FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
13-05-14 20:18  [R/G] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flak 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam.
Najwyższa pora rozpocząć kolejną relację. Wybór padł na Sd.Kfz 9 Famo z Angraf-a. Model był już prezentowany w kilku relacjach i aby ich nie kopiować postanowiłem go połączyć z modelem wydawnictwa Military Model – Flak 36/37.
Na początek obie okładki.


I jeśli uda mi się je skleić razem i dorobić kilka brakujących części, powinno wyjść działo Flak zamontowane na Sd.Kfz 9.


Jak widać plan jest dość ambitny, a czy się uda czas pokaże. Jedno jest pewne relacja, nie będzie błyskawiczna ze względu na stopień zaawansowania projektu oraz mój znikomy czas.

Czekając na model zakupiony w internecie, postanowiłem skleić do niego przyczepkę amunicyjną Sd.Anhanger 52. Wzorowałem się na modelu plastikowym z Trumpeter.


Jej budowę rozpocząłem od sklejenia opon oraz felg, na ostatnim zdjęciu koła złożone na sucho, a sklejone zostaną dopiero po uprzednim ich pomalowaniu.


Błotniki


Oraz część zasadnicza przyczepki czyli paka.


I aby to wszystko się jakoś trzymało razem potrzebna jest rama



Teraz muszę wszystkie elementy pomalować i skleić w całość.
I tutaj mam do Was prośbę, może ktoś posiada wzory malowań tego modelu z działem, to co znalazłem to tylko kamuflaż beżowy z zielonymi plamami, a wolałbym coś jednolitego, malowanie to nie jest moja ulubiona czynność i wolałbym uniknąć robienia skomplikowanego kamuflażu.

Teraz zabieram się za część zasadniczą czyli ramę famo.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (05-09-18 11:34)

 
13-05-14 20:24  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flag 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Wow! Szykuje sie za*****ty projekt będę kibicować.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
13-05-14 20:33  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flag 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Czuję,że czeka Cię OSTRA przeprawa :) Warto pokibicować !

 
13-05-14 20:34  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flag 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
Ming94 



Na Forum:
Galerie - 6
 

Inwencja twórcza zawsze górą.
Będę kibicował. Powodzenia ;)

--
Galerie: Bishop, Semovente M40 da 75/18, Carro Armato M13/40, A15 Mk. VI Crusader III, A12 Mk. II.A. Matilda II Mk. III, BM-8-24

Pozdrawiam
Mateusz

 
13-05-14 20:53  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flag 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie chciał bym się czepiać, ale niemieckia artyleria przeciwlotnicza to nie Flag a Flak
od Flugabwehrkanone

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
13-05-14 21:20  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flag 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Super już nie mogę się doczekać postępów z prac.

--
Taki sobie modelarz :)

 
14-05-14 15:21  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flak 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dziękuję za zainteresowane, mam nadzieję że się nie zawiedziecie i projekt uda się dokończyć.
Oczywiście poprawiłem literówkę w Flak, dziękuję za czujność.

 
23-06-14 21:33  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flak 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Pierwsze części z Famo już pocięte ale tylko dziesięć według numeracji.
Ale poklei, cześć nr 1 czyli rama. Dla osób nieznających wycinanki, dodam że numeracja od 1a do 1z.


Część nr 2 to uchwyty silnika oraz mocowanie śruby koła napinającego.


W wycinance część nr 3 to przedni zderzak, którego u mnie nie będzie więc go pominąłem.
Most koła napędowego wraz z siłownikiem składa się z części 4 i 5


Most koła napinającego (cz 6)


Mosty kół nośnych (cz 7), a na pierwszym moście (cz 8) uchwyt mocowania skrzyni biegów.


Osłony piast cz 9


Amortyzatory wahaczy. Ja postanowiłem je porozcinać na pojedyncze pierścienie i dopiero później posklejać je razem. Poniższe zdjęcie powinno wszystko wyjaśnić.


Pozostało wszystko posklejać w całość. Następnie całość "ob spawałem" (wikolem wywieszanym z odrobiną PactrąC)





Jak pisałem na początku były to pierwsze dziesięć części, aż się boję popatrzeć ile jest ich w sumie. Zastanawiam się czy nie wymienić Flaka z Military Model na nowość z Answera.
Muszę się przyjrzeć które jest lepiej i bardziej szczegółowo opracowane.

 
25-06-14 22:16  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flak 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Szykuje się piękny model. Z przyjemnością będę śledził budowę.
Pod tym adresem KLIK zamieściłem zdjęcia Famo z Tomaszowa Mazowieckiego - może coś podpatrzysz do dorobienia przy swoim modelu.
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
22-10-14 10:02  Odp: [R] Sd.Kfz 9 (Angraf) + Flak 36/37 (Military Model) + Sd.An 52
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Na wstępie dziękuję za ciepłe przyjęcie.
Czas płynie a klejenie modelu idzie bardzo wolno. Relacja się smoli ale to już tradycja w moim sklejaniu.
Czas coś pokazać na początek mechanizm napinający. Jest on w pełni ruchomy i na ostatnich dwóch zdjęciach złożony tylko na sucho, posklejany będzie dopiero po pomalowaniu i naciągnięciu gąsienic. Do wykonania śruby napinającej wykorzystałem zwykłe śrubki 2,5x20mm z obciętym łbem.


Most przedni rozpocząłem od cylindrów amortyzatorów


które wkleiłem do belki


Kolejnym etapem był resor wraz z ruchomym mechanizmem skrętu osi


na koniec tego etapu pozostało połączyć resor wraz z belką, na razie na sucho dlatego element ramienia amortyzatora nie dolega do siłownika



Aby można było kręcić kołami potrzebny jest popychacz układu kierowniczego


Na koniec wahacze oraz zbiorniki sprężonego powietrza


i tak przebrnąłem prze kolejnych 9 części, teraz jestem w trakcie sklejania skrzyni biegów.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024