FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
18-05-14 00:20  [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
lasiu87 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Na warsztat jako mój drugi w życiu model trafił Lim- 6. Model wiekowy. Starszy o cały rok ode mnie. Z trzech modeli jakie posiadam w domu ten zdaje się być najprostszy.

Wręgi podkleiłem na tekturę 1mm, a pozostałe arkusze potraktowałem warstwą caponu prosto z puszki.

Krawędzie wręg po wycięciu zabezpieczyłem cyjanopanem.



Następnie najdokładniej jak potrafiłem wyciąłem poszycie kadłuba.



Przyszła więc pora na kształtowanie poszycia i oklejanie wręg. Trochę obawiałem się tego starego zleżałego kartonu i miałem rację. Generalnie sam sobie jestem winny bo chciałem podkreślić linie podziału blach i nity, ale karton odmówił współpracy i zaczął zrzucać nadruk. Ponadto przy kształtowaniu powstały nieestetyczne zagięcia. Cóż mówi się trudno sklejamy dalej, a to jakoś się załatwi. Wyobraźnia już co nieco podpowiada.



Przy drugim segmencie odpuściłem sobie uplastycznianie modelu oraz poradziłem sobie z zagięciami. Posmarowałem obie strony poszycia delikatną warstwą BCG, co w połączeniu z długim procesem formowania na krawędzi liniki dało całkiem zadowalający efekt.



Na koniec przymiarka na sucho dwóch pierwszych elementów. Jak na razie jest ok.

 
18-05-14 07:44  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam.
Myślę, że wybrałeś fajny model, dość prosty i fajnie się prezentujący. Z tego co pamiętam najwięcej roboty było ze skrzydłami. Trzeba było szlifować poszycia skrzydeł na łączeniach z kadłubem, aby lepiej przylegały. Grzebienie aerodynamiczne na skrzydłach (chyba tak to się nazywa) też trzeba było indywidualnie dopasowywać.

Idzie nieźle, choć za ciasno pasujesz wręgi, które wypychają Ci poszycie (w swoim mam ten sam błąd :-)). Jak poszycie się zwęża (pierwszy segment) to warto też wręgę zeszlifować pod odpowiednim kątem.

Zasiadam i kibicuję :-)

Jak wspominałem model się fajnie prezentuję, u mnie akurat pod sufitem :-)


--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
18-05-14 08:42  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Witam,popieram Majkela. To fajny Model. Kleiłem go jeszcze w podstawówce. Była przednia zabawa. Choć model wykonałem średnio. Teraz popatrzę jak inny początkujący się bawi :)

PS: A pozostałe to jakie te modele?

 
18-05-14 09:25  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
lasiu87 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

rodrus napisał:

> Witam,popieram Majkela. To fajny Model. Kleiłem go jeszcze w podstawówce. Była przednia zabawa. Choć
> model wykonałem średnio. Teraz popatrzę jak inny początkujący się bawi :)
>
> PS: A pozostałe to jakie te modele?

ORP iskra i statek żeglugi przybrzeżnej Emilia. Oba z Małego Modelarza.

 
18-05-14 09:52  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeżeli jesteś początkującym modelarzem to Emilię sobie odpuść. Z własnego doświadczenia wiem,że ze spasowaniem jest tam ciężko. Jest to jeden z niewielu modeli, na których poległem całkowicie. I nie był to mój trzeci lub czwarty model...
pozdr.
Marcin

 
18-05-14 10:51  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Na Emilii też poległem.Iskra gdzieś leży,ale nie sądzę bym kiedyś ja pochlastał.

 
18-05-14 11:37  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
lasiu87 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

rodrus napisał:

> Na Emilii też poległem.Iskra gdzieś leży,ale nie sądzę bym kiedyś ja pochlastał.

Czemu nie pochlastasz Iskry? Emilka mi się podoba dlatego na pewno zostawię ją na później. Na razie czekają w kolejce. W między czasie może pokuszę się na jakiś darmowy model. Mam kilka upatrzonych już.

Odnośnie Lima. Przymierzyłem wstępnie wręgi 3 segmentu i moim zdaniem jest dobrze. Jak sądzicie zostawić czy jeszcze podszlifować wręgi?



--

 
18-05-14 12:24  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Zauważyłem,że papier Ci się załamuje gdy go zaokrąglasz. Może to być problem gdy będziesz kształtował natarcie skrzydeł i sterów. Co do wręg,to wygląda dobrze. Jeśli weszły na miejsce bez wciskania na siłę i nie rozpychają poszycia na łączeniu to zostaw.

PS: Nie pociąłem Iskry bo to żaglowiec. Po tym jak skopałem HMS Bounty,dałem sobie siana z żaglami. Mam sklejonego tylko Piotra z Gdańska z MM.

 
18-05-14 12:42  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
lasiu87 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

rodrus napisał:

> Zauważyłem,że papier Ci się załamuje gdy go zaokrąglasz. Może to być problem gdy będziesz
> kształtował natarcie skrzydeł i sterów. Co do wręg,to wygląda dobrze. Jeśli weszły na miejsce bez
> wciskania na siłę i nie rozpychają poszycia na łączeniu to zostaw.
>
> PS: Nie pociąłem Iskry bo to żaglowiec. Po tym jak skopałem HMS Bounty,dałem sobie siana z żaglami.
> Mam sklejonego tylko Piotra z Gdańska z MM.

Zagięcia udało mi się zminimalizować i w porównaniu z pierwszym segmentem jest super. Ja póki co chcę spróbować wszystkiego więc i żaglowca się podejmę, ale jeszcze nie wiem kiedy. Poczekam pewnie, aż nabiorę troszkę doświadczenia.

ZbiG faktycznie mogłoby być lepiej spasowane. Spróbuję jakoś poprawić, a jeśli się nie uda to zwrócę na to uwagę przy kolejnych segmentach. Dzięki za zwrócenie uwagi :)

Post zmieniony (18-05-14 12:48)

 
18-05-14 21:35  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
lasiu87 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dzisiejszy postęp prac niewielki. Skleiłem tylko jeden segment.

Troszkę popracowałem nad dopasowanie wręg i spróbowałem poprawić łączenie, na które uwagę zwrócił mi ZbiG.



--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024