FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-05-14 14:53  [G] A15 Mk. VI Crusader III 1/25 (Modelik 25/05)
Ming94 



Na Forum:
Galerie - 6
 

Witam

Oto galeria czołgu A15 Mk. VI Crusader III z Modelika nr 25/05. Relację z budowy można było oglądać tutaj. Model sklejał się całkiem przyjemnie. Problemy napotkałem głównie przy wieży gdzie poszycie nie pasuje do szkieletu i na odwrót. Części nie brakuje, kilka drobiazgów przy kołach wymagało korekty. Detalizacja jest wystarczająca. Tradycyjnie zębatka kół napędowych jest źle zaprojektowana. Zamontowałem gąsienice wycinane laserowo od Draf Model. Od siebie dodałem nowy, pustynny kamuflaż i osłony układu jezdnego.

Dla podkreślenia klimatu na błotnikach walnąłem pustynnego szczura 7. Dywizji Pancernej Hobarta. A co mi tam !
Wymyśliłem i zastosowałem nową technikę nakładania washu (w „realu” jest on bardziej widoczny niż na zdjęciach). Cała filozofia polega na tym by rozpuścić w gorącej wodzie brązowy barwnik do tkanin, nałożyć go na model i przetrzeć odpowiednio wacikiem. W poprzednim modelu stosowałem tą samą metodę ale barwnik rozpuszczałem w zimnej wodzie lub rozpuszczalniku MIG. Gorąca woda rozpuszcza utrwalacz zawarty w barwniku dzięki czemu wash nie ściera się. Dopiero woda daje taką możliwość. To dopiero drugi model na którym zrobiłem wash.

Dokładnie jest to Crusader o numerze bocznym T.126138 pochodzący z 8. Armii /7. Dywizji Pancernej/23. Brygady Pancernej z okresu drugiej bitwy pod El Alamein z 23 października 1942r. Przyznam, że zawsze taki model Crusadera mi się marzył.

Zapraszam do oglądania i oceniania mojej pracy ;)

Rodzinka:


Na razie Cruiser A13 Mk. II pozostaje w sferze marzeń. Może ktoś go kiedyś wyda…

Pozdrawiam
Mateusz
--

Post zmieniony (10-05-14 14:54)

 
10-05-14 15:59  Odp: [G] A15 Mk. VI Crusader III 1/25 (Modelik 25/05)
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Fajny modelik,podoba mi się.Ja do washa używam farbek akrylowych bardzo rozcieńczonych wodą,jeszcze przy następnym modelu można pobawić się pastelami pigmentami.Stopniowo widzę że pniesz się ku pancerce.
Jeszcze jest Crusaider z działkiem przeciw lotniczym z Waku.

--
Taki sobie modelarz :)

 
10-05-14 16:44  Odp: [G] A15 Mk. VI Crusader III 1/25 (Modelik 25/05)
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajny brytol Ci wyszedł! Podoba mi się. Co do washa to polecam farbki olejne rozcieńczone w benzynie do zapalniczek. Tylko przed washem lepiej psiknąć model Sidoluxem, który da nam "śliską" powierzchnię a rozcieńczona farbka będzie się fajnie rozlewać w zagłębieniach, a nie wsiąkać w karton. Model aż prosi się o lekkie zakurzenie, w końcu operował na pustyni.
pozdrawiam
Marcin

 
10-05-14 21:16  Odp: [G] A15 Mk. VI Crusader III 1/25 (Modelik 25/05)
Yans   

Ładna kolekcja , mnie ciekawiło w tym czołgu gdzie był właz do niego mam jego wersje z MM nie sklejona.

 
11-05-14 12:28  Odp: [G] A15 Mk. VI Crusader III 1/25 (Modelik 25/05)
Ming94 



Na Forum:
Galerie - 6
 

Cytat:
mnie ciekawiło w tym czołgu gdzie był właz do niego mam jego wersje z MM nie sklejona.

Dwa włazy znajdują się na przedniej płycie pancernej. Jeden w miejscu gdzie w pierwszych wersjach tego pojazdu była wieżyczka z km'em (chyba okazała się mało praktyczna). Drugi natomiast jest na „budce” kierowcy (ja to nazywam kulochwytem). Jest jeszcze jeden na wieży w formie dwuskrzydłowych drzwi ;)

Jeśli chodzi o wash to na pewno będę próbował zrobić go w oparciu o rozpuszczalnik MIG i pigmenty artystyczne. Miałem tak zrobić już przy tym modelu ale dopadły mnie inne wydatki.

Sidolux... zawsze się zastanawiałem do czego Wy go używacie przy washu. Na pewno z niego skorzystam. Nie wiem tylko którego mam użyć. Bo z tego co się orientuję to są różne ?

Dzięki za rady ;)

Pozdrawiam
Mateusz

--

Post zmieniony (11-05-14 12:30)

 
13-05-14 16:25  Odp: [G] A15 Mk. VI Crusader III 1/25 (Modelik 25/05)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejny świetny model do kolekcji. Gratuluję wykonania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-05-14 17:01  Odp: [G] A15 Mk. VI Crusader III 1/25 (Modelik 25/05)
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Model świetny :-)
co do Sidoluxu , zastosowałem go kiedyś(2 lata temu) do modelu i śmierdzi do dziś na modelu , nie polecam :-)

 
13-05-14 19:02  Odp: [G] A15 Mk. VI Crusader III 1/25 (Modelik 25/05)
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dziwne. Jak ja nim maluję to czuć go tylko kilka minut. Później zapach znika. Może stosowaliśmy inne rodzaje.
pozdrawiam
Marcin

 
13-05-14 19:25  Odp: [G] A15 Mk. VI Crusader III 1/25 (Modelik 25/05)
Ming94 



Na Forum:
Galerie - 6
 

DARECKI IV zawsze można kupić Sidolux o zapachu cytryny, o ile to coś zmienia w kwestii jego zapachu :P

--
Galerie: Bishop, Semovente M40 da 75/18, Carro Armato M13/40, A15 Mk. VI Crusader III, A12 Mk. II.A. Matilda II Mk. III, BM-8-24

Pozdrawiam
Mateusz

 
14-07-16 21:57  Odp: [G] A15 Mk. VI Crusader III 1/25 (Modelik 25/05)
Ming94 



Na Forum:
Galerie - 6
 

Cześć,

Wstawiam odświeżoną galerię mojego Crusadera po zrobieniu na nim washa. Zapraszam do oglądania i oceniania ;)



--
Galerie: Bishop, Semovente M40 da 75/18, Carro Armato M13/40, A15 Mk. VI Crusader III, A12 Mk. II.A. Matilda II Mk. III, BM-8-24

Pozdrawiam
Mateusz

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024