FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
23-05-14 18:51  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak na drugi model w życiu to i tak nieźle. Widziałem gorsze. Ale Koledzy dobrze mówią-musisz sie jeszcze dużo nauczyć.
Widzę także ,że masz duże braki w fachowym nazewnictwie-ale to także da się wyuczyć.
Trzeba tylko mocno chcieć.
Jeśli masz wątpliwości co do różnych elementów w swoim modelu ( jak mają wyglądać), to po prostu zrób sobie przerwę w klejeniu i poszukaj w dostępnej literaturze,a przede wszystkim w internecie. Z pewnością znajdziesz wskazówki.
Modelarstwo, a zwłaszcza jego mistrzowska część, to wynik lat doświadczeń,dziesiątek sklejonych modeli i cierpliwości.
Nie wolno się śpieszyć-to nie wyścigi.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-05-14 21:37  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dobrze ze zrozumiales to co napisalem i nie obrazasz sie jak wiekszosc poczatkujacych kiedy stykaja sie z krytycznymi uwagami.
Widzisz, nie chodzi o to zeby byc od razu mistrzem, bo nikt sie mistrzem nie rodzi.
Jak juz Mariusz powiedzial do tego potrzeba duzo praktyki i cierpliwosci. Lat cwiczen i dziesiatek spapranych modeli i nieudanych podejsc.
Jednak przy odrobinie samozaparcia i konsekwencji sam zauwazysz ze kazdy nastepny model bedzie lepszy od poprzedniego.
Ale to czego jak widze brakuje Ci najbardziej to poki co poczucie estetyki i ladu. Popracuj nad tlem do zdjec i nie boj sie uzyc sztucznego oswietlenia. Nie trzeba czekac na sloneczny dzien zeby zrobic dobre zdjecie.
Fora modelarskie sa pelne informacji dla poczatkujacych. Znajdziesz mase porad zwiazanych z samym klejeniem jak i fotografowaniem na potrzeby relacji.
Trzeba tylko przysiasc i poszukac w internecie. I w pelni wystarcza ci informacje z for polskich. Nie musisz przekopywac kartonowych for zagranicznych, bo i tak nic tam nie znajdziesz a pozatym reszta swiata w porownaniu do nas jezeli chodzi i karton to dopiero raczkuje.
Ja osobiscie radzilbym Ci na poczatek zaopatrzyc sie w aparat a telefon uzywac raczej w celach komunikacyjnych.
Inaczej nigdy nic z tego nie bedzie.
Jezeli juz mam sie wypowiedziec w kwestii samego modelu...
Ujme to tak. Nie wiem czemu wybrales takiego starucha na pozolklym kartonie.
Sa obecnie dostepne modele proste ale o wiele lepiej wydane i mniej klopotliwe. Nie musisz zaczynac tak jak starszyzna forumowa od MM z lat 80 tych.
Ja od takich zaczynalem ale wtedy nic innego nie bylo. Nie bylo tez internetu i jedyna skarbnica wiedzy modelarskiej byl moj ojciec od ktorego zlapalem tego bakcyla.
Dzis jednak macie do dyspozycji wszystko, modeli tysiace do wyboru do koloru, internet pelen informacji, wiec po co sie meczyc z takim badziewiem, ktore sklejone nawet przez mistrza nigdy nie bedzie wygladac jak MiG-17.
Do tego karton prawie 30 letni ktory rozpada sie w rekach. Dla mnie to bezsensowny masochizm a nie nauka klejenia.
A nawet jak na standard lat 80 tych to ten MM jest wyjatkowo szpetny.
Ja pamietam do dzis moj pierwszy model z kartonu. To byl MC.200 Saetta z MM'a oczywiscie autorstwa p. Wasiaka.
Oczywiscie pierwsze podejscie skopalem masakrycznie bo nawet nie wiedzialem ze wregi trzeba bylo podkleic tektura i zmontowalem caly samolot na wregach niepodklenonych ktorych postrzepione brzegi wylazily z pomiedzy elementow poszycia. To ledwo sie kupy trzymalo a ja mialem wtedy 7 lat.
Potem skleilem 7 Losi z plastiku jeden po drugim a potem podszedlem do Saetty jeszcze raz, bo od kogos dostalem drugi egzemplarz i pomogl mi ojciec. Wyszlo znacznie lepiej.
Kazdy poczatkujacy swoj krzyz musi ponosic zanim efekty stana sie widoczne ale masz o wiele latwiejsze zadanie niz my kiedys.
Jak powiedzial Lenin na pierwszym zjezdzie Komsomolu '...Uczitsja, uczitsja i jeszczio raz uczitsja'...
Taka pointa...

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
24-05-14 11:29  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
lasiu87 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuję wszystkim za bezcenne rady. Właśnie po to tu jestem, żeby uczyć się od najlepszych.

Zdjęcia wykonuję starym Lumixem. Zmodyfikowałem trochę moje stanowisko do fotografowania oraz wytargałem statyw. Teraz popracuję nad jakością zdjęć..



Co do wyboru modelu to przyznam szczerze, że był w ogóle nie przemyślany. Zarówno ten jak i dwa inne znalazłem w antykwariacie i zakupiłem za dosłownie kilka złoty, a dopiero później się zastanawiałem. Następny na pewno wybiorę rozważniej. Już mam kilka typów, również wśród darmowych.

Czas na aktualizację relacji.

Skleiłem wreszcie ten celownik. Wielkie dzięki za podpowiedzi, które wraz z przejrzeniem zdjęć dały efekt.



Nie wyszło zbyt dobrze. Niestety moje grube paluchy plus małe elementy, a do tego stary karton, z góry skazują na porażkę. Nawet ja nie jestem zadowolony z efektu.

Na swoje miejsce trafiły także skrzydła oraz stateczniki.



Dziś zacząłem prace na kółkami.



--

 
24-05-14 11:40  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak na drugi model i do tego tragiczny stary karton ( nawet jak był nowy to karton był koszmarny) to jest nie najgorzej. Ważne,że się uczysz i nie zrażasz :)

 
24-05-14 19:16  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

No!
Mozna?... Mozna!
Od razu lepiej.
Teraz jeszcze przestan fotografowac przy swietle dziennym i poprobuj ze sztucznym oswietleniem.
Jezeli ten aparat to nie telefon jak piszesz, tylko Lumix, to pewnie mozna zmieniac balans bieli w zaleznosci od oswietlenia.
Zapewne ma tez funkcje AUTO balansu bieli, ale to nie zawsze dziala.
Najlepiej oswietlic model z dwoch stron ale zeby oba zrodla swiatla byly skierowane na model zza aparatu, a nie zeby jedno z nich swiecilo w aparat.
Aha, no i nie moze to byc swiatlo skupione tylko rozproszone. Najlepsze bylyby po prostu dwie lampki na biurko.
Mam nadzieje ze w miare jasno napisalem.

--

Post zmieniony (24-05-14 19:17)

 
27-05-14 23:03  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
lasiu87 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mała aktualizacja. Lim stanął na kołach. Przednie podwozie musiałem zrobić od zera, po zepsuciu oryginalnego.



Post zmieniony (28-05-14 00:44)

 
27-05-14 23:48  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak na drugi model kartonowy to nie najgorzej :) Ale widać,że karton nie wytrzymuje biegu czasu.To oczywiście nie Twoja wina,tak tylko napisałem. Dawaj dalej :)

 
28-05-14 00:16  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
lasiu87 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Kurcze spaprałem troszkę podwozie boczne. Źle odczytałem rysunki i wyszło za długie. Na szczęście udało się to poprawić bez większych szkód. Dziób dociążony 6 groszami :)

 
28-05-14 19:44  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
lasiu87 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Kolejna mała aktualizacja. Dziś poprawione podwozie, dodane osłony podwozia oraz działka.



--

 
03-06-14 19:43  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
lasiu87 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Prace troszkę przystopowały. Chciałem troszkę podrasować wyrzutnie. Pomysł był, wykonanie też, ale z marnym skutkiem. Brakło umiejętności. Na szczęście zepsułem tylko jedną wyrzutnie, a ponieważ nie chcę całkiem z niej zrezygnować postanowiłem, że wrzucę ją w "pokrowiec" jak na zdjęciu.



Tu zaczyna się problem. Przekopałem internet i nie trafiłem na żadne inne zdjęcie z tego typu rozwiązaniem. może ktoś z was się z czymś takim spotkał, lub ma pomysł jak wykonać taką płachtę. Ja już drugi dzień kombinuję i nic :(

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024