ogladam na zamieszczonych fotka jest super, malowanie ostoji oraz odetalowanie robi wrazenie. Tak 3m. Mam pytanie odnosnie sposobu malowania ostojnicy (jakie farby) oraz technika, jesli mozna:-).

Pozdrawiam.

 
30-07-15 11:01  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
monster666 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam
klint jeśli chodzi o malowanie to są farby Ravella. Do brudzenia stosuje czarny pigment oraz zestaw farb do waloryzacji w różnych kolorach. Czasami trzeba położyć kilka warstw aby efekt był zadowalający. Buduję model bardzo zabrudzony i z wszystkimi detalami bo tylko takie pamiętam ;-). Technika malowania i brudzenia przedstawiona przez Precyzyjnego bardzo mi w tym pomogła.
Niebawem nowe forki. Pozdrawiam

 
25-03-16 12:45  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
monster666 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam po długiej przerwie. Wiele nie zdziałałem, ale robię co mogę żeby znaleźć więcej czasu.

Obecnie pracuje nad hamulcami, a oto profil Olki.



Kocioł jest tylko wzornikiem. Kompletnie nie korzystam z wycinanki Modelika, a jedynie dopasowuje bryłę.



Hydraulika kompletna. Jeszcze kilka przewodów elektrycznych i zakrywam wszystko kotłem ;-)



Równolegle przygotowuje blachy pomostów, oczywiście kupione z papieru oraz szyny.
Jak na razie wszystko ładnie się wpasowuje



Czy uważacie, że moja waloryzacja odwzorowuje parowóz z czasów swojej świetności.? Chodzi mi o stopień zabrudzenia niektórych elementów.

Macie uwagi to piszcie.

Co do zdjęć to staram się co mogę Konradus ale jestem laikiem ;-)

Papierowych Świąt Wam Życzę!

 
25-03-16 14:44  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
Jak dla mnie to waloryzacja jest świetna natomiast trochę kłują mnie przeciwwagi zwłaszcza na kołach I i III osi napędnej. Dla porównania fotka rzeczywistej lokomotywy https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/16/WK14_Przeworsk_Ol49_Travelarz.jpg

Pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
25-03-16 18:53  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
monster666 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Przyglądałem się uważnie i chyba faktycznie trochę są za grube. Szykuje się demontaż i chyba szlifowanie od strony zewnętrznej bo w oryginale jest i tak trochę większy prześwit.
Dzięki za spostrzegawczość.

 
25-03-16 20:32  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
pawcio37   

To raczej chyba nie chodzi o grubość a złe umiejscowienie na obwodzie koła przeciwwagi.

 
25-03-16 20:34  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
zastanów się i przemyśl sprawę na spokojnie, ja to widzę ale w rzeczywistości nie koniecznie musi to być tak widoczne. Może spowodować większe straty. Tak jak piszę, daj sobie trochę czasu a potem zobaczysz.
Sorry, że nie rzuciło mi to się wcześniej.
Generalnie świetny lok.
Pozdrawiam i kibicuję.
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
26-03-16 10:20  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
monster666 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Już ta kto będzie musiało zostać. Nic nie robię z kołami. Nawet wielkim się to zdarza, a ja taki nowicjusz mam przed sobą wiele nauki. :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024